Термин март 2023 💙♥️ - тема 6

  • 27 091
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 446
На мен пък ми се появиха стрии на корема, въпреки постоянното мазане... Явно си е и до кожа..
Аз да ви кажа, престрашихме се да вземем и 1ви покупки за бебо. Минахме и през синсей и стоката им е хубава и наистина са памучни.
Радвам се, че сте добре и вървим лека по лека към хубав финал. ❤️❤️❤️

# 61
  • Мнения: 523
С толкова ситуации и проблеми през тази бременност, имам чувството, че е безкрайна. Но и аз се престраших да направя първи покупки.

# 62
  • Мнения: 1 585
относно покупките
Не знам защо, но някак си се завъртях на 180 градуса - от това да не искам нищо "прекалено рано"  да вземам , до това сякаш да искам всичко да е готово,
Първо поръчах някакви дрешки ( просто най-евтиното) , колкото да ги пипна, да видя на пране как ще реагират,
После от тук от там мострички насъбрах,
После мама донесе пеленки,
После взехме количката, че беше на страхотна промоция около черния петък, пък после столчето за кола, и така и така бяхме в магазина, който е 150 км от нас и кошарката взехме,
и сега сякаш съм всъщност по-доволна и спокойна, защото ето ме в болницата, прави се всичко възможно бебето да не се " пусне"  навън, но някак си ми е спокойно, защото знам, че ако все пак се наложи да се роди, имам поне нещата от най-първа необходимост.
Разбира се обвинявам хормоните за всичко това GrinningJoy

# 63
  • Мнения: 137
Дами, а излизат ли ви петна по тялото или лицето? На мен ми излезе едно червено петно на лицето, нещо ми се струва, че става по голямо. Дали има значение и от фраксипарин незнам. Дали ще изчезне поне след бременността?

На мен ми излязоха няколко по челото. В началото бяха леки червени точици, сега вече са по-видими. Чувала съм, че след раждането изчезват сами, затова и не ги третирам с нищо. А и май те са ми най-малкият проблем през бременността...

# 64
  • Мнения: 357
Много ти благодаря за включването по темата, не бях се притеснила, но друго си е и малко инфо от първо лице!
Mrvv, честито и на теб за първите покупки! Аз днес влизам в болницата за дексаметазона, да пишете тук да се забавляваме че хич не ми се влиза пак 😁🥴 вчера някакви необичайни стягания имах, днес тъкмо ще ги видят какво се случва, междувременно сякаш вече ги няма 😁
Lady25, чак сега видях, че имаш пост с обръщение към мен. Лекарката не успя с точност да определи дали е двоен или с двойно легенче, но честно да ти кажа, спокойна съм, имам ѝ пълно доверие на нея и се надявам да е точно така, както ми е казала др Михова 😊
Skiley88, майка ми е с такъв двоен бъбрек и никога не е имала проблеми, случайно го видяха като беше на 50 и няколко години вече. Simple Smile
И въпрос: къде онлайн купувате качествени чорапогащници и клинове за бременни? Трудно мине да намеря - клиновете - само черни, чорапогащниците- плътните пак само черни, доста некачествени, телесен цвят-само тънки и то едни лъскави. А сега за Коледа искам с рокли Simple Smile

Последна редакция: пн, 19 дек 2022, 06:17 от Smiley88

# 65
  • Варна
  • Мнения: 246
Kissing Face
Дами, с доктора се разбрахме четвъртъка да поговорим за раждането, понеже както ви бях споделила аз искам секцио. Обикновено плановото секцио в коя седмица се прави ? Понеже ми е притеснено, дали ММ ще успее да се прибере до раждането и в главата ми са постоянно някакви дати, седмици, изчисления Weary

# 66
  • Мнения: 996
Никола, доколкото знам се избира дата за секцио 10-14 дни преди термин. Като се гледа да е и май по-късна стига да не се налага друго.

