Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 29

  • 30 417
  • 846
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 9 768
И аз не виждам някаква драма Олив да смени лампата и пердетата, особено ако вече си е наумила да го направи така или иначе, независимо от конкретния наемател, просто заради идеята за какво може да се ползва това помещение. Стига да не се изхвърля, разбира се, с някакви скъпарски артикули.

Офис културата не попречи при мен да се появяват деца като фон, имаше извинения за обрасла коса (поради невъзможност да се отиде за подстрижка) и подобни случки. Но пък ние бяхме все пълнолетни хора, които не би следвало да хихикат на глупости като пъпчиви тийнейджъри. И едва ли на някого му е направило впечатление - как майката ама грам не обърна внимание на любопитстващо дете, което влезе в кадър.

Сиви/синьосиви/гълъбовосиви/дори индигово  сини завеси ще са си ОК на тези стени.

А и кой е казал, че детската стая трябва задължително да е като интериор от анимационен филм - т.е. във всички цветове на дъгата? Да приложим "правилото" за "внасяне" на цвят с "аксесоарите".

За питащата наемателка - един кратък уточняващ разговор с наемодателя ще реши чуденката. Първо си четеш (внимателно) договора, после говориш с хазяина, ако има неясноти. Че към момента така зададен въпросът на мен ми изглежда - платих на 25 декември за януари, но си мислех, че януари няма да плащам, а чак февруари.

# 631
  • Варна
  • Мнения: 5 135
Тъй, моят наемател вчера освободи апартамента. Всичко - точно - няма щети, изчистено, подредено. Само подът лепне сякаш го е чистил с мръсен моп, но това е дреболия. Удържах от депозита пари само за ток и вода. Засякохме консумацията от последните фактури до сега и се разплатихме.
Днес организирах набързо 4 огледа, като доста харесах две двойки. Май няма смисъл да каня още хора, утре с мъжа ми ще изберем наематели и направо ще подпишем. Няма да имаме празен ден.
Хем вдигнах наема със 100 лв, пак ме спукаха от съобщения в Месинджър. С тия украинци във Варна наемите явно са скочили до небесата, а предлагане няма.

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 18:13 от Didi168

# 632
  • Мнения: 2 113
Бъдете разумни. Всяка отстъпка в началото ви прави заложник на наемателя.
 Бях диалогична, цивилизована, отстъпчива и сега съм в тупик.
  Наемател, на когото направих редица отстъпки: в наемната цена, в закупуване на нови скъпи вещи, в намаляване на депозита от два на един и др. сега отказва да плаща парното, защото Топлофикация били измамници и пр. и пр.
Чувствам се глупаво, защото самата не спазвам съветите, които давам на клиентите си.

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 21:34 от Deborana

# 633
  • София
  • Мнения: 16 021
Деборана, да се повторя и тук - пускай му предизвестието.
Депозита - може и да си го вземе след изравняването от Топл. наесен, но най-рано 01.11.2023, защото може да има възражения и преизчисление.

# 634
  • Варна
  • Мнения: 5 135
Никакви отстъпки не правя, при такъв див интерес за жилището.

# 635
  • Мнения: 18 495
Предполагам, че ще искаш да освободи имота? Понеже едва ли ще си подобри мнението за Топлофикация, а отоплителният сезон преполови.

# 636
  • София
  • Мнения: 3 397
Деборана, незабавно прекратете договора с всички реквизити- ПИСМЕНО предизвестие, като се позовавате на клаузата за неплащане на сметките, като неизпълнение на договора.
Такива хитреци като нищо ще докарат нещата до съд.

Наематели много, следващия път ще бъдете по-спокойна.

Диди, при подобен интерес, аз бих вдигнала наема още.

# 637
  • Варна
  • Мнения: 5 135
При вече обявен наем, не ми се струва удачно да свалям обявата и да я кача пак с друга цена. Вече вдигнахме наема. Не мисля, че това, което предлагаме, струва повече. Ще стане рисковано да гоня максимален наем на всяка цена. Така ги чувствам нещата.

# 638
  • Мнения: 1 997
Тъй, моят наемател вчера освободи апартамента.
Хем вдигнах наема със 100 лв, пак ме спукаха от съобщения в Месинджър. С тия украинци във Варна наемите явно са скочили до небесата, а предлагане няма.
Не го ли дадохте съвсем скоро вашият ?
Смяташ, че продължават да идват и търсят украинци ли ? Мислех, че тази вълна е отминала.

# 639
  • Варна
  • Мнения: 5 135
Да, ноември, но двойката се разделиха и освободиха набързо. Иначе при другите ми наематели всичко е 6. Две жилища отдаваме.

Изобщо не е преминала вълната. Повече от половината кандидати, които ми писаха, са украинци. Говоря за над 50 запитвания. Не мисля и че ще мине скоро тази вълна. Част от тях трайно се установяват и започват постоянна работа. Едното момиче каза, че е  започнала като готвачка в Хепи.

# 640
  • София
  • Мнения: 6 668
Със сигурност няма да отмине бързо тази вълна - войната продължава и хората бягат оттам, може би в София не го усещаме чак толкова много, но и на мен ми звъняха от агенции за украинци и бесарабски българи. Имах даже запитвания от руснаци, които също идват тук да живеят и работят.

# 641
  • Мнения: 2 258
И в София се усеща. Моята наемателка е украинка, от миналият април/май е при мен. Цялата им фирма са тук в София, шефът им и офис е наел, тук работят и живеят всички. В целият ни квартал все по-често и всекидневно се чуват и срещат украинци и руснаци. Още миналата година, като я регистрирахме в районното, там казаха, че всеки ден имат по много като нас за регистрации на украински наематели.

# 642
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 274
Пълно е с украинци в София. По някаква причина голяма част от тях са се записали при моето ДжиПи и пред кабинета е нещо страшно.

# 643
  • Мнения: 8 796
а държавата плаща ли им квартирите?

# 644
  • Мнения: 2 258
Тези украинци, за които аз знам, си плащат сами наемите. Но, и всички работят. Някои дистанционно, на други са преместени офисите тук. За руснаците не знам как е.

Общи условия

Активация на акаунт