Термин март 2023 💙♥️ - тема 6

  • 28 111
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 524
VSSh, доколкото знам, Паскалева преглежда в Национална кардиологична болница, в Младост е. Звънни да питаш дали може да те вмъкне...моят димер беше последно към 1.5, но аз бия клексан 0.6, той май ми се отразява добре.

Ако някой иска да си вземе запазен шезлонг 2ра употреба, една приятелка на приятелка продава, почти без пари е. На мен ми подариха и затова не ми е нужен:
https://www.olx.bg/d/ad/bebeshki-shezlong-ingenuity-CID139-ID91pB2.html

# 661
  • Мнения: 334
VSSh, доколкото знам, Паскалева преглежда в Национална кардиологична болница, в Младост е. Звънни да питаш дали може да те вмъкне...моят димер беше последно към 1.5, но аз бия клексан 0.6, той май ми се отразява добре.

Ако някой иска да си вземе запазен шезлонг 2ра употреба, една приятелка на приятелка продава, почти без пари е. На мен ми подариха и затова не ми е нужен:
https://www.olx.bg/d/ad/bebeshki-shezlong-ingenuity-CID139-ID91pB2.html
Много добре изглежда наистина, ще се консултирам с ММ и съм го добавила в любими 🌷🌷

# 662
  • Мнения: 1 380
VSSh,да в национална кардиологична болница преглежда, трудно се записват часове ,минимум 2-3 седмици,аз веднъж имах късмет и успях да запиша за след две и малко. От 20-то число нататък беше излиза график за следващия месец,но ти звънни да питаш,може да имаш късмет и да има час и за януари.

П.С. Аз чакам за нощния си преглед 😀,две жени преди мен и една сега влезе,та часът ми за 21:30 ще е за доста повече..

# 663
  • Мнения: 334
Добро утро мамии къде се губите ,как сте  🌷🌷 реших да ви споделя нещо умилително 🥰🥰или поне мен разтопи !
https://9meseca.bg/lubopitno/edno-nerodeno-bebe-s-trogatelni-dumi-kym-mama

# 664
  • Мнения: 1 524
Танюша, сладко е наистина това послание. Обаче сега всички хормонални бъдеши мами ще се спукаме да ревем от умиление. Аз едва се сдържах, хахаха. Да минава по-бързо времето и да ги мачкаме вече тези бебета....

# 665
  • Мнения: 334
Танюша, сладко е наистина това послание. Обаче сега всички хормонални бъдеши мами ще се спукаме да ревем от умиление. Аз едва се сдържах, хахаха. Да минава по-бързо времето и да ги мачкаме вече тези бебета....
Много е сладко наистина ,по принцип не съм от сълзливите жени ,но това беше топ 😄😄😄🥰

# 666
  • Мнения: 1 380
Здравейте,вчера стана късно ,а и нямаше как да пиша,че моето мнение беше последно.

Бебето все така си върви дребно,но расте. 1832 грама в 33+3,изостава 12 дни по корем и 23 по крачета, което е ужасно много за мен ,но според АГ след като водите, доплерите и плацентата са ок,каза,че е втора степен плацентата,дори не категорично втора,значи просто се следи дали расте. Главата му е седмица напред,поне според мерките.  И ние сме дребни,пак го изтъкна,особено за мъжа ми 😀. 160.Разбира се ми е притеснено, защото малкият повече от две седмици не е изоставал,но пък ,ако бебето се чувства добре както е в момента,ще следим само дали наддава, водите и т.н. Следващ преглед на 6-ти февруари,ще съм точно 36,тогава и тонове. Ако въобще изкарам до тогава,сега нещо имам болки,взех но-шпа,но засега си продължават,може и от хернията да са,но не съм сигурна...

Малкият е с постоянна температура,не сваля под 39, не иска да приема лекарства и не пие течности,мъжът ми е на ръба. Заведе го сега при педиатърката,ама тя е една,все нищо не казва. И така, много е трудно,но и това ще мине.