# 67
  • Мнения: 334
относно покупките
Не знам защо, но някак си се завъртях на 180 градуса - от това да не искам нищо "прекалено рано"  да вземам , до това сякаш да искам всичко да е готово,
Първо поръчах някакви дрешки ( просто най-евтиното) , колкото да ги пипна, да видя на пране как ще реагират,
После от тук от там мострички насъбрах,
После мама донесе пеленки,
После взехме количката, че беше на страхотна промоция около черния петък, пък после столчето за кола, и така и така бяхме в магазина, който е 150 км от нас и кошарката взехме,
и сега сякаш съм всъщност по-доволна и спокойна, защото ето ме в болницата, прави се всичко възможно бебето да не се " пусне"  навън, но някак си ми е спокойно, защото знам, че ако все пак се наложи да се роди, имам поне нещата от най-първа необходимост.
Разбира се обвинявам хормоните за всичко това GrinningJoy
Напълно те разбирам ,и аз също като теб не бързах за нищо,но преди две седмици вземе легълцето, а днес чакам количката и едни шишета . ММ е командировка на границата и му казвам като си дойдеш живи и здрави след нова година стягам сака за родилното,за да не ме изненада малкото съкровище 😀😀 Но пък другото ,което ме притеснява е ,че всъщност етажа не ни е готов и се главоблъскам дали ще стане до раждането ,за което се надявам . И едни такива смесени хормони хехехе. Но дори и да подрани малкото съкровище се надявам да дойде живо и здраво 🙏🙏🥰❤️

# 68
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 559
Привет, момичета Simple Smile
За стриите аз не се мажа с нищо, но гледам да пия колаген, нали помага за еластичност на кожата... та се надявам той да помогне. За сега не съм забелязала да са се появили по корема... аз по-краката си имам така или иначе, няма да мога да преценя дали имам нови.

Аз май споменах, че ни предстои местене и ще почна и аз да стягам багаж за родилното. През Януари искам да е готов и да си чака, че да не се случи неприятна случка...
Не мога да реша какво легло да вземем... гледах сгъваемата кошара - Чиплоно Мерида - цък., допада ми че може да се ползва като некст ту ми с тази падаща преграда и междувременно ще ни върши работа за път... но няма какво да се лъжем, не е много красива Grinning
Май поне за начало докато е малко, все пак ще взема такава, пък после ако не сме доволни ще вземем нещо друго... Ама като видя някоя дървена симпатична и се разколебавам Grinning

Столчето за кола също ми е голяма драма, изобщо не знам на какво да се спра. Lucie вие какво избрахте?
Аз се чудя между модели на Cybex, BeSafe и Britax, които са за възраст от 0 до 18кг... Реално ако количката която вземем (на заем или купена) има кошница за кола,  и това ще търпи малко отлагане, ама още тъна в неяснота, което ме товари малко.

Иначе днес бях на кръвни, част от резултатите вече излязоха, по-късно като е готово всичко ще ги пусна на док, но междувременно да питам някоя има ли представа дали леко повишен Фибриноген може да е проблем? В момента стойността му е 4.9Hg/l при реф. ст-сти 2-4... гледам че и в началото на Октовмри е бил със същата стойност, но док нищо не е изписал, та сигурно не е повод за притеснение.

# 69
  • Мнения: 220
Привет, момичета Simple Smile
За стриите аз не се мажа с нищо, но гледам да пия колаген, нали помага за еластичност на кожата... та се надявам той да помогне. За сега не съм забелязала да са се появили по корема... аз по-краката си имам така или иначе, няма да мога да преценя дали имам нови.

