Термин март 2023 💙♥️ - тема 6

  • 27 455
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 203
Относно музиката 100% чуват и има наистина памет бебчето в така наречения пренатално период- казвам от личен опит с двете ми момчета.
За килограмите на мамите, казвам го с усмивка , но момичета, замислете се колко от нас лежат, пият лекарства за задържане и качват няколко  десетки, а не 10 😀 като целта на всички ни е живи и здрави.ч бебета в 9 месец. Килограмите се свалят- напомням качих 48 с първия и 36 с втория. До момент с Бебка съм +14мисля за сега , но забременях +15 на моите … та така 😀
В понеделник трябва да отида на обременяване с глюкоза, дано всичко е наред.
Моя малък батко си го гледам у дома тези дни точно за да не хване вируса. Дано устиска миличкия, че е доста активен и му се ходи. А аз откачам като остана сама, така де с Бебка в корема и никой друг у дома 😞това лежане вече ме побърква. Овладях горе долу паник атаките и страха , но…. Какво да кажа. Става две вечери сънувам и как ще раждам или си мисля по-точно защото трудно спя. Остава си дилемата пълна или спинална…
Толкова от мен. Прегръдки и спокойствие на всички ни желая 🙏🏼🤗

# 676
  • Мнения: 1 730
за музиката - има клипове в ютюб с дължина 1-2 часа с музика, която уж помага за развитието на мозъка на бебето преди да се роди

аз не съм имала време да седна да слушам музика, а и по-голямата част са класически инструментали

а и мозъкът е орган, който се развива цял живот

# 677
  • Мнения: 203
Все забравям,  но сега се сетих да се опитам да кача снимките За хомеопатията.[/img][/img][/img][/img][/img]

# 678
  • Варна
  • Мнения: 247
Момичета,някоя от вас сменяла ли е следящият АГ с нов такъв.Аз съм в 33г.с и съм разочарована от сегашната др,която ме следеше,насочих се към нов,но ми се иска да избегна ходене в кабинета на предишната,всички изследвания си ги имам в мен.
Още в началото на бременността ми се наложи да го сменя ,че стария ми се разболя. Взима де направление за смяна на аг -то от личния . Имаш право само на една смяна . Нямаше проблем при мен🌷
Не е вярно, че имаш право на само една смяна, можеш колкото пъти искаш да си сменяш АГ-то докато не намериш правилния Grin

# 679
  • Мнения: 587
Момичета,някоя от вас сменяла ли е следящият АГ с нов такъв.Аз съм в 33г.с и съм разочарована от сегашната др,която ме следеше,насочих се към нов,но ми се иска да избегна ходене в кабинета на предишната,всички изследвания си ги имам в мен.
Още в началото на бременността ми се наложи да го сменя ,че стария ми се разболя. Взима де направление за смяна на аг -то от личния . Имаш право само на една смяна . Нямаше проблем при мен🌷
Това е само при проследяване по ЗК. При проследяване на частно, можеш да смениш без ограничения колкото пъти искаш.

# 680
  • Мнения: 1 518
Lucie, пусках 1-2 дни Моцарт на бебето, че влияело добре, иначе си слушам музика, която аз обичам. Рядко се сещам да пусна нещо специално за него.
Знам, че е хубаво да слуша музика, но да не е твъре силна, за да не го изплашим.

Mer_M, дано баткото е здрав, ангажирай го, колкото можеш, скоро ще е много зает Heart ще помага с грижите.

# 681
  • Мнения: 1 730
да ви питам при вас бъдещите баби и дядовци искат ли да правят подаръци? и като ви питат какво да вземат за бебето, какво им казвате? - пари или нещо конкретно, което да купят, оплетат, подарят?

# 682
  • Мнения: 587
да ви питам при вас бъдещите баби и дядовци искат ли да правят подаръци? и като ви питат какво да вземат за бебето, какво им казвате? - пари или нещо конкретно, което да купят, оплетат, подарят?
Нашите само плюят през рамо, кръстят се, стискат палци и не смеят нищо да кажат - чакат бебето да се роди. Едва обелват дума за бъдеще време от суеверие нещо да не се обърка...
Аз почти всичко съм си набавила, освен бебешката козметика, така че ще им я оставя на тях, че тя е единствената, която може да изчака. Също така, предполагам, че в болницата след раждането ще разбера още някои препоръки за неща, които не съм предвидила, а са полезни. Живот и здраве, да се роди бебчето, ще имат много възможности да подаряват Grinning

# 683
  • Мнения: 198
Питат, да. Тъй като хората около мен знаят, че предпочитам сама да избирам нещата, на майка ми изпращам с линк, а майката на ММ му е дала пари за кошарата след като ние я купихме.

# 684
  • Мнения: 203
При нас нищо, че е трето, все пк си е първо от друг пол. Та ще ползвам доста неща от втория батко, но дрешките държа да са и женски. Моята майка се съобразява и само ще даде парички за неща които аз съм си харесала, докато свекито си е вироглава и купува на своя глава някакви неща…
За останалите стм казала че си имаме всичко и парички са удачен вариант, четъх като все ще са ни от полза.
От днес почвам малко по малко да пера това онова, защото после ще се съберат гладене и чистене, вероятно и местене в новата къща, та да ми е някак по-спокойно.

# 685
  • Мнения: 334
Момичета,някоя от вас сменяла ли е следящият АГ с нов такъв.Аз съм в 33г.с и съм разочарована от сегашната др,която ме следеше,насочих се към нов,но ми се иска да избегна ходене в кабинета на предишната,всички изследвания си ги имам в мен.
Още в началото на бременността ми се наложи да го сменя ,че стария ми се разболя. Взима де направление за смяна на аг -то от личния . Имаш право само на една смяна . Нямаше проблем при мен🌷
Не е вярно, че имаш право на само една смяна, можеш колкото пъти искаш да си сменяш АГ-то докато не намериш правилния Grin
Научих нещо ново , добре че съм и доволна от сегашната и то не стана време 😄😄😄 При нас е на милото майка му ,тя е млада и работеща та каквото си харесам и е от полза на драго сърце дава парички . За другите и не мисля да ви кажа честно защото живеем тримата е една къща и ние сме си важни . Мойте родители са все надалеч и са разделени а прабаба от нея искам само да е здрава пък знам че мога да разчитам на нея помощ и каквото се сети човек , пък и е пенсионерка и не искам и не очаквам в такъв аспект да помага ,стига да е с нас ❤️

# 686
  • София
  • Мнения: 90
Този път не знам какво ще правя като започнат да ме разпитват какво да взимам... почти всичко си имаме, няма нещо кой-знае-колко интересно за взимане...

Снощи оставихме баткото на баба и дядо, стъкмихме се и отидохме на концерт. Не мисля че бебето се трогна особено от музиката, но пък на мен ми стана хубаво Smile

По-рано се говореше за книги и разглезване с държане май и т.н. На мен една колежка ми беше препоръчала "Ръководство за недоспали родители", та взехме някои неща от там, но не всичко. Децата са прекалено индивидуални за да подлежат на книги Grinning Така де... на кратко докато беше мъничък спеше при мен в леглото доста вечери (понякога просто не можеш да направиш крачка до кошарата и това е), държахме го доста, само не го оставяхме да заспива на гърда и в ръце (но в слинг си е спал). И когато махнахме нощното хранене много бързо се научи да си спи сам в кошарата.
Използвахме разни методи да се научи да се успокоява, но истината е че на него му е такъв характера - ние повече му пречехме от колкото помагахме. За нощното ядене той в един момент се будеше по навик и хич не му пукаше дали яде или не. Отбиването също - осъзнах че аз го карам, на него му беше абсолютно все тая. Та това дали детето ще се хване за полата на мама или не е 100% характер.

Между другото в групата на баткото има дете с варицела и до колкото четох не е драма (карала съм, не е ранна бременност, не съм и тръгнала да раждам), но ако някой е по-запознат и сподели ще се радвам.

# 687
  • Мнения: 203
Нашия малък батко мина Варицелата миналия медец. Да леко слава Богу, но има дечица с много висока температура. Инкубационния период е 21дена.

# 688
  • Мнения: 258
За музиката, на първото бебе пусках Моцарт, второто слуша Маргаритка. Каквото такова Grinning
За подаръците, подготвила съм списък с идеи за най-близките, то пък никой не посмя да пита. Ето ви го на вас, дано е полезен на някого.


Знам че в тази група няколко мами лежат заради шийка, имам въпрос към тези, на които са правили кортикостероидна терапия за дробчетата на бебето. Усетихте ли намаляване в движенията на бебчето и за колко време премина? Имах случка и полежах 3 дни за задържане, на системи магнезий за мен и инжекции за бебка, но след инжекциите е доста по-вяла, от време на време помръдва или хълца, но нищо общо с ритниците от преди това. Всички тонове бяха ок и лекарите ме уверяват, че всичко е наред.
Аз съм с термин на края на февруари, 34+гс в момента, та вече е по-безопасна седмица уж. Ще ми се да си се роди доносено поне в 37, дано избутам.

# 689
  • Мнения: 1 592
marta, на мен поставиха тази терапия - още средата на декември - 29 г.с..

При мен нямаше "негативен" ефект - всяка сутрин правеха запис на тонове - голямо ритане и мърдане се засичаше.
От тогава с всеки изминал ден ритането става все по-мощно, но! Това е моят конкретен случай.
Аз имам теория по въпроса:
Първо: докато не влязох в болницата почти не можех да се храня - живеех на вода , солети и боровинки 🙈, не знам каква беше тази терапия , но в мен се отключи някакъв невероятен апетит, а и бебчето си върви голямо/тежко - миналият вторник, 33 седмица почти, вече беше 2200гр,
Второ: (пак подчертавам това си е някаква моя измислена теория) - таткото е 192 см - имам чувството, че бебето расте главоломно, защото и коремът ми стана огромен, а на кг съм само +2, имам чувство, че бебето е голямо и силно (гените на таткото явно се развихриха).

Може просто твоето бебче да е една идея по - кротко. Или по-нежно. Или пък вече да е пораснало и да няма толкова много място за въртене и ритане.
Аз и друг път съм казвала, че имам ап на телефона за движенията на бебето - ръчно се цъка когато се засече движение, като най-вече ползвам ап-а за ориентир от ден на ден как са движенията. Да няма рязък спад например - случвало се е да има цяла тиха сутрин и вечерта да се разбеснее

Цял роман стана, но докато се обясня 🙈


Моят термин е първи март ... Ако го докарам до там 🤞🤞🤞
За музиката, на първото бебе пусках Моцарт, второто слуша Маргаритка. Каквото такова Grinning
За подаръците, подготвила съм списък с идеи за най-близките, то пък никой не посмя да пита. Ето ви го на вас, дано е полезен на някого.


Знам че в тази група няколко мами лежат заради шийка, имам въпрос към тези, на които са правили кортикостероидна терапия за дробчетата на бебето. Усетихте ли намаляване в движенията на бебчето и за колко време премина? Имах случка и полежах 3 дни за задържане, на системи магнезий за мен и инжекции за бебка, но след инжекциите е доста по-вяла, от време на време помръдва или хълца, но нищо общо с ритниците от преди това. Всички тонове бяха ок и лекарите ме уверяват, че всичко е наред.
Аз съм с термин на края на февруари, 34+гс в момента, та вече е по-безопасна седмица уж. Ще ми се да си се роди доносено поне в 37, дано избутам.

Общи условия

Активация на акаунт