Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 79

  • 34 525
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 109
Тъй като знам, че рентгеновите снимки не са препоръчителни по време на бременност, съм се замислила, че си правих зъбна панорамна снимка 3-4 дни преди овулацията и съответно зачеването. Била съм няколко дни след цикъл. Дали е възможно да има някакъв проблем, след като реално бременност все още е нямало?

Последна редакция: пт, 31 мар 2023, 16:08 от vika.03

# 736
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте мами,

След като преди 2 дни видях положителния тест съм в еуфория и паника едновременно. Имам единствени придърпвания по-слаби от менструални болки в кръста и яйчниците. Здрава съм, 27 години, първа бременност (имам един аборт по желание когато бях на 19).
Също имам и болка в гърдите и промяна на вкусовите желания, както и умора.
Днес бях на лекар, последна менструация с начало 1 март, като овулацията по мои сметки е била ок. 16 понеже тогава сме правили секс. Та лекарката видя единствено удебеляване на лигавицата и една мъъничка точица, която се скриваше и не успя да я щракне на снимка.
Според приложението ми съм в 5 г.с., нормално ли е да не се вижда нищо Sad
[/quote]

Здравей ,
честито! Симптомите са ти нормални за 3 г. с. Приложението ти смята, че си 5 та, защото смяка общо 40 седмици от полседната менструация. Понбеже не се знае кога е било зачеването. Гледай да си почиваш повече, да спиш когато имаш нижда и да избягваш натоварващи упражнения първите месеци особено ! Наслади се ! Поздрави, Мария

# 737
  • Мнения: 19
Здравейте мами,

След като преди 2 дни видях положителния тест съм в еуфория и паника едновременно. Имам единствени придърпвания по-слаби от менструални болки в кръста и яйчниците. Здрава съм, 27 години, първа бременност (имам един аборт по желание когато бях на 19).
Също имам и болка в гърдите и промяна на вкусовите желания, както и умора.
Днес бях на лекар, последна менструация с начало 1 март, като овулацията по мои сметки е била ок. 16 понеже тогава сме правили секс. Та лекарката видя единствено удебеляване на лигавицата и една мъъничка точица, която се скриваше и не успя да я щракне на снимка.
Според приложението ми съм в 5 г.с., нормално ли е да не се вижда нищо Sad

Здравей ,
честито! Симптомите са ти нормални за 3 г. с. Приложението ти смята, че си 5 та, защото смяка общо 40 седмици от полседната менструация. Понбеже не се знае кога е било зачеването. Гледай да си почиваш повече, да спиш когато имаш нижда и да избягваш натоварващи упражнения първите месеци особено ! Наслади се ! Поздрави, Мария
[/quote]

Много благодаря Мария! Значи аз в крайна сметка съм в 3 гс, а не в 5 така ли 🤔 вече съвсем се обърках с тези седмици 😁

# 738
  • Мнения: 1 421
5г.с. сте защото се броят от началото на последния цикъл, така до 40г.с. Иначе реално до овулацията,  оплождането и имплантацията вече на оплодената яйцеклетка не сте била бременна и реално бременност има от 3 седмици.  Но за всички условия, документи и термин сте 5.г.с.

# 739
  • Мнения: 19
5г.с. сте защото се броят от началото на последния цикъл, така до 40г.с. Иначе реално до овулацията,  оплождането и имплантацията вече на оплодената яйцеклетка не сте била бременна и реално бременност има от 3 седмици.  Но за всички условия, документи и термин сте 5.г.с.

Много благодаря, значи щом е 3 седмица след зачеване наистина няма какво да се види не знам защо имах очаквания, че ще видя сакче или жълто тяло 😆

# 740
  • Мнения: 695
Жълтъчно мехурче. Жълто тяло има винаги, когато е имало овулация, не е в матката и не зависи от това дали сте бременна.