Аз май споменах, че ни предстои местене и ще почна и аз да стягам багаж за родилното. През Януари искам да е готов и да си чака, че да не се случи неприятна случка...
Не мога да реша какво легло да вземем... гледах сгъваемата кошара - Чиплоно Мерида - цък., допада ми че може да се ползва като некст ту ми с тази падаща преграда и междувременно ще ни върши работа за път... но няма какво да се лъжем, не е много красива Grinning
Май поне за начало докато е малко, все пак ще взема такава, пък после ако не сме доволни ще вземем нещо друго... Ама като видя някоя дървена симпатична и се разколебавам Grinning

Столчето за кола също ми е голяма драма, изобщо не знам на какво да се спра. Lucie вие какво избрахте?
Аз се чудя между модели на Cybex, BeSafe и Britax, които са за възраст от 0 до 18кг... Реално ако количката която вземем (на заем или купена) има кошница за кола,  и това ще търпи малко отлагане, ама още тъна в неяснота, което ме товари малко.

Иначе днес бях на кръвни, част от резултатите вече излязоха, по-късно като е готово всичко ще ги пусна на док, но междувременно да питам някоя има ли представа дали леко повишен Фибриноген може да е проблем? В момента стойността му е 4.9Hg/l при реф. ст-сти 2-4... гледам че и в началото на Октовмри е бил със същата стойност, но док нищо не е изписал, та сигурно не е повод за притеснение.


march23, на мен тези изследвания дори не ми бяха правени до преди 3 седмици. Отидох при друга лекарка и тя ми ги назначи. Моят фибриноген е със същата стойност, като твоя, но на мен ми е завишен и Д-димер. Правих изследванията през две седмици и нямаше промяна. Назначи ми Натаспин 2х1, заради завишения Д-димер. В края на седмицата пак трябва да ги изследвам.

# 70
  • Мнения: 996
Последно като изследвах фибриноген на мен беше 4,30g/l.Имайте в предвид, че при бременност стойностите са различни от тези които са дадени за референтни.
На самия резултат ми пише допълнително референтни стойности при бременност. За първи триместър-2,4-5,1
За втори триместър - 2,9-5,4
За трети триместър - 3,7-6,2

# 71
  • Мнения: 334
относно покупките
Не знам защо, но някак си се завъртях на 180 градуса - от това да не искам нищо "прекалено рано"  да вземам , до това сякаш да искам всичко да е готово,
Първо поръчах някакви дрешки ( просто най-евтиното) , колкото да ги пипна, да видя на пране как ще реагират,
После от тук от там мострички насъбрах,
После мама донесе пеленки,
После взехме количката, че беше на страхотна промоция около черния петък, пък после столчето за кола, и така и така бяхме в магазина, който е 150 км от нас и кошарката взехме,
и сега сякаш съм всъщност по-доволна и спокойна, защото ето ме в болницата, прави се всичко възможно бебето да не се " пусне"  навън, но някак си ми е спокойно, защото знам, че ако все пак се наложи да се роди, имам поне нещата от най-първа необходимост.
Разбира се обвинявам хормоните за всичко това GrinningJoy
Напълно те разбирам ,и аз също като теб не бързах за нищо,но преди две седмици вземе легълцето, а днес чакам количката и едни шишета . ММ е командировка на границата и му казвам като си дойдеш живи и здрави след нова година стягам сака за родилното,за да не ме изненада малкото съкровище 😀😀 Но пък другото ,което ме притеснява е ,че всъщност етажа не ни е готов и се главоблъскам дали ще стане до раждането ,за което се надявам . И едни такива смесени хормони хехехе. Но дори и да подрани малкото съкровище се надявам да дойде живо и здраво 🙏🙏🥰❤️
Момичета да ви покажа какво дойде ,само като видях и се разплаках хихихи И количката дойде ,но съм сама и е трудна и тежка за разопаковане .

