Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 79

  • 34 562
  • 755
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 060
Здравейте, бременна съм в 24 седмица. Имам ужасен запек и в събота реших да сложа свещичка EVA Q, която почти не подейства. На следващото ходене до тоалетната по малка нужда като се напънах леко и нещо изпадна. Голямо парче слуз, но не разбрах от къде. Дали е възможно да е заради лаксатива или да се притеснявам?

От свещичката е, спокойно.

# 316
  • Мнения: 71
Здравейте, правили ли сте тест за Цитомегаловирус / CMV или за други вируси?
Здравейте, и аз се чудех дали да правя, но като попитах моята гинеколожка тя ме разубеди. Каза че по време на бременността антителата малко полудяват и има вероятност нещо да ти излезне завишено. И от там почва един стрес. За това ми препоръча ако няма индикации за проблем да се въздържа.

# 317
  • Мнения: 155
Здравейте, днес на 2 пъти ми се случва следното: Сърцето ми полудява и започва да прескача много пъти един след друг, пулса ми достига до 110 и съответно аз започвам да се паникьосвам от прескачанията и става много зле. Бременна съм с близнаци в 32 г.с. Още от 22г.с някъде имам терапия от кардиолог ( Допегит и Конкор кор+ панангин) , но за пръв път ми става чак толкова зле и да не мога да овладеят никак тези прескачания.. на някой случвало ли му се е ? Дали диафрагмата не притиска сърцето? Чак след 2 седмици съм отново при кардиоложката, но ако ми е все така ще се побъркам...

# 318
  • Мнения: 207
Здравейте, правили ли сте тест за Цитомегаловирус / CMV или за други вируси?

Да, правих. Резултатите показаха, че имам голямо количество антитела от прекарана някога такава инфекция, но без да има наличие на активна такава, което ми обясниха, че е важното. АГ каза, че е задължително да се пуснат тези изследвания.

# 319
  • Мнения: 952
Здравейте, днес на 2 пъти ми се случва следното: Сърцето ми полудява и започва да прескача много пъти един след друг, пулса ми достига до 110 и съответно аз започвам да се паникьосвам от прескачанията и става много зле. Бременна съм с близнаци в 32 г.с. Още от 22г.с някъде имам терапия от кардиолог ( Допегит и Конкор кор+ панангин) , но за пръв път ми става чак толкова зле и да не мога да овладеят никак тези прескачания.. на някой случвало ли му се е ? Дали диафрагмата не притиска сърцето? Чак след 2 седмици съм отново при кардиоложката, но ако ми е все така ще се побъркам...

Проверете си щитовидната жлеза. Сестра ми имаше много висок пулс по време и след бременността и се оказа Хашимото. Разбира се, не е задължително да е това. Тези дни има много изригвания и магнитни бури. Задължително се консултирайте с лекар.

# 320
  • Мнения: 1 424
Момичета, има ли други бременни с астма, на които е предписан пулмикорт? До сега само с вентолин/салбутамол съм се оправяла, но днес пулмолог (нов, до сега бях при друг) ми изписа и пулмикорт всяка сутрин и вечер х 2 дози. Специално
Специално този пулмолог има опит с бременни, обаче както с всяко ново нещо имам и леки резерви по-специално как ще се отрази на бебето и на качването на кг през бременността. Имам и риск от гестационен диабет и ако кача много кг през тези няколко седмици до обременяваането с глюкоза, риска ще се повиши.

# 321
  • Мнения: 44
Момичета днес на прегледа малко се по притесних и да попитам има ли при някоя от вас нещо такова преди 3 дена мериха бебето 1200гр. А днес го измериха 1203гр. Тоест не е наддало доктора казва че отговаря за 28 г.с, а аз съм в 29+1 г.с трябва ли да се тревожа всичко друго му е в норма поне така каза

# 322
  • Мнения: 2 161
Това с килограмите е пълна смехория. 2 мм да му трепне ръката при измерването и ще даде разлика. Въобще не им се вглеждайте особено при такава малка разлика в дните. Важното е на 2 седмици да се отчита разлика и кръвотока да е добър.

# 323
  • Мнения: 44
Охх вече Незнам доста се притесних щот лежа за задържане в болница и постоянно водят жени които са спрели да се развиват и им изостават бебчетата съответно лекарите ги вадят и аз сега и затова взех да се притеснявам….

# 324
  • Мнения: 207
Момичета днес на прегледа малко се по притесних и да попитам има ли при някоя от вас нещо такова преди 3 дена мериха бебето 1200гр. А днес го измериха 1203гр. Тоест не е наддало доктора казва че отговаря за 28 г.с, а аз съм в 29+1 г.с трябва ли да се тревожа всичко друго му е в норма поне така каза

Ако можеха да мерят с точност до 3 грама...зависи от лекаря, апарата, позицията на бебето...ако са го мерили двама различни АГ въобще не е учудващо, че има разлика.

# 325
  • Мнения: 14
Здравейте! Интересувам се има ли други които не им е приятно да ги бутат по коремите и когато някой го направи се стряскат и ги побиват тръпки по цялото тяло? Дали това може да навреди на бебето?

# 326
  • Мнения: 1 324
Здравейте, моля ви за някое и друго трикче за гадене и повръщане...вече започвам да се  депресирам от постоянното гадене.. ужасно е... Времето е студено, не мога и да изляза на въздух. Ужасно е...

# 327
  • Мнения: 700
Stuniii, как така да ни бутат по коремите?

Svetlozara98, на мен нищо не ми помага за гаденето, а съм в 14-та седмица. Не мога да дам съвет, за съжаление.

# 328
  • Мнения: 1 424
Здравейте! Интересувам се има ли други които не им е приятно да ги бутат по коремите и когато някой го направи се стряскат и ги побиват тръпки по цялото тяло? Дали това може да навреди на бебето?

Всякакво пипане на корема като бях бременна първия път и сега направо... особено тези, които не питат. После се чувствам като омърсена, тръпки ме побиват буквално и се чувствам сякаш са ми прехвърлили от тяхната енергия.

Здравейте, моля ви за някое и друго трикче за гадене и повръщане...вече започвам да се  депресирам от постоянното гадене.. ужасно е... Времето е студено, не мога и да изляза на въздух. Ужасно е... от физическа гледна точка не знам дали бебето се стряска, но иначе го приемам като уроки.

Шот лимон и джинджифил ми помага на мен. Ако имате сокоизтисквачка - 1 парче джинджифил ( колкото палеца х2 пъти) и 2 лимона заедно изстискани. Ако не, може и в блендер - бели се джинджифила, смесва се със докато от лимон и се блендира докато няма парчета.  После се прецежда.

# 329
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета!
От днес съм с положителен тест, ПРМ 06.01. По прицип МЦ ми е редовен 27-28 дни, трябваше следващата да е на 02.02, чудото се е случило на 19.01 Като вдиях положителния тест днес бях в шок, бебето е много желано и искано. Таа, въросът ме следният - лекарката, която искам да ме следи, има свободен час чак за 27.02, късно ли е според вас или да търся някакъв друг вариант  ?

Последна редакция: пн, 06 фев 2023, 20:22 от lovelycherryberry

Общи условия

Активация на акаунт