Боя за коса - Blond52 - Клуб на блондинките

  • 46 629
  • 856
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 865
Проблема е, че вече 3ма фризьори ми отказват с обяснението, че щяло да стане шарено или жълтеещо. Щом съм почнала с блондор трябвало да продължа така или да чакам да израсте, което ми се вижда абсрудно. Уморих се да споря с тях и затова съм решила да пробвам сама.

# 211
  • София
  • Мнения: 10 330
Много трудно ще постигнете еднороден цвят, аз бих пробвала със силно изсветляваща боя 12 и оксидант 12, корените(много е важно да не засегнете блондираното) и след това някоя много щадяща боя 8 цялата коса.
Всичко зависи от състоянието на косата, колко лесно се поддава на обработка, колко е изтощена изрусената коса, колко студен тон търсите и т.н.

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 22:11 от nad_tab

# 212
  • Мнения: 1 865
Много трудно ще постигнете еднороден цвят, аз бих пробвала със силно изсветляваща боя 12 и оксидант 12, корените(много е важно да не засегнете корена) и след това някоя много щадяща боя 8 цялата коса.
Всичко зависи от състоянието на косата, колко лесно се поддава на обработка, колко е изтощена изрусената коса, колко студен тон търсите и т.н.

Благодаря! Какво имате предвид под да не се засегне корена?
Колко време след изсветляване на корените мога да боядисам цялата коса?

Иначе косата изсветлява бързо, но досега все с блондор са ми правени кичури, при доста фризьори съм била, казват, че лесно и бързо изсветлява. Не търся студен тон, по-скоро натурален. Дължините не са в перфектно състояние, накъсват се т.е има експлозии.

# 213
  • София
  • Мнения: 10 330
Извинете, написала съм грешно, някой трябва да ви боядиса корена, без да засегне блондираното.
https://makeup.bg/product/195189/#/option/340379/
С тази боя може и веднага, аз бих нанесла на следващия ден, на суха коса. Държите поне 40мин. ако косата ви е в добро състояние, като нанасяте първо в корена и след това на блондираното, то хаваща много по-бързо. Всичко зависи от състоянието на косата ви.
Ако още не сте си купили някакъв плекс, разгледайте ги. С руса коса е трудно без него.

# 214
  • Мнения: 795
A-L-I-N-A с "тонираща трайна боя за коса, без амоняк" е абсолютно невъзможно да изветлите косата си с 4-5 тона, можете само да придобиете отределен оттенък до следващо измиване... не си давайте парите за глупости. Намерете читав фризьор и след това се опитайте в домашни условия да поддържате съответния цвят само в корена.

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 23:51 от GeryGG

# 215
  • София
  • Мнения: 10 330
A-L-I-N-A с "тонираща трайна боя за коса, без амоняк" е абсолютно невъзможно да изветлите косата си с 4-5 тона, можете само да придобиете отределен оттенък до следващо измиване... не си давайте парите за глупости. Намерете читав фризьор и след това се опитайте в домашни условия да поддържате съотетния цвят само в корена.

Май четете през ред.... корена се изсветлява със силно изсветляваща боя 12 с оксидант 12, след това цялата коса се боядисва с безамонячна боя.

Но сте права, по-добре е читав фризьор да го направи....

# 216
  • Мнения: 795
Аз съм възможно най-трудната коса за изрусяване - тъмен червен вампир, и съм минала през фризьори, обучавани в чужбина с най-иновативните съвременни професионални продукти и знам какво говоря. В домашни условия тя не може да качи 4-5 тона без блондор, без съответните математически пропорции на професионалист (който знае какво и точно колко да забърка). Да не говорим, че трябва да се съобразява в израснал балеаж!

# 217
  • Мнения: 5 320
Няма да успеете да оеднаквите с дължините и според мен. Боядисвате корема, нез да стигате до блондираното, ще да не останете без дължини. По дължините можетв да тонирате със слаб оксидант.
Щом дължините се късат, не е късно момента, в който ще изчезнат.

# 218
  • Мнения: 1 865
Благодаря за мненията. Проблема е, че дори да намеря фризьор, който да се съгласи след това няма как да го поддържам в домашни условия защото няма да знам какво точно е забъркал, а едва ли някой ще ми каже. Не искам постоянна поддържка при фризьор защото досега не съм срещала такъв, който наистина да щади косата, да маже само корените, да не държи прекалено дълго с боята/блондора и т.н. Затова и реших да пробвам сама защото от опити с фризьори косата ми не е в добро състояние.

# 219
  • Мнения: 2 687
според мен, както над таб казва си стане суепр достатъчно добре, като за начало.
аз също съм от отбора на издразнените от фризьор.
сега съм замислила една сложна процедура пак вкъщи Simple Smile

# 220
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
И аз мисля, че както е предложила Над таб, ще се получи изсветляването, но трябва някой да помогне да не се застъпи от блондираната коса.

# 221
  • Мнения: 421
А не сте ли мислили просто за повдигане на балеажа  или еъртъч ,така ще стане доста русо ,и като искате ще боядисате после ,така поне ще се тормозите по малко,имам приятелка боядисва с дрогерийна боя ,но ходи за кичури на 6 месеца,при фризьор.

# 222
  • Мнения: 1 865
А не сте ли мислили просто за повдигане на балеажа  или еъртъч ,така ще стане доста русо ,и като искате ще боядисате после ,така поне ще се тормозите по малко,имам приятелка боядисва с дрогерийна боя ,но ходи за кичури на 6 месеца,при фризьор.

Искам да спра с блондора защото вероятно точно от него ми се къса косата. Просто винаги застъпват от вече блондираното и като се насложи няколко пъти и увреждането е неизбежно. Все си мисля, че 3-4 тона мога да ги постигна и само с боя, но може и да греша де...докато не опитам няма да разбера. Иначе със сигурност ще имам помощник за боядисването, особено като за първи път.
А след това всеки път ли трябва да правя корени със суперизсветляваща?

# 223
  • Мнения: 1 602
Имам вкъщи бои 7.1, 9.1 и някакви 11-ки,пак пепелни. Оксидант 2 %.. С какво да се матирам? Косата е с кичури, искам да стане по-пепелно.

# 224
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 434
Галина, зависи какво изсветляване се цели на корена. То и сега може да не е супер изсветляваща, но не се знае дали ще се слее със силно изсветлените дължини.

Общи условия

Активация на акаунт