Сладкиш "Крем карамел"-стъпка по стъпка

  • 74 058
  • 274
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 446
Благодаря от сърце за срахотния сладкиш! Правя го за трети път и има няма 3 часа и е изяден. Hug  bouquet

# 136
  • Мнения: 2 616
Ох, аз не разбрах това за водната баня-как да го изпека на водна баня?

# 137
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ох, аз не разбрах това за водната баня-как да го изпека на водна баня?
Формата в която си изляла сладкиша(тавичката) се слага в по-голяма тава в която си наляла  вода и така се пече.  Peace

# 138
  • Мнения: 2 616
И аз така си го представих, обаче явно ще трябва да си купя още една тава, много благодаря!

# 139
  • Мнения: 1 290
и аз да се разпиша.

Вчера имахме мини рожден ден и реших да се пробвам и аз със сладкиша Wink

да си призная тестото като взе да потъва в яйчната смес си казах : "айде да ходя до магазина за нещо готово"
като го обръщах пък го сторих в по-дълбок съд, защото очаквах всичко да се "изпльока", но...


ПОЛУЧИ СЕ!

благодарение на авторката и всички дали предложения за "подобрения" успях и аз

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 18:54 от Gvendolin

# 140
  • Мнения: 22 867

Направо страхотен ти се е получил! И с по-дебела горна част, т.е. на крем карамела. Продуктите ли увеличи за крема?

# 141
  • Мнения: 1 290
Благодаря labrex

като цяло се придържах към основната рецепта.

Искаше ми се да го направя в тортената форма, но за там щеше да се окаже много голямо количеството.
Затова използвах средно голяма тавичка

Карамелизирах чаша захар и докато изстиваше смесих разбитите 6 яйца със захар с 1л. ГОРЕЩО орясно мляко
За да стане крема идеално гладък и за да предотвратя опасността от срутването му приложих малка хитринка
В яйчената смес разстворих 1-2 ч.л. нишесте - ванилия Wink

Пяната която се получи обрах внимателно с лъжица и добавих в тестяната смес, която разбих като отделих първо белтъците.

Когато изливах кафявото тесто над млякото с яйцата, макар и да нямаше много пяна и моята смес потъваше и изобщо и аз не знаех дали съм сложила навсякъде равномерно

Пекох на водна баня и ниски градуси без да завира водата, първо на вентилатор, после на горни и долни реотани. Отне ми около час и половина обаче...

ами не се сещам за нищо "по-особено" което вече да не е описано.

признавам си, че като го обърнах не повярвах на очите си.
А часовете в хладилника са за да може блата поеме от стеклия се карамел и да се сиропира според мен.

Още веднъж Благодаря за рецептата и съветите на всички включили се

  bouquet

# 142
  • Мнения: 22 867
Благодаря labrex

........Карамелизирах чаша захар и докато изстиваше смесих разбитите 6 яйца със захар с 1л. ГОРЕЩО орясно мляко
За да стане крема идеално гладък и за да предотвратя опасността от срутването му приложих малка хитринка
В яйчената смес разстворих 1-2 ч.л. нишесте - ванилия Wink........

  bouquet

За тая хитринка с нишестето не бях се сетила,   bouquet че сподели. И аз съм решила да го правя с литър мляко и 6 яйца. Сега време нямам, но в почивните дни със сигурност. Grinning

# 143
  • Мнения: 458
Днес и аз реших да направя този сладкиш. Следвах всичко по рецептата. Но....не се получи  Sad. Блата наистина излезе отгоре, но не се опече по средата, а най-отгоре беше прегорял. Не мисля, че е от фурната. Явно бъркам нещо в реда на съставките  newsm78. Някой има ли идея защо ми се получи така?

# 144
  • Мнения: 1 290
да не ти е била много силна фурната?
може би е трябвало да включиш само долни реотани в началото, а като виждащ, че прегря от горе да сложиш парче вестник например?

# 145
  • София
  • Мнения: 581
6 яйца със захар с 1л. ГОРЕЩО орясно мляко
няма ли опасност да се пресекът яйцата newsm78

# 146
  • Мнения: 1 290
6 яйца със захар с 1л. ГОРЕЩО орясно мляко
няма ли опасност да се пресекът яйцата newsm78

мисля че не... аз така си правя и крем-карамела - с топло мляко за да се разтвори захарта - сипвам по малко и бъркам, а когато искам да е безупречно гладък и да ошашкам консуматорите му добавям лъжичка две нишесте Wink то се разтваря в топлото мялко и крема става без шупли дори и случайно водата да заври Wink Това е моята малка тайна Wink

# 147
  • Мнения: 2 784
Гвен., малко офф, ама...
Като отворих да видя сладкиша видях на предишната страничка пай с картофи, кайма и грах. Опитах се да го намеря с търсачката, ама пак не работи. Пускала ли си някъде рецептата и можеш ли да ми я дадеш. Може и на лични, че сега се усетих, че спамя... Embarassed  bouquet

# 148
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Гвен., малко офф, ама...
Като отворих да видя сладкиша видях на предишната страничка пай с картофи, кайма и грах. Опитах се да го намеря с търсачката, ама пак не работи. Пускала ли си някъде рецептата и можеш ли да ми я дадеш. Може и на лични, че сега се усетих, че спамя... Embarassed  bouquet
Ами спамим, ама и аз я искам МОЛЯ !!!!!!

Gvendolin супер ти се е получил сладкиша.  Peace

# 149
  • Мнения: 22 867
Пайчето наистина изглежда апетитно! Heart Eyes И аз се нареждам на опашката за рецепта! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт