Боя за коса - Blond52 - Клуб на блондинките

  • 47 049
  • 856
  •   1
Отговори
# 795
  • Варна
  • Мнения: 1 912
На мен ми прилича на 6ца или 7ца. Ако снимката е веднага след фризьор и след това изсветлява по-вероятно да е 7ца. Като слагах студена  7ца  ставаше така горе-долу .
благодаря. Точно така става. Изсветлява после. Оксидант 6% ли да взема?

Последна редакция: сб, 09 дек 2023, 22:58 от Daisy_D

# 796
  • Мнения: 5 345
6 ако не целите изсветляване на естествения корен.

# 797
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Аз ползвам 6% , имам тук там бели косъмчета и изсветлявам леко естествената коса.

# 798
  • Бургас
  • Мнения: 5 754
Аз вчера си мацнах едно Лакме глос 10.20 с 1.8% оксидант. Исках по - студен цвят, но без да сивее, ливаее и т.н. С тонера на Лакме или Олиосета (намирам този на Лакме по-добър) ми е трудно да слагам на един път и правя половин глава. Мия и после пак и е брутална играчка. А съм го изтървала, а съм сива или лилава. Затова реших да пробвам глос и съм доволна.
Много ми хареса резултата. Естествения ми цвят и той е много леко матиран, но не е мръднал и с тон.
Скрит текст:

Допълвам се:
Забелязвам, че пуснем ли климатиците косата ми изсъхва брутално. Как се справяте, ако имате подобни проблеми?
Няма ли климатик, нямам проблем.

Последна редакция: нд, 10 дек 2023, 11:12 от MeMyselfI

# 799
  • Мнения: 2 856
Скрит текст:
Аз вчера си мацнах едно Лакме глос 10.20 с 1.8% оксидант. Исках по - студен цвят, но без да сивее, ливаее и т.н. С тонера на Лакме или Олиосета (намирам този на Лакме по-добър) ми е трудно да слагам на един път и правя половин глава. Мия и после пак и е брутална играчка. А съм го изтървала, а съм сива или лилава. Затова реших да пробвам глос и съм доволна.
Много ми хареса резултата. Естествения ми цвят и той е много леко матиран, но не е мръднал и с тон.
Скрит текст:

Допълвам се:
Забелязвам, че пуснем ли климатиците косата ми изсъхва брутално. Как се справяте, ако имате подобни проблеми?
Няма ли климатик, нямам проблем.
https://www.zlatnaribka.com/lakme/trayni-boi-za-kosa-lakme/Bezam … lakme-gloss-60-ml
Това Лакме ли имаш предвид?

# 800
  • Бургас
  • Мнения: 5 754
Да.

# 801
  • Мнения: 1 051
А този Лакме глос 10.20 се нанася само в корените нали и колко време стоите? Също да питам какво количество използвате, защото моята коса много прилича по всичко на Вашата?

# 802
  • София
  • Мнения: 10 356
А този Лакме глос 10.20 се нанася само в корените нали и колко време стоите? Също да питам какво количество използвате, защото моята коса много прилича по всичко на Вашата?
Глоса е тип мат, на цяла коса се нанася.

# 803
  • Мнения: 212
Понеже чета статии за бяла коса и попаднах на една колористка, която твърди, че при голям процент бяла коса може да се използва 3%оксидант за корените. Някоя използвала ли е такъв процент оксидант?
Коя боя ползваш за бяла коса? Покрива ли ?

# 804
  • Мнения: 1 096
Понеже чета статии за бяла коса и попаднах на една колористка, която твърди, че при голям процент бяла коса може да се използва 3%оксидант за корените. Някоя използвала ли е такъв процент оксидант?
Коя боя ползваш за бяла коса? Покрива ли ?
В момента Majire cool cover 7 и 7,1 за корени и 9,82 за дължини.
Може ли някой да ми каже дали не трябва да добавям коректор в боята? Това е първо миене след Мажирел. Направо си меднее.
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 12 дек 2023, 13:06 от Dessi*

# 805
  • Мнения: 192
Привет, дами! След поредното неуспешно боядисване на корен и супер лисичото рижаво реших да потъмнявам, дължините са ми 10-ка. Харесах цвета на Elea 8.72. Намазах първо корените и после с остатъка + вода облях и дължините.

Косата след боядисването ми беше по-жива от преди, цвета стана точно какъвто исках, но пък след 3-4 измивания доста се поизми. Решила съм следващия път да опитам да направя дълбок корен с по-тъмна боя, а дължините да боядисам със същата боя, но с по-нисък % оксидант (може би 2-3%). Мисля корена да е със 7-ца, като естествения цвят ми е 6-ца. Някой има ли опит с дълбок корен и има ли някакви хитринки, за да не стои смешно като на черта? Разнася ли се боя и леко надолу с гребен, с пръсти? Всеки един съвет ще е ценен. Благодаря

# 806
  • София
  • Мнения: 10 356
Преливащ корен, сам вкъщи трудна работа... аз не бих си го причинила. Иначе аз на всяко боядисване мажа само корен и напоследък обливам с каквото е останало силно разредено дължините и ефекта прилича на балеаж, но не съм го търсила  умишлено.

Последна редакция: чт, 21 дек 2023, 11:13 от nad_tab

# 807
  • Мнения: 1 647
Амбър, много ми харесва цвета ти, супер е станало.

# 808
  • Мнения: 4 896
Амбър, Над, много са ви хубави цветовете Heart Eyes

# 809
  • Мнения: 296
Амбър, аз съм с подобно на дълбок корен. А моя вече е израстнал 4-5 см и преливам надолу за да се слее с най-светло русото ми. Корена не съм го пипала от септември (тогава го потъмних). Много ми харесва цвета ти и обмислям надолу да я направя същия.

Общи условия

Активация на акаунт