А хората какво ще си помислят?

  • 2 438
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
Интересувам се -но почти винаги не се вслушвам в него .А ако го направя не показвам че ми е повлиало- все едно на мен ми е хрумнало и това е Twisted Evil
Да си призная обичам да клюкарстват по мой адрес -но се правя на обидена Mr. Green

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Krrasi, дано не ти се налага да се срещаш с лицемери!
stella_ts, понякога малко трябва да ни пука, но в повечето случаи - не.
БУБА, малко си права. Фалш и зависимост.
Miracle_girlluna, daniela_emil, аз понякога и с близките не се съобразявам. В смисъл когато правя нещо не мисля дали ще го одобрят или не - правя го за себе си, без естествено да преча на някого.
Dona, точно за това си мислех. В този смисъл правя като теб. В темите за благотворителност не се включвам с думи, не желая да казвам, че съм се включила. Така съм и с подписките, не само тук.
Есмералда, понякога има хора с мнение, но толкова ги е страх от чуждата оценка, че не смеят да го изразят.
Сетих се за една сцена от сериала "Тя и той", когато майката на Силвия беше на гробища и започна да плаче, когато отмина комшийката, която я гледаше - спря със сълзите и продължи да си говори без капка скръб в думите й.

# 17
  • Мнения: 2 196
Напоследък все по-често се сблъсквам с перфектни семейства ...но само за пред хората. Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
Да интересувам,влияяя се/така ли се пише newsm78/и ми пука от хорското мнение.Разбира се това са близки и приятели,то непознатите няма как да си кажат мнението.Не във всички случаи естествено,но като цяло да,дори доста често се допитвам до чуждото мнение. Grinning

# 19
  • Мнения: 5 103
Интересуваме мнението на близките ми, другите хич не ме интересуват какво мислят Mr. Green

# 20
  • Мнения: 495
Да интересувам,влияяя се/така ли се пише newsm78/...... Grinning

едното "я" е излишно  Grinning  Laughing

/пфу, голям зор видях с тоя коментар/  ooooh!

# 21
  • Мнения: 431
Да интересувам,влияяя се/така ли се пише newsm78/и ми пука от хорското мнение.Разбира се това са близки и приятели,то непознатите няма как да си кажат мнението.Не във всички случаи естествено,но като цяло да,дори доста често се допитвам до чуждото мнение. Grinning

И при мен е така.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лизбет и КАРЧЕВА, ок, пука ви за чуждото мнение. Че кой не се е допитвал. Но мислите ми са насочени само за тези, които постоянно мислят за това какво ще кажат другите и правят неприсъщи за тях неща само заради другите. Т.е. фалшиво действат, плачат - не защото са тъжни, а за да ги видят, вярват, не защото  го чувстват, а защото е модерно и т.н.

# 23
  • Мнения: 3 447
Е, аз близките и приятелите не ги считам за "хорско мнение"  Simple Smile От тях ми пука, много ясно. Под "хорско мнение" разбирам съседите, продавачките, хората по улицата...

# 24
  • Мнения: 1 113
Много пъти ми се е искало да кажа на някого "Майната ти!", много пъти съм разигравала в ума си продължения на разни случки и то така, както биха се развили ако не си задавах навреме въпроса "Какво ще кажат хората?". Ако това означава "Да, съобразявам се с чуждото мнение", обяснението ми е, че в малка или голяма степен завися от тях. Може да изглежда подло и двулично, но когато, например, работиш с хора, е меко казано глупаво да си подритваш хляба.

# 25
  • София
  • Мнения: 112
По принцип се старая да не ми пука от хорското мнение - не винаги се получава!
Мразя фалша и определено не бих направила "нещо" само за да се харесам на "някой"!

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Safo, много ясно, че понякога е желателно да спазваме благоприличие, но не заради хората, а пак заради себе си, за да запазим интереса си. И освен това могат да се спазват общоприетите норми и колегиалната етика и пак да не ти пука какво ще си кажат хората, ако например си сложиш мъжки парфюм, защото на теб така ти харесва.

# 27
  • Мнения: 3 491
Не знам какво точно се разбира под "хората". Глобално погледнато, каквото и да направиш, винаги ще има хора, които да го счетат за похвално, и други, които да го отрекат. Няма единно хорско мнение.
За неща от личен характер предпочитам да не се допитвам. Оглеждам, премислям, и избирам това, което най-добре работи за мене. Едва ли на някого му пука за мене повече, отколкото на мене самата ми пука.
Разни формални и писани правила се старая обаче да спазвам - струва ми се излишно да се правя на интересна, не го считам за проява на индивидуалност.

# 28
  • Мнения: 814
На коледния купон на службата, в която работя, един от организаторите беше направил много хитро под формата на свитъци  цитирани мисли  на велики умове. Та в контекст на темичката една от тях гласеше:" Живей за хората, не за мнението им! ". Авторът не запомних, ми то на купон е така, но мисълта - не. Е, не е ли точен отговор на поставения с темичката въпрос!

# 29
  • Мнения: X
Не  е важно какво говорят зад гърба ми. Важното е като се обърна да мълчат. Mr. Green                                                                                                                                     А пък, който иска да се съобразява с" какво ще кажат хората"Аз съм болезнено пряма и правя това, което ми се прави и казвам това, което мисля.Заради това много често си имам проблеми,  но предпочитам да съм в устите отколкото в краката на хората.

Общи условия

Активация на акаунт