На море в Турция - тема 77

  • 61 113
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
Ранните резервации за лято 2023 започнаха към средата на ноември.Тогава цените бяха най ниски.След това започнаха доста да скачат нагоре.В момента е късмет да се намери нещо хубаво на по приемлива цена.За пример хотелите които запазих тогава сега са с 1800 лв отгоре и за някои дати няма места.

# 616
  • Мнения: 579
Благодаря! Къде следиш офертите?

# 617
  • София
  • Мнения: 2 864
И как резервирате от толкова рано, след като агенциите, които следя, предлагат дати до септември-октомври макс за тази година? 
Отговарям и аз. Миналата година останахме доволни от хотела, в който почивахме. В момента, в който изкараха офертите за 2023, резервирахме пак в същия хотел. Капарирахме края на октомври. Ще почиваме отново края на май. Ще пътуваме пак с Версо.

# 618
  • Мнения: 1 325
Както и миналата, така и тази година резервирахме към края на ноември. За 7 нощувки със собствен транспорт 2 + 1(2г.) ни излезе 1634лв. Още на следващия месец цените бяха с около 200лв повече, след това просто местата свършиха. Към момента нашият тип стая е 2319лв.
Ще пътуваме края на май, но на нас това време си ни е супер, защото предпочитаме и малко по-хладка вода.
Иначе цените тази година са УАУ. Почивахме в Летониа миналата година, за тази на ранни записвания за същите дни като миналата година беше с около 600лв. повече.

# 619
  • Бургас
  • Мнения: 561
И ние резервирахме края на Ноември!
Обикновенно съм набелязала няколко хотела, от изминалато лято и следя техните цени, при нашия си туроператор. Като излязат цените на повечето хотели, към края на месеца, решаваме и резервираме!

Миналата година, поради ред причини пропуснахме ранните резервации и следях last mimute офертите - и тогава имаше добри цени!

# 620
  • Мнения: 177
Аз  четох доста коментари за Летония-Фетие ,че си плаче за голям ремонт.Бях решила да запазвам за там но след клиповете които изгледах напълно се отказах.Да гледката е красива но до там.
А що се отнася до тези които се надяват цените да паднат заради земетресението да забравят.Нали знаете всяко чудо за 3 дни.Сега като се затопли и всеки ще започне да мисли за море.А Турция е най-добра като качество и цена.
Това с 3к евро за седмица без самолетни билети е доста преувеличено. В Турция има хиляди хотели в различен ценови клас. И според мен всеки ценови клас си предлага перфектни условия за цената. Има хотели и от 1000 евро на седмица който предлагат доста за цената си.
Ние също сме 2+2 и за началото на септември имаме резервация за Корумар в Кушадъсъ 7 дни за 2500лв. със  собствен транспорт, което са 1250 евро и доста по-малко от 3к евро който споменавате вие.
има и хотели по 5к евро, но всеки сам си преценява възможностите и какво очаква от една такава почивка.

Защо имам някакви съмнения, че си в Корумар, а не в Корумар Ефесус. Щото Ефесуса бяга над 3000 от 9.09. Дано да сте доволни, че аз нещо, нали, не е моя хотел.
То не пречи да се съмняваш. Хотела е KoruMar Ephesus Beach & Spa Resort. Точно и дата си оцелил от 9.09 и цената е точно 2552лв. резервацията е направена началото на октомври с Версо. Не знам колко е сега цената и неме интересува. Ние резервираме винаги още като се появят оферти до сега винаги цените са били най-добри има и все още има места. Знам какво  предлага хотела и напълно ни устройва.

# 621
  • София
  • Мнения: 1 426
И как резервирате от толкова рано, след като агенциите, които следя, предлагат дати до септември-октомври макс за тази година? Ако може и по-възпитан отговор, тъй като бях решила, че общувам с интелигентни хора над средното.
Нито съм възпитан, нито ентелегентен, но ще се напъна да ти отговоря възпитано. Набелязваш си отсега хотел за 2024, като преди това си обърнала нета с хастара навън, клипове, четене на мнения, трипове, мрипове, туби, бидони, букинги даже и мукинги, абе все живо. Обикновено излизат за много ограничен брой хотели към октомври 2023....гледаш твоя дали е там, ако го има, немедлено плащаш капаро, грубо повечето агенции искат 20-30%, щото оттук нататък аз поне не знам случай да е паднала цена. Ако го няма, ми чакаш, общо взето това е схемата. Колкото по се мотаеш, толкова по губиш кинти. Накрая даже пък и местата ще свършат и отиваш не където искаш, а където има с определени компромиси. Аз например съм капарирал на 11.11.2022 и към днешна дата щеше да ми е по-скъпо с 800 и кусур лева.

# 622
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Просто правим планове за хотелите и датите от предната почивка още и ноември капарираме. В момента разликите с ноември са по 800 - 1000+ нагоре.

# 623
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Да кажа и аз възпитано 🤣🤣🤣🤣
Практиката е такава, каквато я е описал Валерко - след края на твоята почивка ако е първите им месеци в сезона, започваш да проучваш кой хотел смяташ да капарираш като пуснат есента за следващия сезон офертите..
За сезон 2023 започнаха да излизат офертите в ТА още през първата половина на октомври. Бях си набелязала предварително хотели..Резервирах някъде около 25.10.2022 г., пакет за двама с автобус за 26.05.2023 г. Капаро платих края на октомври...Първите дни на ноември цената на пакета се беше повишила със 700 лв. и до момента е такава...

В тази статия накрая се казва, че не се очаква спад в цените и няма основание за такова...(мисленето на туристите сега там, описано в статията, не желая да го коментирам, защото ще бъда изключително невъзпитана 😈): https://www.mk.ru/social/2023/02/16/nemeckie-turisty-v-turcii-ot … utm_medium=mobile

# 624
  • Мнения: 381
Здравейте,коя авиокомпания използвате за полети от София до Анталия?

# 625
  • Мнения: 1 288
Здравейте! Няйой има ли впечатления от Kremlin Palace в Лара, който щял да премине към веригата Селектум? Например плажът как е?

# 626
  • София
  • Мнения: 3 708
Здравейте
може ли информация за този хотел
https://www.onextour.bg/hotel/stella-elite-resort-spa?searchType … d=0&Departure=SOF

Двоумим се между него и този
https://www.onextour.bg/hotel/selectum-family-comfort?searchType … d=0&Departure=SOF

# 627
  • Мнения: 1 288
За втория, бивша Лира, имам много добри отзиви от миналата година от моя близка, със забележката, че е имал нужда от ремонт, но тази зима му е направена основна реновация и бил като нов!

# 628
  • София
  • Мнения: 1 849
Здравейте! Няйой има ли впечатления от Kremlin Palace в Лара, който щял да премине към веригата Селектум? Например плажът как е?
Резервирай смело. Като му четох концепцията за 2023 година си е супер.
Още повече е реновиран и под бренда на Селуктум.
Голяма и хубава територия. Плажа е голям, има два пирса, нормален плаж за Лара. Големи басейни.
Много заведения: 7-8 бара,  24 часов ресторант освен основния ресторант, отделно 5 ала карт ресторанта, марков алкохол. Три детски клуба.

# 629
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 448
Селектум-ите колко станаха? В Белек - 2, в Сиде - 2, в Лара - 1? Пропускам ли още?

Общи условия

Активация на акаунт