Любители на котки - Тема 179

  • 25 982
  • 774
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 226
Днес имах разговор с човек, който ми каза, че апартамента на негова приятелка още с отварянето на врата вонял на котка. Аз казах, че котките не миришат-  те ми отговориха на пикня и изпражнения.
Та това истина ли е 😳 ? При почистване на тоалетната им, наистина ли остава толкова силна остатъчна миризма, че да мирише още с отваряне на вратата.Каква може да бъде причината, че така да мирише толкова много?
При напускане на мои наематели  по същия начин забелязах остра миризма.  Оказа се ,че са гледали( тайно) некастриран мъжки котарак. Наложи се да изхвърля шкафове , гардероби и кухненското.  Всичко беше съсипано от миризмата.
В момента в апартамента имам наемател с котка. Няма абсолютно никаква миризма, напротив, мирише на чисто!
Недоволна, не, баш за ваксината си идеше реш. Даже се чудихме вкъщи какъв е този протокол. Зе ми беше предаден обезпаразитен само на близо 4 месеца, без нито една ваксина.

# 31
  • Мнения: 7 856
За регдол има лицензиран развъдник в Благоевград, ако държите на котка от тази порода.

# 32
  • Мнения: 10 514
Благодарим за поредната ни невероятна тема!
Ето го и нашия юнак



Прави му фотосесия половинът, че ще му търсим булка.
Оу! Heart Eyes Лъки се загледа в тез очи абисински с нейните "абисински"... Smile

# 33
  • Мнения: 4 117
Питам, защото и аз искам да ги гледам в апартамент под наем, но ми е много трудно да открия и се притесних и затова сега.Дали наистина мирише толкова и накрая да не ме изхвърлят със все котки 😂😂😂.

Аз в началото Тобчо като беше див ги бях затворила в една стая и бях сложила лиген но с пясък. Манди там си вършеше нуждите и наистина много вонеше след това.Мислих, че  е заради пясъка и това го няма при котешката тоалетна.
И аз това питах дали е бил кастриран котарака, редовно ли е чистена тоалетната.Те ми отговориха, че колкото и да бъде чистено тоя пясък се замирисвал и трябвало през 2 дена по 1 чувал за 10 лв да се купувал,ако се изхвърля всичкото количество.
По колко пясък им се слага -не ли малко?

# 34
  • Мнения: 1 719
Благодаря за темата !
Скрит текст:
Скрит текст:

# 35
  • София
  • Мнения: 13 045
Морковелка, наистина трябва да се подготвиш, че разходите за тоалетна са големи. Simple Smile Но за двата дни са преувеличили. Има различни тоалетни и ще се нагодиш според твоите критерии за най-удобно и чисто. Има тоалетни, които само попиват и в даден момент се изхвърлят целите. Според мен те се вмирисват по-бързо и трябва да се сменят по-често. Други се слепват от течност и се изхвърлят само топките. За да остава по-дълго време постелката чиста, тези топки трябва да са добре слепени и да се изхвърлят без остатък. Ако тоалетната е най-евтината от Лидл или Кауфланд, топките се разпадат и много бързо се вмирисва цялото количество. Много зависи и какво количество постелка се слага. Ако е повече, топките се отделят много лесно и почти нищо не се изронва от тях. Ако постелката е малко, пишканото се разтича по цялото дъно и трудно се изтъргва от там. Налага се по-често да се изхвърля всичко и да се мие тоалетната. Аз мия цялата тоалетна на 10-15 дни. Ако съм допълвала редовно, вмирисването е по-малко. Но аз съм с 5 котки. Дъщеря ми е само с една женска и мие 1 в месеца или по-рядко.

В темата се хвалят пелетите за отопление. Те са по-икономичен вариант.

Ако се почиства  редовно, котките са кастрирани и няма коте с проблем, което пишка на непозволени места, жилището не мирише. Закритата тоалетна също много помага. Simple Smile

Последна редакция: пн, 12 дек 2022, 05:12 от Тaня67

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 156
Добро утро!
Вие си ходете на работа и училище... аз ще пазя леглото топло...

# 37
  • София
  • Мнения: 12 201
Чета си все още за белодробни проблеми и попаднах на това обяснение, защо предният ден преди Наско да се влоши нито аз нито ветеринарите забелязахме нещо тревожно.
Цитат
According to Dr. Goldstein, "this has to do with the ancestry of cats" - the ploys that they have developed over thousands of years to conceal any vulnerabilities to would-be attackers in the wild. "As a result," he points out, "cats have become very, very good at hiding any signs of respiratory distress. They can handle severely reduced functionality in the lungs and still seem normal. Maybe an owner will notice that the cat is breathing a bit more rapidly or is moving with a little bit of increased effort
Общо взето, заради дивите си предшествениците е останало да се крият и дори и да не са добре реално, то поведението и излъчването им да го скрива, за да не покажат слабост. Затова и дори при сериозно намаляване на функцията на белите дробове, котките често могат да изглеждат нормално, докато не се влошат вече сериозно.

