Термин Юни 2023 - Тема 2

  • 33 242
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 066
Имай предвид, че вече започва да става много тясно в тялото ти и всички органи са притиснати.
На мен два пъти ми се е случвало да вия от болка, защото имах газове, които не можеха просто да преминат през червата ми. Усещах ги все едно съм застанала на маркуч и нищо не може да премине през тях. Е, оправиха се.
За кръста - по всяка вероятност не е кръстът, а тазът. Мен ме боли ужасно като се преуморя и ако съм била на крак.
През април пък паднах с колелото и си усуках коляното. От няколко дни и то се обажда и се опитва да ме наболява.

Днес и на мен ми е зле. От сутринта съм с гадене и главоболие. Снощи си направихме една голяма тенджера спагети болонезе с мноооого пармезан. Ей, умирам си, много ми се яде, но тялото ми отказва да приеме, че е вкусно.
Гледах днес едно клипче на една акушерка, ковто разказва, че през вторият триместър бременните жени са пълни с енергия и сега е времето за приключения. Умората вече изчезвала и коремът не пречел още та всичко било перфектно. Да бе! Смях в залата...

Последна редакция: вт, 20 дек 2022, 19:06 от Лютиче 2.0

# 76
  • Мнения: 60
Аз по-скоро хемоглобин като цяло имах предвид. Само това са ми изследвали, като с първата бременност винГи бях  на граница и почти цялата бременност се чувствах много отпаднало, като накрая сама предприех прием на желязо. Явно само при критичен резултат тук изписват нещо...

Не знам за каква енергия става въпрос, като в момемта съм легнала, щото ме измарят обичайните дейности и имам някакви тъпи болки, кръст и корем. Та нека акушерките да издадат тайната къде се крие таз енергия, като имам чувството, че се губи повече с всеки изминал ден..

Относно ютуб, лично аз нищо не следя относно бременност, явно съм попадала на голямо лигавене по клиповете.

# 77
  • Мнения: 207
Thekey12, ако хемоглобинът е нисък, помоли да ти пуснат Феритин и ТЖСК / TIBC (Тотален желязосвързващ капацитет). Ако не е възможно и се прибираш в България, във всяка лаборатория могат да ти ги направят. Има някакво съотношение между тях и хемоглобина и то може да трябва да се оправи. Не мога да го обясня научно, но това запомних. Освен това според ФМ ниските нива на фолиева киселина също пречат на усвояване на желязото. Аз пих много и различни видове желязосъдържащи препарати с не особено голям успех, защото повръщах месеци наред, но все пак без тях въобще не знам как щеше да е.

Лютиче, тези неща за енергията сякаш ги писал някой с богато въображение.

# 78
  • Мнения: 19
Здравейте, не знам дали въпросът ми е за тук, но вие как съобщихте на работодателя, че сте бременни?

# 79
  • Мнения: 5 066
По принцип повечето такива в ютуб ги гледам точно защото имат някакво образование, но и говорят от собствен опит. На някои неща обаче се смея с цяло гърло.
Лично аз допускам, че нямам енергия, защото не ям. Хапвам много мъничко и ако нещо ми се дояде на момента. Трудно ми е да седна на масата като преди. Ей сега хапнах два банана и малко живнах, а и главоболието спря.

Тук е много разпространена практика акушерка да те следи през цялата бременност, да идва вкъщи, да те обучава как се гледа бебе, да ходиш на курсове и т.н. След раждането също може да идва всеки ден да ти помага за по 1 час и да преглежда теб и бебето. Аз се отказах от този лукс, защото забелязах, че всяка акушерка си има свой подход и дава различни съвети за различни неща. Ми мерси съм, в такъв случай мога да си прочета книгите и да реша кое ми харесва, а не да се съобразявам с това какво ми казва един единствен човек. Последният случай, който видях, акушерката беше препоръчала всичко, което е против препоръките за безопасен бебешки сън. Как да вярвам на такъв човек?

Ниблар, поисках среща с шефката и й дадох документ от АГто, в който пишеше всичко, което тя трябва да знае.

