Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 20

  • 50 913
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 95
Моите стимулации винаги са започвали след 5ти ден, друг е въпроса, че бяха неуспешни.Но може би, защото при мен много бързо скачат хормоните, още в началото на цикъла - FSH и LH.Обаче  тъй като в Турция не ги следят тези хормони и никой не им обръща внимание.
Здравейте момичета. Не съм писала отдавна, но се включвам с въпрос. Има ли някой стартирал стимулация по къс протокол от 4 - ти ден от МЦ? Много бих се радвала някой да сподели. До сега винаги са ми казвали 2-3 от МЦ, дори на 1 ден съм била на преглед. За първи път на 4 ден....

# 721
  • Мнения: 956
DejaE, за коя клиника говориш? Не всички в Турция процедират по един и същ начин. Аз имам 3 стимулации в Турция, в болница Мемориал, и винаги са ми пускали FSH, LH и Естрадиол при стартиране. Дори си правих изследването в България на първи ден, изпращах го, и следобед ми отговаряха с час за започване на стимулацията от ден 2. Това е в Мемориал. Нямам успех, но само споделям, защото явно различните клиники имат различни подходи.

# 722
  • Мнения: 115
Да споделя какво се случи при нас - и вторият ни инвитро опит завърши без успех -лека стимулация, от 6 фоликула бяха извадени 5 яйцеклетки, които се оплодиха всички (2 от тях малко по-късно и вървяха с една идея след другите). Разделихме ги на класическо инвитро 2 и ИКСИ - 3. Този път имахме 1 ранен бластоцист на 5-ти ден (за разлика от предишния, когато всички стопираха на 4 ден). На 5 ден трансферът бе на ранния бластоцист и на единия от по-бавно развиващите се ембриони, за който лекарката каза, че е перфектна морула (и двете от класическото инвитро). Приложиха всичко, което бе възможно, за да си увеличим шансовете - Zymote, PICSI, калциева активация, асистиран хетчинг..... но резултатът от теста вчера е възможно най-ниското ЧХГ, което някога съм виждала при мен (0.2). В същото време TSH ми е най-доброто (1.46). В деня на трансфера прогестеронът ми беше 357 nmol/L, а 5 дни след него беше паднал драстично до 37 nmol/L. Което беше показателно, че няма имплантация, но въпреки това добавихме към циклогеста и пролутекс.
Определено сме решили да опитаме поне още веднъж. Но се питаме колко време е добре да се почива между опитите, защото приемаме доста добавки от февруари тази година, като след първия ни несполучлив инвитро опит през юни добавихме още към тях. Ще пуснем и кариотип и при двамата, но дали бихме могли да проверим още нещо, което евентуално пропускаме...Дори преди самия опит NK клетките при мен бяха по-ниски от предходни изследвания (терапия с интралипид + преднизолон). Приемаме всякакви съвети....

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 13:24 от Tanq79

# 723
  • Мнения: 506
Да споделя какво се случи при нас - и вторият ни инвитро опит завърши без успех -лека стимулация, от 6 фоликула бяха извадени 5 яйцеклетки, които се оплодиха всички (2 от тях малко по-късно и вървяха с една идея след другите). Разделихме ги на класическо инвитро 2 и ИКСИ - 3. Този път имахме 1 ранен бластоцист на 5-ти ден (за разлика от предишния, когато всички стопираха на 4 ден). На 5 ден трансферът бе на ранния бластоцист и на единия от по-бавно развиващите се ембриони, за който лекарката каза, че е перфектна морула (и двете от класическото инвитро). Приложиха всичко, което бе възможно, за да си увеличим шансовете - Zymote, PICSI, калциева активация, асистиран хетчинг..... но резултатът от теста вчера е възможно най-ниското ЧХГ, което някога съм виждала при мен (0.2). В същото време TSH ми е най-доброто (1.46). В деня на трансфера прогестеронът ми беше 357 nmol/L, а 5 дни след него беше паднал драстично до 37 nmol/L. Което беше показателно, че няма имплантация, но въпреки това добавихме към циклогеста и пролутекс.
Определено сме решили да опитаме поне още веднъж. Но се питаме колко време е добре да се почива между опитите, защото приемаме доста добавки от февруари тази година, като след първия ни несполучлив инвитро опит през юни добавихме още към тях. Ще пуснем и кариотип и при двамата, но дали бихме могли да проверим още нещо, което евентуално пропускаме...Дори преди самия опит NK клетките при мен бяха по-ниски от предходни изследвания (терапия с интралипид + преднизолон). Приемаме всякакви съвети....

