Термин Юни 2023 - Тема 2

  • 30 040
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Термин 25.06, пола още не го знаем 🤗

# 16
  • Мнения: 167
Здравейте , искам да питам дали не прибързано със запазване на час при АГ-то за утре 15.12 , след като съм била на БХС на 06.12 ?
Нали този ехограф не било много доцре да се обръчва детето ? Вие как мислите ?


Иначе термина ми е на 16.06.. още не знам пола

# 17
  • Мнения: 38
Здравейте, записвам се и аз с термин 27.06.Още не знаем пола, другата седмица се надявам да разберем 😊
Вътрешното ми усещане е за момче 💙

Bubana123, аз ходя през седмица на ехограф.Според мен няма никакъв проблем , запиши си спокойно час.

# 18
  • Мнения: 147
Здравейте, момичета Simple Smile  
Да се разпиша и аз. Следя си Ви още от тема 1, но тъй като имах мисед през август месец тази година и някак си сега бях леко уплашена, а може и от суеверие да е този път Relaxed
Но, да се представя -  на 36г. съм от Пловдив, в момента съм в 13г.с +6дни.  Имам тромбофилия, която откриха след първият аборт. Ето това са  ми мутациите ;
    Хомозиготен генотип 677C>T(MTHFR)
    Хетерозиготен генотип R5O6Q(factor V)
    Хетерозиготен генотип l/D(АСЕ)
    Хетерозиготен генотип val34leu (factor XIII)
На терапия от клексан 0,4; натаспин Н и един куп витамини.
Миналата седмица бях на БХС при д-р Апостолова в Селена и с бебчо всичко е наред за момента.

Последна редакция: ср, 14 дек 2022, 18:04 от Naneto_L

# 19
  • Мнения: 47
Здравейте , искам да питам дали не прибързано със запазване на час при АГ-то за утре 15.12 , след като съм била на БХС на 06.12 ?
Нали този ехограф не било много доцре да се обръчва детето ? Вие как мислите ?


Иначе термина ми е на 16.06.. още не знам пола
Наистина не е хубаво да правим прекалено често ехографски прегледи, но не мисля че е такъв проблем, ако се случи някой път. Аз утре съм на БХС и ФМ, а АГ-то ме вика другата седмица да види резултатите и да ме види предпразнично.

# 20
  • Мнения: 167
Здравейте , искам да питам дали не прибързано със запазване на час при АГ-то за утре 15.12 , след като съм била на БХС на 06.12 ?
Нали този ехограф не било много доцре да се обръчва детето ? Вие как мислите ?


Иначе термина ми е на 16.06.. още не знам пола
Наистина не е хубаво да правим прекалено често ехографски прегледи, но не мисля че е такъв проблем, ако се случи някой път. Аз утре съм на БХС и ФМ, а АГ-то ме вика другата седмица да види резултатите и да ме види предпразнично.



Значи и ти ще ходиш на 2 пъте за 1месец.. просто и аз трябва да й дам изследванията от БХС-то... и вече тя ще прецени дали да ме гледа.. но след този преглед мисля януари и то към втората половина да отида

# 21
  • Мнения: 38
Здравейте , искам да питам дали не прибързано със запазване на час при АГ-то за утре 15.12 , след като съм била на БХС на 06.12 ?
Нали този ехограф не било много доцре да се обръчва детето ? Вие как мислите ?


Иначе термина ми е на 16.06.. още не знам пола
Наистина не е хубаво да правим прекалено често ехографски прегледи, но не мисля че е такъв проблем, ако се случи някой път. Аз утре съм на БХС и ФМ, а АГ-то ме вика другата седмица да види резултатите и да ме види предпразнично.
Защо не е хубаво? Моята лекарка това ми обясни до 12 седмица се ходи през две седмици, след това през една, а вече когато се правят тоновете се ходи всяка седмица. Но това си е нейна практика, и ако е толкова вредно едва ли би било така често. Не знам нека по- опитните се изкажат, лично мен тези прегледи ме карат да се чувствам много по- спокойна.

# 22
  • Мнения: 328
На мен ми се случи за този месец да ме гледат 3 пъти(АГ,фетална и скрининг за преклампсия) даже другата седмица съм на ЖК ама ще му кажа да не ме гледа ,че много ми става 😁
Има ли някоя от вас,която приема кръворазреждащо (НАт аспин) и аспирин също ? Могат ли и двете да се приемат ?

# 23
  • Мнения: 4 810
Момичета, в началото ме гледаха на всеки няколко дни. Безвредно е. Не се притеснявайте Simple Smile

# 24
  • Мнения: 207
Защо да е вредно? Със съвременната техника, с която разполагат повечето АГ и ФМ специалисти не виждам с какво е опасно, но ще се радвам, ако разполагате с информация за вредата от прегледите да я споделите.

Благодаря за новата тема. Heart

# 25
  • Мнения: 94
Здравейте,
Сега си сравнявам резултатите от БХС от първата и втората бременност и виждам, че сега са ми правили доплерово изследване на вените в матката, които са горно гранични, но на предишната бременност нямам подобно изследване на вените и не мога да сравня как са били и дали сега е направено защото не е изглеждало наред. Думите на докторката бяха, че при такива вени е добре да се пие Аспирин 150 мг за превенция от Прееклампсия, макар риска при 2ра бременност да се случи, ако на първата не се е случило е минимален. Въпроса ми е дали момичетата които са правили БХС имат описан доплер на вените?
Така изглежда при мен:

# 26
  • Мнения: 167
Аз бях на скрининг за прееклампсия и това измерване ми беше и на мен до горната граница, даже едното извън границата. Казаха да пия аспирин 150мг до 36гс, аз от преди това го пия така или иначе. Бях се притеснила, но и моята лекарка каза, че щом имам 2 успешни бременностти без проблеми с кръвното - риска е минимален.

Здравейте,
Сега си сравнявам резултатите от БХС от първата и втората бременност и виждам, че сега са ми правили доплерово изследване на вените в матката, които са горно гранични, но на предишната бременност нямам подобно изследване на вените и не мога да сравня как са били и дали сега е направено защото не е изглеждало наред. Думите на докторката бяха, че при такива вени е добре да се пие Аспирин 150 мг за превенция от Прееклампсия, макар риска при 2ра бременност да се случи, ако на първата не се е случило е минимален. Въпроса ми е дали момичетата които са правили БХС имат описан доплер на вените?
Така изглежда при мен:

# 27
  • Мнения: 142

Здравей! Аз съм от Варна и др месец ще ходя на ФМ в Майчин дом, при лекаря при който се следя.

При кого се следиш?

# 28
  • Мнения: 328
При мен на скрининга за преклампсия високият риск дойде от това ,че са инвитро и че са близнаци .Така каза доктора .Не толкова от кръвопотока или кръвното,защото според доктора кръвопотока ми е добре макар че е 1.6 от едната и 2.03 от другата (1.5 е границата такя ми казаха) а кръвното ми е 115/75 .Но ме сложеха и мен на Аспирин за превенция .

# 29
  • Мнения: 16

Здравей! Аз съм от Варна и др месец ще ходя на ФМ в Майчин дом, при лекаря при който се следя.

При кого се следиш?
При Д-р Сюзън Едхем! Доволна съм. ФМ също ще си я правя при нея.

Общи условия

Активация на акаунт