Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 79

  • 34 582
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 825
Ако с вагинален отговаря на 7+2 и няма пулс не е окей работата, дано да греша, изчакайте 2рото мнение. Просто след 7гс, вече има пулс, а щом е с вагинален гледат на колко отговаря сака и ембриона, защото по цикъл сте 13гс някъде. Стискам палци.

# 721
  • Мнения: 700
За съжаление, ако сте имала положителен уринен тест на 16-ти февруари, досега със сигурност трябваше да има пулс, защото са минали повече от пет седмици. Надявам се да греша все пак.
Стискам палци нещата да де развият по най-добрия начин и ако сега не се получи, то съвсем скоро да сте успешно бременна.

Последна редакция: пн, 27 мар 2023, 15:40 от Елиза 123

# 722
  • Мнения: 40
Здравейте мами!Вчера бях на преглед и се оказа,че за съжаление имам гъбички там долу.Предписа ми Клотримазол свещички,които да слагам 1 през ден и след като свещичките свършат- седмица след това да използвам еднократно Гиназол.Та въпроса ми е дали вие сте използвали тези лекарства и дали са свършили работа.Притеснено ми е,защото ми остава малко по-малко от месец от раждането.. Благодаря!

# 723
  • Мнения: 44
Здравейте отново! Бременна съм в 20г.с. В началото на месеца бях болна и црп-то ми беше 19 при норма 6. Лекувах се, вече ми е минало и днес реших да си пусна отново, като резултата е 17. Много се притесних, личната ми каза да не се притеснявам щом нямам оплаквания, че е от бремеността. С АГ не мога да говоря, защото замина в чужбина. Моля Ви ако Ви се е случвало, дайте ми информация, много се тревожа! Толкова много време с това завишено црп...

# 724
  • Мнения: 21 282
Моето последно беше 45,АГ каза,че е от бременността.

# 725
  • Мнения: 197
Здравейте мами!Вчера бях на преглед и се оказа,че за съжаление имам гъбички там долу.Предписа ми Клотримазол свещички,които да слагам 1 през ден и след като свещичките свършат- седмица след това да използвам еднократно Гиназол.Та въпроса ми е дали вие сте използвали тези лекарства и дали са свършили работа.Притеснено ми е,защото ми остава малко по-малко от месец от раждането.. Благодаря!
Мисля, че няма проблем. Около 3 седмици преди да родя мин изписаха Гиназол и антибиотик заради инфекция долу. Иначе с Гиназола си бях редовна през цялата бременност почти.

# 726
  • Мнения: 44
Моето последно беше 45,АГ каза,че е от бременността.
Здравейте! Може ли да ми кажете в коя седмица сте били?

# 727
  • Мнения: 21 282
Моето последно беше 45,АГ каза,че е от бременността.
Здравейте! Може ли да ми кажете в коя седмица сте били?
12 г.с +6.

# 728
  • София
  • Мнения: 5 481
Аз май се разболявам,надявам се да не е вирус,а да съм настинала.В 7 г.с съм ...
Носът ми е запушен,мъчи ме да кашлям и гърло ме наболява,гласът ми и той изчезва 😣
Пих чай с лимони,направих топла пилешка супа ... Направо не знам какво да правя в толкова ранен етап.

# 729
  • Мнения: 1 424
Осцилококцинум може да пиете. Парагрип също. Хомеовокс за гласа много помага. За гърлото - кофлет хималая (има го и в дм и в Лили и мисля по аптеките също). За носа има на pranarom спрей за нос алергофорс, който е безопасен при бременност и промивки с физиологичен разтвор, за да се отпуши носа. Така се справям аз. И търпение много, защото работят малко по-бавно хомеопатичните неща, но все пак питайте  личен лекар/АГ.

Последна редакция: ср, 29 мар 2023, 21:40 от MintyMohito

# 730
  • Мнения: 6 884
Бях болна в осма-девета седмица. Биозин мама, парацетамол, Муконазал плюс.
Направих си тест за ковид, грип А, грип В за всеки случай, за да знаем какво лекувам. Беше отрицателен.

# 731
  • Мнения: 709
В тази връзка, може ли да се използва Блоксивир по време на бременност(1 триместър)? В листовката няма нищо по въпроса.

# 732
  • Мнения: 8 763
Аз докато още не знаех че съм бременна, изпих сумати хапчета и се пръсках с какво ли не.
Голяма настинка ме хвана повече от 2 седмици и до момента още кашлям.
Но след като разбрах за бебче и съм спряла всякакви лекарства.
В аптеката намерих този спрей и си пръсках отвреме навреме.
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030012773

# 733
  • Мнения: 1 424
Момичета,  феталната морфология вече се поема от НЗОК ако следящ АГ има договор със здравната кас? Предполагам валидно за 1 фетална, не за трите? Някоя мама наясно ли е?

# 734
  • Мнения: 19
Здравейте мами,

След като преди 2 дни видях положителния тест съм в еуфория и паника едновременно. Имам единствени придърпвания по-слаби от менструални болки в кръста и яйчниците. Здрава съм, 27 години, първа бременност (имам един аборт по желание когато бях на 19).
Също имам и болка в гърдите и промяна на вкусовите желания, както и умора.
Днес бях на лекар, последна менструация с начало 1 март, като овулацията по мои сметки е била ок. 16 понеже тогава сме правили секс. Та лекарката видя единствено удебеляване на лигавицата и една мъъничка точица, която се скриваше и не успя да я щракне на снимка.
Според приложението ми съм в 5 г.с., нормално ли е да не се вижда нищо Sad

Общи условия

Активация на акаунт