# 80
  • Мнения: 47
При мен енергията като че ли се възвърна малко, но това гадене не минава... Няколко човека вече ми казаха, че към 5-тия месец трябва вече да сме по-добре....да видим!
Аз съм в майчинство до март и тогава мисля да уведомя работодателите си  както и да излезна болничен.

# 81
  • Мнения: 111
Нито енергия имам, гаденето го коментирах....пълен ужас. А така ми липсва предишното ми енергично и усмихнато АЗ. Сега малко се чувствам като сърдита лелка. Утре съм ба тържество в детската градина на дъщеря ми как ще издържа не ми се мисли.

А моя работодадетел разбра за бременността ми като влязох в болница и представих първия едномесечен болничен още ноември. Тъпичко се получи, но не ми бяха такива плановете.

# 82
  • Мнения: 19
Благодаря ви, стана ми любопитно защото днес дадох бележката с нужната информация първо на шефката ми, после на човешки ресурси, като и двата пъти бяха изненадани и казаха, че за първи път им се случва някой да носи такава бележка. Помислих си, че има някакъв друг начин за уведомяване

# 83
  • Мнения: 38
Моето гадене изчезна някак си изведнъж , още преди седмица ( не съм повръщала ), но пък за сметка на това няма ден в който да не си полегна следобяд поне за час. Ежедневните неща като пазаруване и домакинска работа много ме изморяват, има моменти в които очите ми се затварят буквално.
Имате ли вече коремчета ? Моето сякаш се показа и вече трудно се побирам в дънките си. Вие носите ли дънки за бременни- тези с ластика? Въобще трудно ми е да си подбирам дрехите, най- удобно ми е с анцуг 😄 А също така ще се радвам, ако споделите от къде си пазарувате 😊

# 84
  • Мнения: 5 066
Сутрин като лежа по гръб и се вижда една бабунка от лявата страна на пъпа. Та коремът ми е крив Joy До вечерта ставам огромна и е очеизвадно, че съм бременна.
Купих си един чифт дънки за бременни от H&M, нося много анцузи и клинове, а за излизане си купих три броя плътни еластични рокли, които с един чорапогащник и дълги ботуши са топ. По-нататък ще ми трябват нови сутиени, но още нямам нужда и ще изчакам.
Работя от вкъщи така че изобщо не смятам да се презапасявам с дрехи за бременни. Просто ще вкарам в употреба и дрехите на ММ в някакъв момент. Брутално скъпи са и едва ли ще ги нося много много.

Сега си говорихме с ММ, че с нашия късмет утре на прегледа бебето ще ни е обърнало гръб и няма да видим пола Joy

# 85
  • Мнения: 38
Лютиче 2.0, и аз съм на преглед утре, и ние се вълнуваме за пола, дано успеят да видят, стискам палци и при мен и при теб 😄
Иначе и аз ще поразгледам в H&M, попаднах на някакъв онлайн магазин soon mama, но не ми се рискува да поръчвам без да съм мерила.

# 86
  • Мнения: 518
Аз вече се сдобих с един панталон дънков с ластик от Lc Waikiki, няма на къде всичко ми е супер тясно вече. Беше на промоция. От няколко дни вече усещам и сутиените стягат и тях ще сменям. Нямаше да е проблем но все още ходя на работа и трябва да имам поне още по едно от тях.

# 87
  • Мнения: 60
Ох,  много бързо всичко ми стана тясно, добре че имах останали от H a'M дънки за бременни, поръчах и още едни, олаза се че са сменили кройката и са ги направили широки. Та за сега май само с тях ще карам. Клиновете и те на тумбака са ми тесни. Ако намеря дебели зимни убодни клинове, идея е това с роклите.

Успех момичета с утрешните прегледи, само хубави неща да се чуят и видят!

# 88
  • Мнения: 207
Успех с прегледите!

Дрехи за бременни засега не съм си купувала, само чорапогащници по-дебели и по-тънки. Разчитам основно на рокли, които все още ми стават, и на един чифт дънки от предишната ми бременност. Може ли да споделите дали сте виждали или сте си вземали панталон за бременни? По-скоро по-елегантен, не спортен. Благодаря.

# 89
  • Мнения: 168
Как е Наталия не видях да пише ?

Общи условия

Активация на акаунт