# 741
  • Мнения: 1 825
Venus, няма как да се види повече... та ти си 4гс+ 3 , в момента, което е започната 5гс, но не е завършена, нз колко дни ти е МЦ, но решано при ову на 16 днес си с 1 ден закъснение.
На ехограф се ходи 10-14 дни след закъснение. Честито иначе стандартни симптоми за ранна Б

Не обърквайте жената с реални и нереални седмици. Бременност се смята както е казала и Мохито, от дата на последна менструация.

# 742
  • Мнения: 6 872
Тъй като знам, че рентгеновите снимки не са препоръчителни по време на бременност, съм се замислила, че си правих зъбна панорамна снимка 3-4 дни преди овулацията и съответно зачеването. Била съм няколко дни след цикъл. Дали е възможно да има някакъв проблем, след като реално бременност все още е нямало?
На толкова ранен етап е или всичко, или нищо. При Вас е всичко! Няма какво да се случи толкова рано. Честито!

# 743
  • Мнения: 19
Venus, няма как да се види повече... та ти си 4гс+ 3 , в момента, което е започната 5гс, но не е завършена, нз колко дни ти е МЦ, но решано при ову на 16 днес си с 1 ден закъснение.
На ехограф се ходи 10-14 дни след закъснение. Честито иначе стандартни симптоми за ранна Б

Не обърквайте жената с реални и нереални седмици. Бременност се смята както е казала и Мохито, от дата на последна менструация.

Много Ви благодаря Милена 🫶🏻 успокоихте ме

# 744
  • Мнения: 179
Venus, няма как да се види повече... та ти си 4гс+ 3 , в момента, което е започната 5гс, но не е завършена, нз колко дни ти е МЦ, но решано при ову на 16 днес си с 1 ден закъснение.
На ехограф се ходи 10-14 дни след закъснение. Честито иначе стандартни симптоми за ранна Б

Не обърквайте жената с реални и нереални седмици. Бременност се смята както е казала и Мохито, от дата на последна менструация.

Много Ви благодаря Милена 🫶🏻 успокоихте ме
Ще ви разкажа моята история.. правихме много време опити .. та се отказахме ... чаках доста дни мислих ,че съм с киста.. правя тест положителен .. откачих .. беше към 14 часа .. тръгвам при първи .. жената каза аз не виждам бременност .. отивам при втори ами има сакче и ми казва ела след седмица две .. аз не се отказвам .. на следващия ден отивам при моята гинеколожка.. та тогава и сърце чухме.. в 6та седмица бях .. тоест мило момиче .. не се филмирай .. много зависи и от апаратурата .. тези симптоми [нормални са].. мразех всички симптоми до края .. вече имам дама на 3 месеца .. та си казах аз мога още едно да родя хахаха ... мислете позитивно  . Всичко ще е наред

# 745
  • София
  • Мнения: 5 444
Venuscinnamon ,зависи от ехографа с който са те гледали.
Ако си правила кръвен тест,сакче се вижда при стойности над 2000.
По тази логика,ако си с 2-3 дни закъснение,просто няма как да се види нищо.

vika.03 няма проблем за снимката.

# 746
  • Мнения: 19
Много ви благодаря за споделения опит и знания мили дами Hug

# 747
  • Мнения: 44
Здравейте момичета чух се вече с АГ и за сега каза да си почивам но все пак аз малко се ошашках та въпроса ми е към вече раждалите или по запознатите в 37+ 2 г.с. съм и тази сутрин като станах до тоалетна ми падна тапата колко време след това започва раждане нямам болки нито кръв но бебето е седалищно и се притеснявам да не стане твърде бързо тъй като Попринцип съм и със скъсена шийка

# 748
  • Мнения: 4 842
Раждане може да започне по всяко време- след часове или след седмици.

# 749
  • Мнения: 324
Здравейте, бременна съм в 33 седмица и тази сутрин по време на закуска ми падна пломбата и малко парче от кътника. Утре ще се обадя на зъболекаря, защото днес е неделя и нищо не работи. Много се притесних дали през това време на бременността може да се посещава зъболекар и изобщо да се правят някакви манипулации.

Общи условия

Активация на акаунт