Боледуване на децата ни-тема 69

  • 43 891
  • 1 465
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 111
Ами реално в петък каро я взех прекашля 3 пъти в събота нищо (даже ходихме на планина) и неделя вече цял ден с Т.
А един въпрос малко не е за децата но от последното ни боледуване на семейството декември ми се подуха лимфните възли на врата и спаднаха до някаква степен тогава бях на АБ но още се напипват както и на голямата ми дъщеря. Направихме един курс на Нурофен за 10дни но все така си стоят не са болезнени нито при мен нито при детето (аз съм все със схванат врат но това не го броя). Но ме притеснява кога спадат…

# 1 381
  • Мнения: 2 091
Ами реално в петък каро я взех прекашля 3 пъти в събота нищо (даже ходихме на планина) и неделя вече цял ден с Т.
А един въпрос малко не е за децата но от последното ни боледуване на семейството декември ми се подуха лимфните възли на врата и спаднаха до някаква степен тогава бях на АБ но още се напипват както и на голямата ми дъщеря. Направихме един курс на Нурофен за 10дни но все така си стоят не са болезнени нито при мен нито при детето (аз съм все със схванат врат но това не го броя). Но ме притеснява кога спадат…


Моето дете като се разболя миналат година за първи път и му се поди лимфния ня вратът, и понеже не спея да боледува - не се е прибрал. Вижда се. Но той е и с трета сливица, т.в посотянно има някакъв вид възпаление в носа. И е слабичък и съвсем си личи.

# 1 382
  • Мнения: 111
Ами реално в петък каро я взех прекашля 3 пъти в събота нищо (даже ходихме на планина) и неделя вече цял ден с Т.
А един въпрос малко не е за децата но от последното ни боледуване на семейството декември ми се подуха лимфните възли на врата и спаднаха до някаква степен тогава бях на АБ но още се напипват както и на голямата ми дъщеря. Направихме един курс на Нурофен за 10дни но все така си стоят не са болезнени нито при мен нито при детето (аз съм все със схванат врат но това не го броя). Но ме притеснява кога спадат…


Моето дете като се разболя миналат година за първи път и му се поди лимфния ня вратът, и понеже не спея да боледува - не се е прибрал. Вижда се. Но той е и с трета сливица, т.в посотянно има някакъв вид възпаление в носа. И е слабичък и съвсем си личи.
При детето са два един в ляво и един в дясно. Но моите са 1 в дясно и 3 от ляво. Не знам какви изследвания да пусна и къде да търся причина. Аз като хвана нещо от тях (това е всеки път почти) винаги ме удря в гърлото но чак такова отражение и да се напипват и при двете ни (не се личат ) . Големината е колкото грах което не ми се струва малко знам ли. Като питах ЛЛ каза да пия нещо за имунитета  ,на своя глава направих курса с противовъзпалително то но ефект няма.

# 1 383
  • Мнения: 2 091
Ами реално в петък каро я взех прекашля 3 пъти в събота нищо (даже ходихме на планина) и неделя вече цял ден с Т.
А един въпрос малко не е за децата но от последното ни боледуване на семейството декември ми се подуха лимфните възли на врата и спаднаха до някаква степен тогава бях на АБ но още се напипват както и на голямата ми дъщеря. Направихме един курс на Нурофен за 10дни но все така си стоят не са болезнени нито при мен нито при детето (аз съм все със схванат врат но това не го броя). Но ме притеснява кога спадат…


Моето дете като се разболя миналат година за първи път и му се поди лимфния ня вратът, и понеже не спея да боледува - не се е прибрал. Вижда се. Но той е и с трета сливица, т.в посотянно има някакъв вид възпаление в носа. И е слабичък и съвсем си личи.
При детето са два един в ляво и един в дясно. Но моите са 1 в дясно и 3 от ляво. Не знам какви изследвания да пусна и къде да търся причина. Аз като хвана нещо от тях (това е всеки път почти) винаги ме удря в гърлото но чак такова отражение и да се напипват и при двете ни (не се личат ) . Големината е колкото грах което не ми се струва малко знам ли. Като питах ЛЛ каза да пия нещо за имунитета  ,на своя глава направих курса с противовъзпалително то но ефект няма.

Много бавно се прибират, може и месец да отнеме. А при моето дете вече година е тяка, но той си е все съв запушен нос, често с хрема. Има ск проблеми на горни дихателни.

# 1 384
  • shumen
  • Мнения: 18 014
Камъче,за ангина помага и изварен компрес.

# 1 385
  • Мнения: 6 550
Аз вече се съмнявам що за шарка кара моят. Има пъпки, не е като да няма, но са на голямо разстояние една от друга, през няколко сантиметра, а не нагъсто. И повечето са едри, между 3-7 мм, мехурчетата са доста големи и изпъкнали, пълни с жълта течност. Понеже са много изпъкнали, при по-силен натиск, напр. като си легне, направо се пукат в един момент и става като малка раничка, гледам да не се възпалят, но ме притесняват с тая големина. Гледам снимки в нета, по-дребни са сякаш при варицелата...

# 1 386
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Като стана въпрос за шарка. Да питам нещо.
Каката и баткото са карали Варицела в ДГ. Сега в класовете им има деца с Варицела. Въпросът ми е, при положение че са я карали, могат ли да бъдат преносители и да заразят бебето?