Извинявайте, ако вече съм питала или съм предлагала, но не помня:

1. Диагностични хистероскопия някога правили ли сте?
2. Тромбофилии и коагулация следите ли?
3. С мъжки фактор ли сте? Понеже тези ранни бластоцисти и морули...ДНК фрагментация ок ли е? Важно е да споделите също кои 2 оцеляха - от ИКСИто или от класическото?
4. Кариотип пуснете, да
5. Мисля, че ви е време и за ПИД на ембрионите другия път, въпреки че се ПИД-ват само бластоцисти - ако клиниката ви предлага, помислете
6. Като цяло, ако няма нищо друго физиологично или хормонално, което да се реши като проблем и  като ви чета звучи като тежък мъжки фактор или проблем с качеството на Я. при вас. Ако и възрастта е фактор, просто продължавате докато се уцели читав...Добавки, здравословен начин на живот, спорт, сън, минимализиране на стреса и още опити. Дали е добре да се почива между опитите има различни теории - някои нарочно държат на бек ту бек, защото след стимулация яйчниците са поразбудени и се ползва този остатъчен ефект, други искат да се почива, според вашата конкретна ситуация лекарят ви ще реши. И не напоследно място, аз пак да си кажа, ако със стимулация изкарвате 5 и остават 2 - защо ви е да правите още стимулации? Опитайте естествен цикъл, пак ще имате 1-2, но поне ще сте пробвали нещо различно.

# 724
  • Мнения: 290
Все се чудя да питам, при естествен цикъл, как вадят фоликулите? С упойка или без?

# 725
  • Мнения: 506
Все се чудя да питам, при естествен цикъл, как вадят фоликулите? С упойка или без?

Сама си решаваш. Ако питате дали фонда го поема - да, поема я дори и на един единствен. Ако се пунктира само 1 бих се замислила. Само че при мен дори и на ЕЦ винаги имам поне 2, така че не съм пробвала. Моята лекарка мисли, че ако са повече от 1-2 без упойка е двустранен стрес, и за нея и за пациентката.

# 726
  • гр. София
  • Мнения: 564
Стоун, аз съм предимно на естествен цикъл, по необходимост първия път, и по мое желание след това ги вадим като е един фоликул само без упойка. Боли зверски, но до като преброя до 10 и свършва, като съм под упойка и после два дни ми е едно такова криво....