Хубав петък,успешен да е! ☺️

Последна редакция: пт, 20 яну 2023, 15:57 от Irnata_87

# 667
  • Мнения: 250
Момичета,някоя от вас сменяла ли е следящият АГ с нов такъв.Аз съм в 33г.с и съм разочарована от сегашната др,която ме следеше,насочих се към нов,но ми се иска да избегна ходене в кабинета на предишната,всички изследвания си ги имам в мен.

# 668
  • Мнения: 224
Здравейте,вчера стана късно ,а и нямаше как да пиша,че моето мнение беше последно.

Бебето все така си върви дребно,но расте. 1832 грама в 33+2,изостава 12 дни по корем и 23 по крачета, което е ужасно много за мен ,но според АГ след като водите, доплерите и плацентата са ок,каза,че е втора степен плацентата,дори не категорично втора,значи просто се следи дали расте. Главата му е седмица напред,поне според мерките.  И ние сме дребни,пак го изтъкна,особено за мъжа ми 😀. 160.Разбира се ми е притеснено, защото малкият повече от две седмици не е изоставал,но пък ,ако бебето се чувства добре както е в момента,ще следим само дали наддава, водите и т.н. Следващ преглед на 6-ти февруари,ще съм точно 36,тогава и тонове. Ако въобще изкарам до тогава,сега нещо имам болки,взех но-шпа,но засега си продължават,може и от хернията да са,но не съм сигурна...

Малкият е с постоянна температура,не сваля под 39, не иска да приема лекарства и не пие течности,мъжът ми е на ръба. Заведе го сега при педиатърката,ама тя е една,все нищо не казва. И така, много е трудно,но и това ще мине.

Хубав петък,успешен да е! ☺️

Ирна радвам се да чуя, че док казва че всичко е наред, дано да се успокоиш и ти малко - спокойствието сега е най-важно.

Относно малкия болен юнак, разбирам те чудесно, дъщеря ми също е с настинка и пие лекарства буквално на сила.. Инхалации, сиропи и т н.. Слава богу спря да вдига поне температура.

За всяко пиене на лекарства ми става зле, докато я убедя, го слагаме в сок, вода, молим се, заплалашваме се... Кошмар е.

Първо мъжът ми беше болен и на антибиотик една седмица, тъкмо той се оправи и същата събота малката.. Аз пия превантивно инфлуцид защото съм на тръни да не ме прихване и мен нещо...

Днес бях на консултация при АГ, този път съм качила само 500 гр ☺️, направо ме беше страх да се кача на кантара след празнично, но за момента си седя на качени 10 кг 🙂

Пуснаха ни направления за антитела, пълна кръвна картина, урина и албумин и стискайте палци всичко да е наред, най-вече антителата..не съм ги изследвала от началото на ноември когато правих амниоцентеза и съответно ми поставиха Анти Д ваксина и се надявам всичко да е наред.
На 14.02 излизам в болничен 45 дни

За временното Стягане което получавах тези дни ми изписа магнезий да пия иначе всичко друго за момента е наред.

Очаквам само прегледа при д-р Маринов и се надявам да ме успокои и дай боже всичко да е наред...

Хубав ден!

# 669
  • Варна
  • Мнения: 247
Момичета,някоя от вас сменяла ли е следящият АГ с нов такъв.Аз съм в 33г.с и съм разочарована от сегашната др,която ме следеше,насочих се към нов,но ми се иска да избегна ходене в кабинета на предишната,всички изследвания си ги имам в мен.
Няма нужда да ходиш до кабинета. Обиди се на личния лекар просто

# 670
  • Мнения: 1 524
Ирната, не се притеснявай с мерките. Нали писах, че в 30 седмица и моето бебе беше с изоставане на крачетата, те бяха като за 28 седмица, т.е. 2 седмици назад....Според мен има време да наваксат. Стискам палци да се задържи на топло бебчо до прегледа на 6.02 и да е пораснал! Ти пиеш ли витамини за бременни? Simple Smile Храниш ли се разнообразно? Омега 3 приемаш ли? Може пък и това да допринесе.