# 1 387
  • Мнения: 6 550
Според нашия ЛЛ може. Казваше ми каката да се преоблича и къпе преди да влиза при бебето.

# 1 388
  • Мнения: 363
Като стана въпрос за шарка. Да питам нещо.
Каката и баткото са карали Варицела в ДГ. Сега в класовете им има деца с Варицела. Въпросът ми е, при положение че са я карали, могат ли да бъдат преносители и да заразят бебето?

На колко е бебето? При мен каката беше под карантина и ми казаха, че първата година бебето е малко вероятно да се зарази, ако аз съм карала варицела някога. И не се зарази, между другото.

# 1 389
  • Мнения: X
Водих ги на лекар и двете деца.
Голямото 5-ти ден температура и не става от леглото- вирус било. Обаче болките в корема и гърло мноооого ми напомнят на едновремешните му ангити- около 30 на брой. Е, сред тях имаше и няколко скарлатини, ама все тая, все сливиците бяха...ЦРП под 8, тоест в норма..мъчи се детето
Малкото- 2-ри ден температура, яде, пие, казва не го боли гърло. Лекаря видя на едната сливица уж гной, то и аз видях вкъщи после нещо бяло, ама дали беше гной, тя не си отваря устата добре.. ЦРП 100..и хайде да ни е честит първия антибиотик. Не съм убедена, че е баш бактерия, трябваше да я заведа на УНГ, но голямото като не е добре няма как да го мъкна и него по лекари с нас..Всъщност ако не бях отишла заради голямото нямаше да я заведа и нея на тази етап, най-малкото щях да изчакам поне до четвъртък..Ако и тя тръгне по пътя на брат си с безкрайните температури всеки месец и антибиотици ще скоча от някъде.
Синът ми е карал грип с ЦРП 60, не му изписа Аб. Даже днес преди да изследва на малкото ЦРП обясняваше, че има вируси с ЦРП 60-70, но като видя 100 и беше категоричен..Мен лично ме е яд, че се бутах да го изследва, ако не бях настоявала щеше да си ни изпрати без АБ и така щях да изчакам още два дни и ако не се оправи да я заведа отново, но поне щях да бъда убедена. А така на ядящо и пиещо дете много ми е против волята..Направи и тестове за ковид, утре ще излезнат резултатите.
Комбинираните тестове са за грип А, Б, Ковид и RSV вирус. Тук трябва да си поръчам от интернет..за сегашната ситуация вече няма смисъл при нас
Това което вътрешно ме гложди е, че имаше силни болки в корема и много висока температура..така бяха ангините и при синът ми. Отделно излезнаха едни ситни пъпчици по тялото, рехаво, но навсякъде по 1-2. Явно от инфекцията, напомнят ми на скарлатина, ако не е това, то въпреки това може да са стрептококи

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 23:45 от Анонимен

# 1 390
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Като стана въпрос за шарка. Да питам нещо.
Каката и баткото са карали Варицела в ДГ. Сега в класовете им има деца с Варицела. Въпросът ми е, при положение че са я карали, могат ли да бъдат преносители и да заразят бебето?

На колко е бебето? При мен каката беше под карантина и ми казаха, че първата година бебето е малко вероятно да се зарази, ако аз съм карала варицела някога. И не се зарази, между другото.
Благодаря! Дано да е така.
Малката е на 9 месеца. Аз съм карала Варицела.

# 1 391
  • Мнения: 2 352
Няма апетит, но е жизнена днес, не е толкова унила. До обяд вдига 36, 8-9, ама след обяд вдигна 37,9. Дадох антибиотик, отново. Много и е паднал имунитета след предното боледуване. Не беше чула антибиотик повече от година, а ходеше на ясла. Разболяваше се, но минаваше леко.

# 1 392
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
ЦРП 100 е изключително високо и е разбираемо да се изпише антибиотик, а и за гнойна ангина също.

Нашата също от вчера е болна Т до 38.5 и леко кашляне. Лекарката каза, че гърдите са чисти и е вирус. Да минат 2-3 дни и да видим, ако продължава температурата, пак ще ходим.

# 1 393
  • shumen
  • Мнения: 18 014
Силве,как е малкия?Избиват ли още пъпки и има ли Т?
Рейна,при ЦРП 100 и гнойна ангина си е за АБ детето.Болките в корема може и от Т да са.
Lore.lay,дано се разминете само с това  и без АБ.
Моя към сутринта се разкашля влажно,каза,че го дразни гърлото и носа му е задръстен.За сега ще го следя как е,давам чай с мед и лимон,витамини и Африн в носа и ако има нужда тогава на лекар.Добре,че са срочна ваканция поне от утре.

# 1 394
  • Мнения: 11 477
Като стана въпрос за шарка. Да питам нещо.
Каката и баткото са карали Варицела в ДГ. Сега в класовете им има деца с Варицела. Въпросът ми е, при положение че са я карали, могат ли да бъдат преносители и да заразят бебето?
Същият въпрос беше зададен на лекар-инфекционист в една фейсбук група. Отговорът ѝ беше, че не може да пренесат вируса, освен ако нямат симптоматика.

В другата тема за специалистите, д-р Янкова педиатър, каза че до 60 ЦРП се води вирус и не е нужно АБ.
Може ли линк към въпросната тема?

Общи условия

Активация на акаунт