Любители на котки - Тема 179

  • 26 061
  • 774
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 116
Незнам ,защо  не  се публикува  всичко  написано.....искам да  кажа, ако  котето  ви харесва, има ли значение  родословието..........

# 16
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 730
Нашият кокорчо се научи да се качва на телевизора и прозореца в кухнята

# 17
  • Мнения: 7 856
Незнам ,защо  не  се публикува  всичко  написано.....искам да  кажа, ако  котето  ви харесва, има ли значение  родословието..........
Ако котето е улично или дворно, има много малка вероятност за генетични заболявания. Да, може да има паразити или смъртоносни вируси, но поне генетично ще е добре. Докато повечето породи, особено тези създадени от хора, имат генетични предпоставки за болести. Ако една породиста животинка не е от официален контролиран и отговорен развъдник, има огромен риск да има здравословни проблеми, които не подлежат на лечение.

# 18
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 523
Аз съм примера в тази тема, за огромно съжаление и болка....

Уши

# 19
  • Мнения: 116
Незнам ,защо  не  се публикува  всичко  написано.....искам да  кажа, ако  котето  ви харесва, има ли значение  родословието..........
Ако котето е улично или дворно, има много малка вероятност за генетични заболявания. Да, може да има паразити или смъртоносни вируси, но поне генетично ще е добре. Докато повечето породи, особено тези създадени от хора, имат генетични предпоставки за болести. Ако една породиста животинка не е от официален контролиран и отговорен развъдник, има огромен риск да има здравословни проблеми, които не подлежат на лечение.
       да ,вярно, и при нас беше, ако  до 4 мес. е жив... ама вече е на 3год.......

# 20
  • Мнения: 229

Благодаря за новата тема!
Моята малка гаргамушка на вратата, като му писне от нас и иска да излиза от стаята.
Може би наистина е важно да се знае родословието на котето, ако е породисто,  за да се провери за генетични болести. В нашия случай нямаше как да се случи, защото дори не попитах украинците за такъв документ. Стори ми се несериозно, предвид начина, по който са бягали за да си спасят живота. Но както вече споменах преди време, държаха да не го ваксинирам до шестия месец, защото бил чистокръвен. Естествено не го спазих.

# 21
  • Мнения: 7 856
Да е жив и здрав сладура още доста пъти по три години!
Но все пак е кръстоска от две различни породи с различни гени (част от които от диви котки), което намалява риска от наследени малформации и проблеми.
А първите стопани на Зе или са били антиваксери или сте се загубили в превода и са говорили за кастрация, а не за ваксинация.

# 22
  • Мнения: 3 772
Благодаря за усилията за темата, Таня!

# 23
  • Мнения: 5 130
Сина има родословие, но и ние допълнително пуснахме още някакви разширени тестове за генетични заболявания. Слава Богу, момчето не е носител.

# 24
  • Мнения: 116
Да е жив и здрав сладура още доста пъти по три години!
Но все пак е кръстоска от две различни породи с различни гени (част от които от диви котки), което намалява риска от наследени малформации и проблеми.
А първите стопани на Зе или са били антиваксери или сте се загубили в превода и са говорили за кастрация, а не за ваксинация.
     благодаря, дано  остареем  заедно (48 год.съм)...,ама  и тук  много  пъти  съм писала.....два дни  в седмицата храня със сурово месо.....телешко...        гранули  висок  клас......пак съм  качвала  снимки,...   

# 25
  • Мнения: 8 806
а как се казват генетичните тестове за котки? Може да пише нещо в обявите?
Как да разбера кой развъдник е фалшив?  Попадала съм на обява "чистокръвни котенца без документи за родословие" - дали не отговарят на някакви условия? А колко е нормално в % да е по=висока цената за коте с документи, в сравнение коте без документи, но на вид от същата порода.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 150
Бях писала миналата или предишната година. Позната си взе британска късокосместа, но не от така разпространените сини, а тези бледо оранжевите, май розови ги наричат. Котето почина от вродени сърдечни проблеми на около годинка, даже не успя да я навърши. Започнаха да ровят и се оказа, че редовно в котилата на тази двойка котки има котета с такъв проблем. Но продължават да ги развъждат. Sad  Ако беше лицензиран развъдник нямаше да имат право да го правят.

Иначе съм напълно съгласна, че е важно да се харесва на външен вид и една хартийка не може да направи любовта към котето по-различна.

Pepina, ако е лицензиран развъдника би трябвало да се правят изследвания преди заплождане, а също така и на родените котенца. После продажбата на котета зависи от здравословното им състояние. Ако има някакво отклонение от нормите се продават за по-малко пари и със задължението да се кастрират и да нямат поколение.

# 27
  • Мнения: 4 212
Днес имах разговор с човек, който ми каза, че апартамента на негова приятелка още с отварянето на врата вонял на котка. Аз казах, че котките не миришат-  те ми отговориха на пикня и изпражнения.
Та това истина ли е 😳 ? При почистване на тоалетната им, наистина ли остава толкова силна остатъчна миризма, че да мирише още с отваряне на вратата.Каква може да бъде причината, че така да мирише толкова много?

# 28
  • Мнения: 8 806
Таня, благодаря ти за отговора, започнах да търся и обявите са или за котка с 'книжа' или без 'книжа', а за мен няма разлика във външния вид, аз не забелязвам отклонения, е, на някое коте шарките не са толкова симетрични, или имат някво петънце на нослето.
Аз пък мислех, че в  лицензирания развъдник ще имат повече болести, ако ползват само елитни котки, а такива трудно се намират. А развъдника-менте си представях, че имат по-голям избор за майки, татковци, дори и котетата може да изглеждат чистокръвни и само с един чистокръвен родител.
Попадах и на обява, където пише да се кастрират задължително. Това защо се прави - сигурно контролират лицензираните котки за разплод?  А може и да са с болест или носители?

# 29
  • Мнения: 1 602
В духа на Коледната тема Бети се нагласи за фотосесия. 😁 Синът издирваше коледните шапки и ги бях извадила на спалнята и тя отишла на мекичко.


А така ми хваща ръката да я галя. А козината е една мекичка, само за галене. Макар че, Днес установих колко косми падат от нея.

Общи условия

Активация на акаунт