На море в Турция - тема 77

  • 61 488
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 1 861
Благодаря, Роже, аз чак сега, от написаното от теб, се ориентирах къде са всъщност древните крепости, които може да се разгледат. Синът ми се интересува от история и при наличие на време, ще е хубаво да ги разгледаме.
Сега виждам, че хотелът, който резервирах (Tui Magic life Jacaranda) е най-отдалечен от древния град по това крайбрежие, но предполагам правят екскурзии до Сиде. Ще попитам на място в хотела. Все пак някой, който е разглеждал Сиде и древните сгради, може ли да сподели дали си заслужава разходката дотам? Описано ли е какво разглеждаш, интересно ли е?
Две години подред като сменяме хотелите отсядаме за по една вечер в бутиков хотел в Стария град Сиде. Невероятна атмосфера. Нито Анталия, нито Алания могат да се сравнят със стария град на Сиде. Все едно попападаш в друго съвсем различно място от познатата Анталия. Заслужава си разходката не ами.... В интернет, в гугъл и в гугъл мапс има достатъчно информация за античния град и на място също ти е описано какво аджеба е това, пред което си застана Simple Smile .

Здравейте, Роже!

Дали бихте споделил кой е бутиковият хотел в стария град на Сиде?

Благодаря Ви предварително!
В тези два бутикови хотела сме отсядали в Стария град Сиде
http://sidemara.side.hotels-antalya.net/en/
https://online.destinia.com/online/hotels/search/hotel/new/22519 … 76562326558028046

# 601
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 657
Ескишехир е много приятно място за междинка. Park Dedeman е много добър хотел. Градът е много инересен. Правили сме междинка и в Бърса, но не е моят град. Бихме пробвали Афионкарахисар.

# 602
  • Мнения: 319
Правили сме междинна нощувка в Афионкарахисар в този комплекс

https://www.aforiathermal.com/kampanya

Много приятни апартаменти с големи бани и собствени мини басейни в банята на всеки апартамент. За града нищо не мога да кажа, ходим само до аутлета Simple Smile

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 3 857
Хотела , който ние резервирахме в Сиде за края на септември също беше на много добра цена .За двама възрастни със самолет за 2400 лв.
Ако не е много нахално, кой е хотелът? Цената е много добра. Simple Smile

# 604
  • Мнения: 2 165
Хотела , който ние резервирахме в Сиде за края на септември също беше на много добра цена .За двама възрастни със самолет за 2400 лв.
Ако не е много нахално, кой е хотелът? Цената е много добра. Simple Smile
Да, и аз бих помолила, ако може да кажете кой е хотела.
Получих оферта за тези трите, до другата седмица трябва да запазя, моля ви за препоръка. Благодаря
SEHER SUN PALACE RESORT&SPA 5*
RIOLAVITAS RESORT&SPA 5*
ARCANUS TRENDLINE RESORT SIDE 5*

# 605
  • Мнения: 195
Хотелът е Arcanus Trendline .

# 606
  • Sofia
  • Мнения: 3 857
Супер! Simple Smile
И аз го гледах, но ме притеснява, че може да не отвори по план, а искаме от 20.05. Септември ще супер за почивка, дори и нещо да не е съвсем наред в началото, имат много време да го оправят. Simple Smile
@ Neli_20, от изброените бих заложила на новия Арканус.

Последна редакция: пт, 17 фев 2023, 07:30 от Crystal_Noir

# 607
  • Мнения: 14
И ние резервирахме Arcanus trendline resort side.  Начало на юни за   7 дена , трима възрастни .Пътуваме  със собствен транспорт . Цената е 2100лв . Дано всичко е наред и хотела отвори врати по план

# 608
  • Мнения: 627
Как получихте тази цена от 2300лв за двама? В сайта тур агенция, предлагаща този хотел, който сте резервирали, гледам 1882 евро за двама.
Бахме набелязали Sеlесtum family resort Belek за септември, но цената е твърде висока - 2359 евро за двама.
Надявахме се на отстъпка заради ранното записване, но не пише такава.
Интересува ме до 1800лв на човек.

# 609
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 809
В последните няколко дена съм на срещи с турските хотелиери, които участват на борсата. Да ви кажа, хората си се готвят сериозно за сезона. Въобще няма изгледи да намалят цени. Нито пък драми с резервациите.

# 610
  • Бургас
  • Мнения: 561
Как получихте тази цена от 2300лв за двама? В сайта тур агенция, предлагаща този хотел, който сте резервирали, гледам 1882 евро за двама.
Бахме набелязали Sеlесtum family resort Belek за септември, но цената е твърде висока - 2359 евро за двама.
Надявахме се на отстъпка заради ранното записване, но не пише такава.
Интересува ме до 1800лв на човек.


Може би са резервирали, доста по- рано!

За нашата конфигурация - 3- ма възрастни и 2 деца, със собствен транспорт в Long Beach resort, от 30,09,2023г. разликата между нашата резервация и цената в момента е 1200лв. Този хотел вече няма отстъпки за ранно записване, поне на сайта на Турс клуб.

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 2 045
В последните няколко дена съм на срещи с турските хотелиери, които участват на борсата. Да ви кажа, хората си се готвят сериозно за сезона. Въобще няма изгледи да намалят цени. Нито пък драми с резервациите.
Разкажи за борсата,имаше ли нещо интересно?Кои хотели участваха?Аз прочетох само за Глория.

# 612
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Това с 3к евро за седмица без самолетни билети е доста преувеличено. В Турция има хиляди хотели в различен ценови клас. И според мен всеки ценови клас си предлага перфектни условия за цената. Има хотели и от 1000 евро на седмица който предлагат доста за цената си.
Ние също сме 2+2 и за началото на септември имаме резервация за Корумар в Кушадъсъ 7 дни за 2500лв. със  собствен транспорт, което са 1250 евро и доста по-малко от 3к евро който споменавате вие.
има и хотели по 5к евро, но всеки сам си преценява възможностите и какво очаква от една такава почивка.
Точно така "различен ценови клас". Опитах се да синтезирам и да кажа, че цените на хотелите, които съм посещавал последните 7 години са стигнали до нива от 3к в евро за седмица. За да дам пример хотел, в който съм бил преди 5 години и съм платил 1300 евро сега за същата конфигурация ми иска 3100 евро Simple Smile. Иначе за всички е ясно, че в Турция можеш да си намериш хотел за всякакъв бюджет. Варианта да се върнеш от висок клас хотели към много по нисък, поне за мен е много тежък и бих сменил тотално дестинацията ако се наложи да го правя.

# 613
  • Мнения: 195
Цените на хотелите тази година са високи не само в Турция.Тъй като имаме резервация и за Египет , мога да кажа , че за там не е по - различно.

# 614
  • Мнения: 627
И как резервирате от толкова рано, след като агенциите, които следя, предлагат дати до септември-октомври макс за тази година? Ако може и по-възпитан отговор, тъй като бях решила, че общувам с интелигентни хора над средното.
За първи път ще почивам в Турция и не съм запозната. Чета информацията в интернет, но е нормално въпросите ми да са глупави.
Може би ще сме в Arcanus Side.

Общи условия

Активация на акаунт