Боя за коса - Blond52 - Клуб на блондинките

  • 44 426
  • 856
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 687
аз да опитам може ли някой да ми даде официален сайт на permesse, голямо търсене търсих, няма и няма. искам да прочета повече, да ги видя какво що... много ми е странно, че не намирам (лесно) приличен сайт.

иначе търся цвят-ултрасветлокъмбяло-бежаво-лекоviolet цвят. за дължините си. намерих тонер на wella, който не намирам в БГ нито в Европа. много съм озадачена. wella charm t18. та си мисля за пермес 12.1176, но като гледам май не е толкова бялосивобежововиолетово, а по-скоро ягодовосветлорусо. харесвам на диалайт цвета 8.11 или 9.1, но и тях ги няма в бг. ако някой има идея? може би накрая да си поръчам диа от англия, поне нея там я има.

# 76
  • Мнения: 2 442
arino,вероятно това търсиш https://www.barex.it/collections/permesse

# 77
  • Мнения: 283
Здравейте! В момента по дължините съм ниво 10, а корена както винаги се изсветлява до 8. Как да затъмня тия дължини до 8? Ще стане ли с безамонячна? Вчера боядисах корен с безамонячна и резултата ми хареса.

# 78
  • Мнения: 284
Бързам да се оплача от Пермес (Permess) 12.176 с оксидант 9% - изключително грозни корени си докарах - отдавна не съм била с толкова жълто-оранжеви...   Спазих всичко по инструкция, като дължините облях със същата боя, разредена с вода, само за последните 10 мин и се получиха добре, но този корен...
Моля, за идеи с какво да ги уеднаквя корени и дължини поне малко, като съответно целя студен нюанс. Мислех за някой директен пигмент, но никога не съм слагала такъв - някой ползвал ли е и кой?
Другото, което открих е безамонячна боя на wella с металически цветове от линка по-долу - нея някой пробвал ли я е ?
https://www.zlatnaribka.com/boya-za-kosa/bezamonyachni-boi-za-ko … tI_G6XdZR5IZVrLiA


Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 14:01 от Stella D

# 79
  • Мнения: 2 687
можеш да си вземеш коректор на пермес, предполагам. за смес с нова боя. има три варианта коректор. може би трябва да е виолетов или сив?? нека кажат и другите.

шампоани loreal everpure безсулфатни за руси коси да сте виждали?

# 80
  • Мнения: 4 671
Стела, корените леко жълтеят, но косата ти ми харесва. Поне на снимката не виждам грозно жълто, а по-топъл нюанс. Според мен и тониращ шампоан или балсам да сложиш, ще оправиш оттенъка Simple Smile

# 81
  • Мнения: 284
aDream, благодаря ти, но в същност на живо е по-зле от това, което успях да снимам. А на изкуствена светлина, сега се гледам в офиса, е направо ужасно очеизбождаща разликата между двете Weary
Опитах с виолетовия шампоан на Kreastase от блондинската серия, но не мърдат скапаните корени... затова се замисялм за някой от директните пигменти, но такова чудо не съм ползвала до сега и се чудя какво да предприема.

# 82
  • Мнения: 1 847
L'Oreal Paris Le Color Gloss One Step In  аз с това оправям цвета.

# 83
  • Мнения: 2 687
къде го намираш този тонер, моля!?

L'Oreal Paris Le Color Gloss One Step In  аз с това оправям цвета.
L'Oreal Paris Le Color Gloss One Step In  аз с това оправям цвета.

# 84
  • Мнения: 1 847
Аз не съм в БГ, но гледам го има в амазон.
Сега ще потърся дали го има някъде в БГ, ако намеря ще пусна линк. Има различни нюанси.


Не го намирам в БГ, дори забелязах, че на лореала в БГ бойте са абсолютно различни, може би са за европейски пазар. Това е нещо като "глос/гланц", представлява тубичка като боя с окислител, стойш до 20 минути според колко искаш да "оправиш" цвета. Може да потърсиш някоя друга марка глос за коса.
Косата ми е 9ка.

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 17:38 от Olivia Thomas

# 85
  • Мнения: 2 687
аз го търсих и това и горните, за които се жалвам, в британския амазон, в немския, в druni.es и от гугъл магазини в англия и германия нЕма и нЕма.... в бг няма дори всички нюанси на диалайт.

ето този нюанс на мен най-много ми харесва иначе. тъй като мисля върху блендване на белите ми коси върху черната ми основа. в момента съм руса омбре с тъмни корени. но не искам по-бяло, да си пасва с черното. или едно т.нар. mushroom blond

та пиши ако намериш някой богат европейски сайт. да си разширим шопинг хоризонтите Simple Smile

# 86
  • Мнения: 37
Здравейте от кои тониращи продукти(шампоан,маска и тн.)сте доволни?

# 87
  • Мнения: 383
Аз много скептично си купих Филип Кингсли преди време на една промоция, сега като го сравня с други - не изсушава и ми прави цвета много мек и приятен. Ползвам Boots (понеже има 2 вида). Всички други ми изсушават косата и самото студено става леко дървено при мен. Зависи обаче колко силно изстудяване се търси - определено не става сиво или сребърно.

Ето една снимка, вчера се мих с него. Макар снимките да изкривяват цвета, се вижда, че не е студено, но надявам се се вижда и мекип цвят. По принцип съм за боядисване, т.е. доста би пожълтяло без шампоана на този етап.

Разликата щеше да се види по добре, ако се бях снимала миналата седмица. Понеже пътувах тези седмици и с обикновени шампоани от хотелите, доста кофти ми жълтееше, само вързана ходех. И вчера като се измих, веднага омекна.

# 88
  • Мнения: 1 602
И аз си взех шампоана на Филип Кингсли заради добрите отзиви тук, не съм го пробвала още.

В момента доизхабявам този на Матрикс който хваща много добре, но изсушава косата за съжаление.

# 89
  • Мнения: 383
https://www.philipkingsley.co.uk/philip-kingsley-pure-silver-shampoo.html

Само уточнявам коя серия, понеже има 2 варианта и за другата не знам как е.

Общи условия

Активация на акаунт