# 72
  • Мнения: 1 585
Heart EyesHeartДобро утро, док току що мина да каже че ще ме погледне сега следобед и ако шийката е стабилна ще ме пуснат 🥳🥳🥳

Танюша @ боже колко са мъничкиии Heart  Heart Eyes

march23, ние след месеци четене ( и разпитване и тук) избрахме един " комплект Бритакс :
1. основа с изофикс захващане, и функция за въртене на ... 180 градуса май беше
2. столче от раждане до 15 кг, с поставяне обратно на движението (съвместима с основата и количката)
3. столче от 15-22 кг, с поставяне обрато на движението (съвместима с основата)
==> факторите за избора ни бяха следните - да пасва и на двете коли; да е съвместимо с изофикс система ( и двете коли имат), да се върти ( че аз съм миньонче, но ММ е 192), да е съвместима с количката, да е висок клас на безопасност => ние сме в един много граничен район между Белгия и Нидерландия, където реално е задължително да се возят обратно на движението, а на всичкото отгоре сме тук на една много натоварена магистрала ( та за това се бях вманиачила в класа на безопасност). Това е стартовата част: Аз се бях засилила към Акскид - уж са най-висок клас на безопасност, но ги видях на живо и ... се отказах :/

Прекрасни новини на всички с прегледи днес : Heart
*** прегледи***
Цветито9104 - 19.12.22 г. съм на Женска консултация
Nikol15 - 20.12
So close - 20.12
Nicolee.smoletsova- 22.12 преглед
Цветито9104 - женска консултация ми е на 22.12.22
***следващи прегледи***
funn - 27.12
Ivelina.m - 28.12 - специалист за бъбреците
So close - 29.12 - по ЗК
Lucie - допълнителен преглег за следене на шийката
Daniella. - 05.01.2023
Lucie_ - 9.01 - индивидуална среща с акушерка
Xrisi.i - преглед на 09.01
Цветито9104 - късна фетална морфология

# 73
  • Мнения: 334
Heart EyesHeartДобро утро, док току що мина да каже че ще ме погледне сега следобед и ако шийката е стабилна ще ме пуснат 🥳🥳🥳

Танюша @ боже колко са мъничкиии Heart  Heart Eyes

march23, ние след месеци четене ( и разпитване и тук) избрахме един " комплект Бритакс :
1. основа с изофикс захващане, и функция за въртене на ... 180 градуса май беше
2. столче от раждане до 15 кг, с поставяне обратно на движението (съвместима с основата и количката)
3. столче от 15-22 кг, с поставяне обрато на движението (съвместима с основата)
==> факторите за избора ни бяха следните - да пасва и на двете коли; да е съвместимо с изофикс система ( и двете коли имат), да се върти ( че аз съм миньонче, но ММ е 192), да е съвместима с количката, да е висок клас на безопасност => ние сме в един много граничен район между Белгия и Нидерландия, където реално е задължително да се возят обратно на движението, а на всичкото отгоре сме тук на една много натоварена магистрала ( та за това се бях вманиачила в класа на безопасност). Това е стартовата част: Аз се бях засилила към Акскид - уж са най-висок клас на безопасност, но ги видях на живо и ... се отказах :/

Прекрасни новини на всички с прегледи днес : Heart
*** прегледи***
Цветито9104 - 19.12.22 г. съм на Женска консултация
Nikol15 - 20.12
So close - 20.12
Nicolee.smoletsova- 22.12 преглед
Цветито9104 - женска консултация ми е на 22.12.22
***следващи прегледи***
funn - 27.12
Ivelina.m - 28.12 - специалист за бъбреците
So close - 29.12 - по ЗК
Lucie - допълнителен преглег за следене на шийката
Daniella. - 05.01.2023
Lucie_ - 9.01 - индивидуална среща с акушерка
Xrisi.i - преглед на 09.01
Цветито9104 - късна фетална морфология
в момента ,който видях колко са мънички и все едно осъзнах какво мъничко нещо идва 😍😍 може да ви звучи прекалено захаросано ама ми е позволено -първо е 😀😀

# 74
  • Мнения: 446
Ох Луси, може ли да те питам относно тази изофикс система, понеже и нашата кола има такава възможност ама изобщо не сме наясно какво и що. Нещо допълнително ли се купува и слага, как точно се закрепва ииии всичко.

Общи условия

Активация на акаунт