# 727
  • Мнения: 115
Извинявайте, ако вече съм питала или съм предлагала, но не помня:

1. Диагностични хистероскопия някога правили ли сте?
2. Тромбофилии и коагулация следите ли?
3. С мъжки фактор ли сте? Понеже тези ранни бластоцисти и морули...ДНК фрагментация ок ли е? Важно е да споделите също кои 2 оцеляха - от ИКСИто или от класическото?
4. Кариотип пуснете, да
5. Мисля, че ви е време и за ПИД на ембрионите другия път, въпреки че се ПИД-ват само бластоцисти - ако клиниката ви предлага, помислете
6. Като цяло, ако няма нищо друго физиологично или хормонално, което да се реши като проблем и  като ви чета звучи като тежък мъжки фактор или проблем с качеството на Я. при вас. Ако и възрастта е фактор, просто продължавате докато се уцели читав...Добавки, здравословен начин на живот, спорт, сън, минимализиране на стреса и още опити. Дали е добре да се почива между опитите има различни теории - някои нарочно държат на бек ту бек, защото след стимулация яйчниците са поразбудени и се ползва този остатъчен ефект, други искат да се почива, според вашата конкретна ситуация лекарят ви ще реши. И не напоследно място, аз пак да си кажа, ако със стимулация изкарвате 5 и остават 2 - защо ви е да правите още стимулации? Опитайте естествен цикъл, пак ще имате 1-2, но поне ще сте пробвали нещо различно.
Благодаря за отговора, Juyii
 1. Не е правена диагностични хистероскопия - за първи път имаме ембрион на 5-ти ден. Според нашата лекарка матката е перфектна, лигавицата също, не се виждат полипи (не веднъж съм питала за това)
2. Правени са изследвания и за вродена, и за придобита тромбофилия, както и за коагулация -  при трансфера сега ми беше назначен аспирин протект.
3. Уж няма мъжки фактор - ДНК фрагментацията е 21 %, което било добре като се вземат чудесните параметри на спермограмите (макар че според мен сякаш мъжкия фактор леко се неглежира). Точно поради тази причина правихме Zymote и PICSI...от класическото инвитро бяха и двата ембриона на трансфера. Остана един от ICSI, който също беше с леко забавено развитие да проследят как ще се развие на следващия ден, но така и не казаха нищо за него, а и ние все още не сме ходили да обсъдим плановете с репродуктивната от тук нататък.
5. В Неовитро сме - предлага се ПИД (макар да не го препоръчват много), но досега нямахме ембрион на 5-ти ден.
Възрастта може би вече е фактор (на 43 съм), но досега нямаме дори положителен тест за бременност за 4 години. От пуснатите изследвания преди този опит бях приятно изненадана от приличните резултати - FSH 4.89 и LH - 6.29. Приемаме почти всички добавки според Книгата за яйцето (без DHEA-S, но се замислям и за нея). При мъжа ми освен разширени спермограми, HBA тест, ДНК фрагментация, изследване за цинк и селен  и преглед при андролог - не е правено друго.

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 15:22 от Tanq79

# 728
  • Мнения: 23
При кой лекар сте били там?
DejaE, за коя клиника говориш? Не всички в Турция процедират по един и същ начин. Аз имам 3 стимулации в Турция, в болница Мемориал, и винаги са ми пускали FSH, LH и Естрадиол при стартиране. Дори си правих изследването в България на първи ден, изпращах го, и следобед ми отговаряха с час за започване на стимулацията от ден 2. Това е в Мемориал. Нямам успех, но само споделям, защото явно различните клиники имат различни подходи.

# 729
  • Мнения: 956
При различни, основно при д-р Берил, но тя вече не е там. После при д-р Умут. Нямахме успех обаче.
При кой лекар сте били там?
DejaE, за коя клиника говориш? Не всички в Турция процедират по един и същ начин. Аз имам 3 стимулации в Турция, в болница Мемориал, и винаги са ми пускали FSH, LH и Естрадиол при стартиране. Дори си правих изследването в България на първи ден, изпращах го, и следобед ми отговаряха с час за започване на стимулацията от ден 2. Това е в Мемориал. Нямам успех, но само споделям, защото явно различните клиники имат различни подходи.

# 730
  • Мнения: 506
Извинявайте, ако вече съм питала или съм предлагала, но не помня:

1. Диагностични хистероскопия някога правили ли сте?
2. Тромбофилии и коагулация следите ли?
3. С мъжки фактор ли сте? Понеже тези ранни бластоцисти и морули...ДНК фрагментация ок ли е? Важно е да споделите също кои 2 оцеляха - от ИКСИто или от класическото?
4. Кариотип пуснете, да
5. Мисля, че ви е време и за ПИД на ембрионите другия път, въпреки че се ПИД-ват само бластоцисти - ако клиниката ви предлага, помислете
6. Като цяло, ако няма нищо друго физиологично или хормонално, което да се реши като проблем и  като ви чета звучи като тежък мъжки фактор или проблем с качеството на Я. при вас. Ако и възрастта е фактор, просто продължавате докато се уцели читав...Добавки, здравословен начин на живот, спорт, сън, минимализиране на стреса и още опити. Дали е добре да се почива между опитите има различни теории - някои нарочно държат на бек ту бек, защото след стимулация яйчниците са поразбудени и се ползва този остатъчен ефект, други искат да се почива, според вашата конкретна ситуация лекарят ви ще реши. И не напоследно място, аз пак да си кажа, ако със стимулация изкарвате 5 и остават 2 - защо ви е да правите още стимулации? Опитайте естествен цикъл, пак ще имате 1-2, но поне ще сте пробвали нещо различно.
Благодаря за отговора, Juyii
 1. Не е правена диагностични хистероскопия - за първи път имаме ембрион на 5-ти ден. Според нашата лекарка матката е перфектна, лигавицата също, не се виждат полипи (не веднъж съм питала за това)
2. Правени са изследвания и за вродена, и за придобита тромбофилия, както и за коагулация -  при трансфера сега ми беше назначен аспирин протект.
3. Уж няма мъжки фактор - ДНК фрагментацията е 21 %, което било добре като се вземат чудесните параметри на спермограмите (макар че според мен сякаш мъжкия фактор леко се неглежира). Точно поради тази причина правихме Zymote и PICSI...от класическото инвитро бяха и двата ембриона на трансфера. Остана един от ICSI, който също беше с леко забавено развитие да проследят как ще се развие на следващия ден, но така и не казаха нищо за него, а и ние все още не сме ходили да обсъдим плановете с репродуктивната от тук нататък.
5. В Неовитро сме - предлага се ПИД (макар да не го препоръчват много), но досега нямахме ембрион на 5-ти ден.
Възрастта може би вече е фактор (на 43 съм), но досега нямаме дори положителен тест за бременност за 4 години. От пуснатите изследвания преди този опит бях приятно изненадана от приличните резултати - FSH 4.89 и LH - 6.29. Приемаме почти всички добавки според Книгата за яйцето (без DHEA-S, но се замислям и за нея). При мъжа ми освен разширени спермограми, HBA тест, ДНК фрагментация, изследване за цинк и селен  и преглед при андролог - не е правено друго.
[/quot

Здравейте пак,

Не искам да ви загнездвам червейчето сега с тази хистероскопия, но...понеже сте в същата клиника, вероятно и същата докторка, ще ви разкажа при мен какво стана:

При мен също нямаше никаква индикация. В Неовитро дойдох за втори опит след първа БХ и неуспех в друга прехвалена клиника. Там също не мислеха, че има индикации. Само че аз държах да си направя, не за друго, а защото колкото и да е добър ехографа на него няма как да видите повече от тримеларния строеж на матката и повърхностното състояние. Знаете, че тя е като една сплесната круша или спихнал балон, от вътрешната страна, на който никой няма как да ви каже какво има по повърхността. Добре че отидох. Оказах се с Y форма и много тясно пространство. Без коментар, само с видеото минах и през второ мнение, което без аз да съм казала какво се вижда от първия лекар също се потвърди. Коригирахме я формата с оперативна, да ми е мирна главата. И за протокола, от Неовитро ми казаха, че с такава теснотия щях да имам огромен проблем при евентуална двуплодна бременност, вероятно и риск и за двата плода.

На мен ми се струва, че ви забавят заради лошо качество, защото това забавяне го има и при нас, но ние сме хем с възраст (40) хем с доказан мъжки фактор и висока ДНК фрагментация. При вас явно мъжкият фактор го няма, така че...остава другото. Кураж! Ще се получат нещата. Пак ви казвам да опитате на по-редуциран модел като например ЕЦ. Сенкова е голям привърженик.