# 38
  • Мнения: 1 719
Дано бързо се възстанови котето с респираторни проблеми ! Много е сладък ❤

# 39
  • Мнения: X
И аз му стискам палци на Наско, стана ми слабост 🙏

# 40
  • София
  • Мнения: 13 045
Aila, нали знаеш за адаша му? Първоначално се чудеха дали на рентгеновата снимка са паразити или астма. Много си приличали. Паразитите отпаднаха като вариант, защото препаратите не промениха нищо. Примирихме се, че ще гледаме астматик. Дори ни посъветваха да си купим дихателен апарат за котки. Така карахме повече от година. В края на зимата положението стана съвсем зле. Докторката каза, че досега не е смеела да дава силни кортикостероиди, защото след тях вече трябва да дава все по-силни лекарства. И сложи. За момента се оправи, последва лято, през което по принцип се чувстваше по-добре и когато го снимаха отново на рентген заради кастрацията, не можеха да повярват на очите си. "Астматичните" петна почти бяха изчезнали. Всички налични доктори се събраха, за да видят сравнението на двете снимки. Simple Smile И до ден днешен не се чува да се задъхва или да кашля. Дано и занапред е така!

Пожелавам и на твоя Наско да му се случи същото чудо и да му се възстановят дробчетата! Hug

Досега не бях чела нищо за породата Манкс. Вчера четох и се ужасих. Поредното човешко извращение! Котето на Пепина има късмет, че са го кръстосали с бенгал.
Скрит текст:
Липсата на опашка е несъмнено резултат от генетична мутация, която вероятно е предизвикана от вътрешното чифтосване в населението на британските късокосмести котки на острова. В действителност „капризната“ котка Манкс вместо опашка има отвор, въпреки че тя се ражда с недоразвита опашка. Те се наричат „пънчета“, „срязани тояжки“ или просто „тояжки“ в зависимост от дължината на опашката. Мутантният ген, заради който котката няма опашка, може да е и причина за други скелетни деформации, но въпреки това котката Манкс може да се представя на всички основни котешки конкурси в Обединеното кралство.

Здраве
Липсата на опашка издава сериозен генетичен дефект и „деформираният“ гръбнак на котката Манкс може да е причина за здравословни проблеми. Ако обезформените прешлени засегнат гръбначния стълб, котката може да развие артрит още в ранна възраст. При някои котки аналният канал може да е стеснен и това може да породи частична чревна непроходимост. Мутантният ген, причина за който е липсата на опашка, може да е и причина за други скелетни деформации. Когато две напълно безопашни котки се чифтосат, често се раждат мъртвородени котета или умират малко след раждането. В гръбнака на котките Манкс почти винаги има и други деформации – понякога прешлените са скъсени или в долната част на гръбначния стълб те се срастват и броят им е по-малък от обичайното.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 201
Благодаря за споделеното! Пропуснала съм историята в подробности. И при Наско се колебаят между астма и паразити реално, но към момента клонят към паразити, поради различни причини. Отделно пневмонията, която е развил.
При него също се забелязва една идея подобрение в снимките от ренгена, но между двата са минали само 10 дни. Аз също се надавям постепенно по-голямата част да се възстанови и да няма проблеми с дишането както в момента.

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
За пръв път виждам Ушето буден Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 39 717
Прочетох първата страница на темата, не писах и темата ми потъна Simple Smile

Адашке, благодаря за новата тема.

Аш беше на дълга разходка днес. На отиване ползвахме такси. Аш беше в раница, размрънка се и шофьорът каза да го пусна. Обиколи задната седалка, лежа пред задното стъкло, но поне беше тих Simple Smile
Прибрахме се с метрото и шумът му дойде много.

Офисен котак беше днес



Опита се да яде бенджамина. Обиколи навсякъде. Искаше да покорява височини, но го спряхме.
Балоните останаха здрави, никакво внимание не им обърна.

И на пазар в Сиела го водихме Simple Smile

Вися на дърво на Графа Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 719
Хахаха, леле голяма веселба е било.
Като прочетох, че е висял на дърво на Графа паднах от стола 😂
Много сладък, не те ли е страх да го пускаш навън по тези пълни с мръсотии и зарази улици ? Чудих се дали да взема на Ари каишка и да го изкарвам, но след всичко изчетено за паразити и инфекциозни болести се отказах.

Общи условия

Активация на акаунт