Мога ли да остана в същото училище като имам 50% отсъствия извинени?

  • 1 234
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте имам 50% отсъствия извинени знам че немога да завърша срока и че ще съм на изпити в 9 клас съм но директорката ми казва че няма как да остана в същото училище при толкова остъствия неможе ли да се проведе наказание до колкото знам 1 гд наказване от детски   някой ако е бил така моля ви за помощ!!

Последна редакция: нд, 11 дек 2022, 11:30 от Mimi688

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Мале, мале. Сядай да учиш по БЕЛ, че положението ти е трагично. Неграмотна, бягаща от училище. Че и за деЦки пита...

Последна редакция: нд, 11 дек 2022, 09:39 от VickyTaylor

# 2
  • Мнения: 1 397
По-добре прекарвай повече време в училище, отколкото каквото правиш в момента, че положението е трагично. Обикновено елитните училища не търпят изоставащи ученици. Аз имах съученичка, която мина на самостоятелна форма на обучение в 12-ти клас заради много отсъствия. Не можа да звърши заедно с нас. Но тя поне беше грамотна. В твоя случай препоръчвам да си помислиш хубаво кое трябва да ти е приоритет и да се вземеш в ръце. Неграмотно написано CV или мотивационно писмо ти гарантира, че няма да те вземат на работа. Сега може да ти се струва скучно и маловажно, но един ден ще си промениш мнението.

# 3
  • Мнения: 3
Мале, мале. Сядай да учиш по БЕЛ, че положението ти е трагично. Неграмотна, бягаща от училище. Че и за деЦки пита...
Извинявай но аз нищо не съм казала че детски нещо за помощ просто ми казаха че така може да ти спрът като наказание и пак да си на училище заради отсъствията като наказание и не правя нещо имах кожни проблеми

# 4
  • Мнения: 12 016
Мале, мале. Сядай да учиш по БЕЛ, че положението ти е трагично. Неграмотна, бягаща от училище. Че и за деЦки пита...
Извинявай но аз нищо не съм казала че детски нещо за помощ просто ми казаха че така може да ти спрът като наказание и пак да си на училище заради отсъствията като наказание и не правя нещо имах кожни проблеми
Положението с грамотността наистина е трагично. С такава грамотност не виждам как ще си вземеш НВО в 10 клас. Детските се спират от социалните, след допуснати над 5 неизвинени отсъствия за един месец. При надхвърляне определен брой извинени отсъствия и при невъзможност да бъде изпитан ученикът необходимия брой пъти, следва да полага изпити за оформяне на срочна оценка по предметите, по които не може да бъде оформен. Няма изискване да се сменя училище, явно във Вашия случай не сте желана повече в това училище по някаква причина.

# 5
  • Мнения: 3
Мале, мале. Сядай да учиш по БЕЛ, че положението ти е трагично. Неграмотна, бягаща от училище. Че и за деЦки пита...
Извинявай но аз нищо не съм казала че детски нещо за помощ просто ми казаха че така може да ти спрът като наказание и пак да си на училище заради отсъствията като наказание и не правя нещо имах кожни проблеми
Положението с грамотността наистина е трагично. С такава грамотност не виждам как ще си вземеш НВО в 10 клас. Детските се спират от социалните, след допуснати над 5 неизвинени отсъствия за един месец. При надхвърляне определен брой извинени отсъствия и при невъзможност да бъде изпитан ученикът необходимия брой пъти, следва да полага изпити за оформяне на срочна оценка по предметите, по които не може да бъде оформен. Няма изискване да се сменя училище, явно във Вашия случай не сте желана повече в това училище по някаква причина.
Ами не директорката ми каза че с толкова остъствия няма как да остана в училището а отсъствията са извинени с бележка всичко но просто ми каза че тря си търся училище след преравнителните за оценки

# 6
  • Мнения: 658
Е какво очакваш да ти се отговори тук. Нещо различно и с какво ще ти помогне. Директорът щом казва, започваш да си търсиш ново училище. И си налягай парцалите, че за 9 клас нямаш никаква идея от български език.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Много интересно. Не може ли някакво наказание и да остана в това училище за да мога да отсъствам още? Така звучат постовете ти. Още по-интересното е, че очакваш наказанието да го износи на гърба си някой друг (спирането на детските в случая ще бъде на гърба на родителите ти, не че е приложимо изобщо, както вече ти обясниха), демек ти да бъдеш шапка на тояга, без да понесеш последствия. Радвай се, че не си моя дъщеря, само това ще коментирам.

# 8
  • Мнения: 25 613
Аз не разбрах чии детски ще спрат – тези, които взима авторката, или тези, които взима майка ѝ?

Ох, DreamingOfSummer, какви елитни гимназии, какви CV-та и мотивационни писма намеси? Simple Smile
Тук става въпрос за съвсем друго ниво.

# 9
  • Мнения: 1 397
Ами днес пише така във форума, утре ще й се наложи до някоя официална институция да пише и положението ще е трагично ако не си обърне внимание навреме.

# 10
  • Мнения: 29 343
Чакай сега, какви са тези кожни проблеми, които изискват 50% отсъствие? Ако наистина има такова нещо, учителите трябва да са запознати със случая от родителите. Не вярвам някой да не влезе в положение, особено за състояние, изискващо отсъствие.
Вероятно нещата са по-дълбоки и има други причини за позицията на директора.

# 11
  • Майничка
  • Мнения: 12 583
Извинените отсъствия не са основание за административно наказание, само неизвинените.

Общи условия

Активация на акаунт