Mimsd, аз не съм сменяла Аг, но ти препоръчвам Дойчиновски от Вита, при него се следя и мисля да раждам.

# 671
  • Мнения: 587
Момичета,някоя от вас сменяла ли е следящият АГ с нов такъв.Аз съм в 33г.с и съм разочарована от сегашната др,която ме следеше,насочих се към нов,но ми се иска да избегна ходене в кабинета на предишната,всички изследвания си ги имам в мен.
Аз от началото си бях решила, че една ще ме следи, но ще раждам при друга. Първата си я избрах по препоръки, но и по близост до нас, а за раждането си избрах по препоръки. Не е проблем да се прехвърлите при друг - нито административно, нито физически - няма пречки. Занасяте си цялата документация, запознавате се, преглеждат ви, записват ви медицинските особености и ви проследяват до заветното събитие Simple Smile  Също и документите за раждането ви ги издава последната АГ.

# 672
  • Мнения: 1 380
Ирната, не се притеснявай с мерките. Нали писах, че в 30 седмица и моето бебе беше с изоставане на крачетата, те бяха като за 28 седмица, т.е. 2 седмици назад....Според мен има време да наваксат. Стискам палци да се задържи на топло бебчо до прегледа на 6.02 и да е пораснал! Ти пиеш ли витамини за бременни? Simple Smile Храниш ли се разнообразно? Омега 3 приемаш ли? Може пък и това да допринесе.

Mimsd, аз не съм сменяла Аг, но ти препоръчвам Дойчиновски от Вита, при него се следя и мисля да раждам.

So close,пия фолиева,омега,отделно б12 и д ми бяха ниски и тях,отделно си взех пак един протеин за спортисти,да,храня се нормално,наблягам на млечни, много извара тези дни,мен ме притеснява,че изоставенето с всеки преглед е повече,то две седмици си се води в норма,но вече над три. Ще ида на междинен преглед предполагам,да видя,че си расте. Все пак децата ми се родиха 2900 и 2600 48 и 47, което е нормално,сега обаче че ще е много под тези мерки явно.

# 673
  • Мнения: 1 597
"Добро утро" ... пак докато се добера до лаптопа да пиша, станало следобед  - последни дни в офиса, голямо лудница🙈

Първо на всички с болни каки и батковци - бързо и лесно въстановяване.
Аз много искам да успеем да направим поне още един опит, и ако ни е писано да си имаме второ детенце -> аз съм едно дете ... не си е работа, но! колкото повече ви чета, толкова повече осъзнавам какво усилие е това - не че ме отказва, но поне да имам реалистично очакване.

Съвсем друга тема - пускате ли някаква музика на бебето? В предишната квартира си пусках през деня едно радио " Зен" с много приятни чил мелодии, а днес една колежка ми прати линк със страхотна весела мелодия - само инструментал, без текст, и се чудя ... колко научно потвърдено е влиянието на външния шум върху бебето. А дали изобщо предната плацента би позволила бебето хубаво да чува. Всъщност докато все още шофирах си пусках на силна степен радиото в колата на една местна станция с класически рок изпълнения, и двамата с ММ я харесваме, и бебчето винаги се раздвижваше на нея.
Какво мислите/знаете по въпроса?

# 674
  • Мнения: 334
Момичета,някоя от вас сменяла ли е следящият АГ с нов такъв.Аз съм в 33г.с и съм разочарована от сегашната др,която ме следеше,насочих се към нов,но ми се иска да избегна ходене в кабинета на предишната,всички изследвания си ги имам в мен.
Още в началото на бременността ми се наложи да го сменя ,че стария ми се разболя. Взима де направление за смяна на аг -то от личния . Имаш право само на една смяна . Нямаше проблем при мен🌷

Общи условия

Активация на акаунт