Боя за коса - Blond52 - Клуб на блондинките

  • 46 987
  • 856
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 10 355
Имам вкъщи бои 7.1, 9.1 и някакви 11-ки,пак пепелни. Оксидант 2 %.. С какво да се матирам? Косата е с кичури, искам да стане по-пепелно.
Зависи косата ви на какво ниво е. Не е ок да матирате с амонячна боя, ако косата ви има поражения.

# 226
  • Мнения: 2 019
Мисля 7,1 трябва да е пепелен цвят (1ците обикновенно са ), освен това ще вкара пигмент. Разредена с вода. Аз последно време и маска/балсам слагам в сместа.

# 227
  • Мнения: 2 732
Досега само с безамонячна боя съм се боядисвала, но ми се ще цветът малко да се избистри и да не е оранжево и жълто на места. Препоръчвате ли с амонячна пак възможно най-светлия вариант да я боядисам или пък някакъв тонер боя?


Това е на различната светлина.

# 228
  • Мнения: 846
Досега само с безамонячна боя съм се боядисвала, но ми се ще цветът малко да се избистри и да не е оранжево и жълто на места. Препоръчвате ли с амонячна пак възможно най-светлия вариант да я боядисам или пък някакъв тонер боя?


Това е на различната светлина.

https://makeup.bg/product/341582/
Държите 3 мин. При 5 мин розовее (лилавее), което за мен е супер аз целя rose gold

# 229
  • Мнения: X
Гери, колко измивания трае този тонер?

# 230
  • Мнения: 846
Гери, колко измивания трае този тонер?

До следващо измиване. Не пропускам. С натрупване става чуден цвят. Не цапа, което за мен е много важно, не обичам плесканици.

# 231
  • Мнения: 4 880
Мисля 7,1 трябва да е пепелен цвят (1ците обикновенно са ), освен това ще вкара пигмент. Разредена с вода. Аз последно време и маска/балсам слагам в сместа.
Аз така и не разбрах как се матира с боя Flushed
Слага ли се оксидант или само боята и вода?

Досега, каквото ми останеше от боята, разреждах с вода и слагах на цялата коса за 5 минути.

# 232
  • Мнения: 2 019
Досега, каквото ми останеше от боята, разреждах с вода и слагах на цялата коса за 5 минути.
Когато боядисвам корени и аз така процедирам.
Може да се използва продукт (боя ) специално насочена към матиране ( много дами са споделяли варианти и темите )

# 233
  • София
  • Мнения: 39 135
Аз си се матирах с Leganza - Cafe latte i Ash blond.
Обаче сега имам друг проблем. Как да спя с тази дълга руса коса? Връзвам я, но се изхлузва. Други идеи?

# 234
  • Мнения: 1 602
Над, ами максимално е изсветлена, с кичури е, предполагам 10-ка. И аз не знам и досега не съм се матирала никога вкъщи с боя. Оксидантът ми е Голдуел 1.7 или 2 %, трябва точно да видя и тези бои, които казах. С 9,1 или 8,1 плюс този оксидант ще стане ли нещо? И ако може някой да напише пропорции боя, оксидант, вода, маска ще съм супер благодарна 🙏

# 235
  • Мнения: 383
Rockstar Има едни като нощни шапки от сатен. нещо такова, но трябва да е хубава материята: https://www.emag.bg/shapka-za-spane-saten-bezhov-55867594/pd/D7B060MBM/

И аз ги обмислях, но сега по скоро съм решила късо.

# 236
  • Мнения: 1 602
Такива шапки и аз гледах, в Шайн е пълно с тях, има по 2-3 лв, има и по-скъпи, различни са аз спя със сатенено скрънчи

# 237
  • Мнения: 5 344
Матирам на око, гледам оксидант и течност (вода или шампоан) да е 1:1 като оксиданта е 6%. Боя....колкото ми дойде. Абе като бг рецептите, сол на вкус, брашно колкото поеме 😁
Пробвайте без страх, след това от рвзултата ще прецените кое колко да е.

# 238
  • Мнения: 846
Над, ами максимално е изсветлена, с кичури е, предполагам 10-ка. И аз не знам и досега не съм се матирала никога вкъщи с боя. Оксидантът ми е Голдуел 1.7 или 2 %, трябва точно да видя и тези бои, които казах. С 9,1 или 8,1 плюс този оксидант ще стане ли нещо? И ако може някой да напише пропорции боя, оксидант, вода, маска ще съм супер благодарна 🙏

При готови професионални и полупрофесионални тониращо-матиращи маски защо предпочитате да се връщате в каменната ера да се цапате, бъркате и горите косата си с този неизвестно пропорционален изящен коктейл?

# 239
  • Мнения: 5 344
Аз лично не ползвам матиращи маски, балсами и прочие, защото се задържат на косата ми едно къпане. За толкова кратко време за мен няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт