Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с НЯР/ИЯР - тема 20

  • 51 745
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 98
Tais., обадиха ли ти се? Стискам ти палци!
Да,обадиха се.1 оцеляло ембрионче,но ще го чакаме до утре.Малко се бавело с развитието и това ужасно ме притеснява.Ако до утре навакса и оцелее го чака ПИД и замразяване.
Момичета,как се справяте при стимулация при която правите по малко от 4 фоликула?Стигате ли до трансфер?
Аз се отчаях при 5 яйцеклетки,шанса да стигна до транфер си клони към 0.Цели 5 се стопиха като сняг...

Ами просто не правим стимулация, ето така Simple Smile Правим естествен цикъл и колкото станат, станат. Аз отдавна казах сбогом на стимулациите, едно, че ми пържат и без това изхабения резерв, две накрая като сложим чертата остават същата бройка като от стимулация, три по-евтино, четири по-малко хормони...Ако правите по 1-2 ембриона да продължавате да се пържите със стимулации е безмислено. Не ви ли го казват лекарите?
Първи опит ми е, първо ин витро ,първа стимулация.Всичко ми е ново и съвсем различно от това което съм чувала за инвитрото преди да се сблъскам челно с него.Още не съм говорила с докторката.Утре очаквам да ми се обадят ембриолозите за последното ембрионче.Подозирам че,няма да оцелее.Каква е процедурата на естествен цикъл?Ще се поразровя да прочета.

# 706
  • Мнения: 484
Ами не знам и аз какво да кажа, много подобно мислене имам като на дамите коментирали преди мен. Но съм все още в чудене. При мен, аз правя по 5 ембриона средно. И 5-те се оплождат. 3 горе долу оцеляват до 4-ти ден, но само 1 стига до 5-ти ден ( не всеки път ) и то с не толкова добро качество...За сега резултат нулев. Аз съм на мнение, че трябва да се пробвате още веднъж, за да си докажете на себе си някакви неща и след това решавате. Аз съм си дала срокове примерно спрямо годините, ама така ли е , права ли съм, не съм ли права не знам.

# 707
  • Мнения: 1 296
Tais, дано имаш успех! Не се отчайвай.
Аз имам една единствена стимулация преди 3 г. с 12 някъде фоликула, от която изкарали 6 я, но не ставали, оплоди се само 1, която беше с фрагментации и ембриона загина на 3ти ден. Чудих се даже защо са я оплодили, като очевидно не е качествена.Не са ми предлагали въобще ЕЦ. Но с оглед възрастта, нямам и време да събирам вече. За това не съм и правила въпрос.

# 708
  • Мнения: 93
Здравейте,

аз съм с три неусшешни инсеминации, на току що навършени 43 години. Чудя се дали да направя 4та или направо инвитро.

Приниципно на естествен цикъл без стимулация са ми инсеминациите, бия си само Овитрел и после Утрогестан 14 дена и пак полудявам от тези хормони.

Притеснявам се, че с инвитро ще изтрещя съвсем, но май натам вървят нещата....

# 709
  • Мнения: 290
Здравейте,

аз съм с три неусшешни инсеминации, на току що навършени 43 години. Чудя се дали да направя 4та или направо инвитро.

Приниципно на естествен цикъл без стимулация са ми инсеминациите, бия си само Овитрел и после Утрогестан 14 дена и пак полудявам от тези хормони.

Притеснявам се, че с инвитро ще изтрещя съвсем, но май натам вървят нещата....

Според мен няма смисъл от 4та.
Няма да полудявате Simple Smile Борим се и се подкрепяме, това е Simple Smile

# 710
  • Мнения: 521
Здравейте,

аз съм с три неусшешни инсеминации, на току що навършени 43 години. Чудя се дали да направя 4та или направо инвитро.

Приниципно на естествен цикъл без стимулация са ми инсеминациите, бия си само Овитрел и после Утрогестан 14 дена и пак полудявам от тези хормони.

Притеснявам се, че с инвитро ще изтрещя съвсем, но май натам вървят нещата....
Четири мисля че бяха по фонда, ако е така и тази ви е последната, си я използвайте, че после за инвитрото разходите са големи и нищо не се поема от фонда на тази възраст.
Препоръчвам да смените клиниката за последната инсеминация. Чувала съм за д-р Сенкова много добри отзиви за подготовка за инсеминация. В масовия случай при инсеминация претупват нещата, а подготовката трябва да е същата като за ин витро
Цветна снимка, диагностична хистероскопия много препоръчително, перфектни хормони, идеални нива на витамините, имунологични изследвания...
За мъжа, перфектна спермограма, което ще рече  идеална морфология 15%, ниска днк фрагментация под 10 със сигурност, мнооого подвижни и мнооого милиони на брой.
В масовия случай инсеминацията я правят ей така за идеята и следващата стъпка е ин витро, но лекари, само се молим да попаднем на читав.
Успех и спокойствие ви пожелавам.💐

# 711
  • Мнения: 290
Здравейте,

аз съм с три неусшешни инсеминации, на току що навършени 43 години. Чудя се дали да направя 4та или направо инвитро.

Приниципно на естествен цикъл без стимулация са ми инсеминациите, бия си само Овитрел и после Утрогестан 14 дена и пак полудявам от тези хормони.

Притеснявам се, че с инвитро ще изтрещя съвсем, но май натам вървят нещата....
Четири мисля че бяха по фонда, ако е така и тази ви е последната, си я използвайте, че после за инвитрото разходите са големи и нищо не се поема от фонда на тази възраст.
Препоръчвам да смените клиниката за последната инсеминация. Чувала съм за д-р Сенкова много добри отзиви за подготовка за инсеминация. В масовия случай при инсеминация претупват нещата, а подготовката трябва да е същата като за ин витро
Цветна снимка, диагностична хистероскопия много препоръчително, перфектни хормони, идеални нива на витамините, имунологични изследвания...
За мъжа, перфектна спермограма, което ще рече  идеална морфология 15%, ниска днк фрагментация под 10 със сигурност, мнооого подвижни и мнооого милиони на брой.
В масовия случай инсеминацията я правят ей така за идеята и следващата стъпка е ин витро, но лекари, само се молим да попаднем на читав.
Успех и спокойствие ви пожелавам.💐

Никой нищо от тези неща не ми е погледнал, докато ми правете инсеминациите. Като се замисля за попиляваната година, времето и парите и направо ми идва да отида и напердаша всичките.

# 712
  • Мнения: 982
Здравейте,

аз съм с три неусшешни инсеминации, на току що навършени 43 години. Чудя се дали да направя 4та или направо инвитро.

Приниципно на естествен цикъл без стимулация са ми инсеминациите, бия си само Овитрел и после Утрогестан 14 дена и пак полудявам от тези хормони.

Притеснявам се, че с инвитро ще изтрещя съвсем, но май натам вървят нещата....

Няма смисъл да правите повече инсеминациин направо на инвитро. Фонда засяга само жени до 42 г, след навършване на 43 г не може да кандидатствате и ще трябва да си плащате сами инвитрото.

# 713
  • Мнения: 98
Tais, дано имаш успех! Не се отчайвай.
Аз имам една единствена стимулация преди 3 г. с 12 някъде фоликула, от която изкарали 6 я, но не ставали, оплоди се само 1, която беше с фрагментации и ембриона загина на 3ти ден. Чудих се даже защо са я оплодили, като очевидно не е качествена.Не са ми предлагали въобще ЕЦ. Но с оглед възрастта, нямам и време да събирам вече. За това не съм и правила въпрос.
Имам надежда Simple Smile Последното ембрионче излезе борец .Разви се, биопсираха го и е вече замразено. Сега ще чакаме резултатите от ПИД, и дано стигнем до трансфер.


Здравейте,

аз съм с три неусшешни инсеминации, на току що навършени 43 години. Чудя се дали да направя 4та или направо инвитро.

Приниципно на естествен цикъл без стимулация са ми инсеминациите, бия си само Овитрел и после Утрогестан 14 дена и пак полудявам от тези хормони.

Притеснявам се, че с инвитро ще изтрещя съвсем, но май натам вървят нещата....
Аз с оглед на наближаващите 43 г. другия месец и намаляващия ми яйчников резерв реших да прескоча инсеминациите за да не губя време и се насочих направо към ин витро процедура.
Стимулацията адски ме плашеше, не беше толкова страшна .Мислех че ще подлудя мъжа ми с променливите си под влияние на хормоните ми настроения...мъжки ме изтърпя и ми беше голяма опора. Той беше човека който ми биеше инжекциите всяка вечер.
Умирах от страх заради пункцията и упойката, а мина толкова леко. Признавам си даже успях да се наспя и изобщо не беше болезнено след като ме отпусна упойката.
Имам едно ембрионче ,но то си заслужаваше цялата палитра от луди емоции които изпитах заради стимулацията.
Както ти казаха момичетата, не изтрещяваме а се подкрепяме Simple Smile На мен всички тук много ми помогнаха заради което от сърце им благодаря! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 714
  • Мнения: 1 296

Имам надежда Simple Smile Последното ембрионче излезе борец .Разви се, биопсираха го и е вече замразено. Сега ще чакаме резултатите от ПИД, и дано стигнем до трансфер.


Браво, Tais.! Много се радвам! Heart Такива хубави новини дават надежда и на мен! Wink

# 715
  • Мнения: 93
Здравейте,

аз съм с три неусшешни инсеминации, на току що навършени 43 години. Чудя се дали да направя 4та или направо инвитро.

Приниципно на естествен цикъл без стимулация са ми инсеминациите, бия си само Овитрел и после Утрогестан 14 дена и пак полудявам от тези хормони.

Притеснявам се, че с инвитро ще изтрещя съвсем, но май натам вървят нещата....
Четири мисля че бяха по фонда, ако е така и тази ви е последната, си я използвайте, че после за инвитрото разходите са големи и нищо не се поема от фонда на тази възраст.
Препоръчвам да смените клиниката за последната инсеминация. Чувала съм за д-р Сенкова много добри отзиви за подготовка за инсеминация. В масовия случай при инсеминация претупват нещата, а подготовката трябва да е същата като за ин витро
Цветна снимка, диагностична хистероскопия много препоръчително, перфектни хормони, идеални нива на витамините, имунологични изследвания...
За мъжа, перфектна спермограма, което ще рече  идеална морфология 15%, ниска днк фрагментация под 10 със сигурност, мнооого подвижни и мнооого милиони на брой.
В масовия случай инсеминацията я правят ей така за идеята и следващата стъпка е ин витро, но лекари, само се молим да попаднем на читав.
Успех и спокойствие ви пожелавам.💐

Здравейте,

аз съм при д-р Сенкова Simple Smile и имам цветна снимка, хистероскопия (махане на полип), отлични хормони (казват), добра спермограма. Единствено нямам имунологични излседвания, които ще пусна скоро.

Ще направя 4та инсеминация, инвитро и без това трябва да си го плащам (на 43). Тоя месец реших да почивам и Ноеври ще опитам пак последна инсеминация.

Simple Smile

# 716
  • Мнения: 484
Здравейте Петя, по спомен вие бяхте във връзка с жена, така, че спермограмата, няма как да не е в норма, имайки в предвид, че е с донорска сперма предполагам ? Smile
Извинявам се ако се бъркам, но мисля, че сте вие.
Бяхме също така ви казали, че на тази възраст инсеминация си е чисто губене на време, това е все едно да преспите един път с някой и да разитате да забременеете. Макар, че има адски рядки случай някой да забременее и по такъв начин. Една позната така , но на 40 забременя с 3 инсета, но беше на 40 и е единствената, която познавам от стотици жени.
Аз лично не бих си губила времето с инсеминации на 43.
Но изборът си е ваш.
Бих си починала, и януари бих стреляла с ин витро.
Успех

# 717
  • Мнения: 114
Здравейте момичета. Не съм писала отдавна, но се включвам с въпрос. Има ли някой стартирал стимулация по къс протокол от 4 - ти ден от МЦ? Много бих се радвала някой да сподели. До сега винаги са ми казвали 2-3 от МЦ, дори на 1 ден съм била на преглед. За първи път на 4 ден....

# 718
  • София
  • Мнения: 23 214
Много такива има. Ако няма тръгнал по-голям фоликул няма проблем. Ще те прегледат и ще преценят.

# 719
  • Мнения: 114
Благодаря за бързия отговор!

Общи условия

Активация на акаунт