# 731
  • Мнения: 93
Здравейте Петя, по спомен вие бяхте във връзка с жена, така, че спермограмата, няма как да не е в норма, имайки в предвид, че е с донорска сперма предполагам ? Smile
Извинявам се ако се бъркам, но мисля, че сте вие.
Бяхме също така ви казали, че на тази възраст инсеминация си е чисто губене на време, това е все едно да преспите един път с някой и да разитате да забременеете. Макар, че има адски рядки случай някой да забременее и по такъв начин. Една позната така , но на 40 забременя с 3 инсета, но беше на 40 и е единствената, която познавам от стотици жени.
Аз лично не бих си губила времето с инсеминации на 43.
Но изборът си е ваш.
Бих си починала, и януари бих стреляла с ин витро.
Успех

Донорът е приятел 😀 така имаме спермограма. Гледам да не си измислям неща и да давам достоверна информация. С жена партньор да, още ме издържа някак си...

Да, права сте за инвитрото, че е по-сигурно в тоя случай. Приемам съвета, все пак от два пъти "асистиран секс" на 43 шанса клони към 0.

Благодаря ти!

Успех на всички

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 19:33 от Petya D

# 732
  • Мнения: 3 240
Щом докторката е преценила, че има смисъл от инсеминация, значи има.
Не е като да е опитвала 1 година преди това вкъщи.

# 733
  • Мнения: 146
Да споделя какво се случи при нас - и вторият ни инвитро опит завърши без успех -лека стимулация, от 6 фоликула бяха извадени 5 яйцеклетки, които се оплодиха всички (2 от тях малко по-късно и вървяха с една идея след другите). Разделихме ги на класическо инвитро 2 и ИКСИ - 3. Този път имахме 1 ранен бластоцист на 5-ти ден (за разлика от предишния, когато всички стопираха на 4 ден). На 5 ден трансферът бе на ранния бластоцист и на единия от по-бавно развиващите се ембриони, за който лекарката каза, че е перфектна морула (и двете от класическото инвитро). Приложиха всичко, което бе възможно, за да си увеличим шансовете - Zymote, PICSI, калциева активация, асистиран хетчинг..... но резултатът от теста вчера е възможно най-ниското ЧХГ, което някога съм виждала при мен (0.2). В същото време TSH ми е най-доброто (1.46). В деня на трансфера прогестеронът ми беше 357 nmol/L, а 5 дни след него беше паднал драстично до 37 nmol/L. Което беше показателно, че няма имплантация, но въпреки това добавихме към циклогеста и пролутекс.
Определено сме решили да опитаме поне още веднъж. Но се питаме колко време е добре да се почива между опитите, защото приемаме доста добавки от февруари тази година, като след първия ни несполучлив инвитро опит през юни добавихме още към тях. Ще пуснем и кариотип и при двамата, но дали бихме могли да проверим още нещо, което евентуално пропускаме...Дори преди самия опит NK клетките при мен бяха по-ниски от предходни изследвания (терапия с интралипид + преднизолон). Приемаме всякакви съвети....

Привет, аз също съм на 43 и допълнителното което направиха при мен беше Ендометриален микробиом, който изследва за бактерии, това е списъка от моето изследване (от Щерев)



На нашата възраст в по-голямата част от случаите е качеството на яйцеклетките но следващите по брой проблеми обикновено са в ендометриума. Ако мога да се върна назад бих направила по-рано биопсията, защото имаме 3 трансфера с общо 8 ембриона и нулев резултат а в микробиомът в последствие ми откриха Enterobacteriaceae за който трябваше силен антибиотик (бях пила Амоксицилин преди това но тази бактерия е резистентна към него). В Щерев изследването струва 300 лв и въпреки че се прави в стаите за трансфер нито оставаш на легло нито има упойки, само влизаш, биопсират те (усещането е като при трансфер) и си тръгваш веднага. Поне да си спокойна, че ендометриума е ок като флора. Успех!

# 734
  • Мнения: 115
Благодаря, момичета - и по-специално на Juyii и Sahara_2087 Simple Smile
На предстоящия преглед с нашата лекарка ще обсъдим и насоките, дадени от вас.
Силно се надявам на всяка една от нас скоро да се случи така желаното чудо Heart Eyes

Последна редакция: ср, 25 окт 2023, 17:43 от Tanq79

Общи условия

Активация на акаунт