БРОНХОПНЕВМОНИЯ- ПОМОЩ

  • 3 704
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Пожелавам ви бързо оздравяване! Peace
Сигурно ли е ,че е с пневмония детето? Ако се съмняваш, вземи още поне едно лекарско мнение.


А нормално ли е след две седмици още да има от време на време 37 темр?  bouquet
37 градуса не е висока Т. Peace

Диагнозата "пневмония" се поставя прекалено често, дори когато става дума "само" за бронхит, защото така се точат пари от ЗК. ooooh! Имаите го предвид, преди да дадете ненужно АБ!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Не смятам, че Бромховаксома е причина за боледуването, все пак неговото действие е коренно различно от това на една противогрипна ваксина например. Синът ми го пие вече 4-та година и ефектът е, че спря да боледува. Наблюденията върху децата на мои познати са същите, а най-пресен пример е племеникът ми, който след прием на бромховаксом за първи път се задържа 3 месеца здрав. Може да става въпрос за вирусна пневмония, доста деца се оплакват от това напоследък, а в случаю бромховаксома няма как да помогне.

# 17
  • Мнения: 408
Да споделя и аз моя опит. Малката за 10м. изкара 3 пневмонии. Първата добре, че настоявах за снимка, защото джипито не я чу. Втората джипито пак не я чуваше, затова я заведох на частно при шефката на детско. И двата пъти ни лекуваха с АБ през устата. Не мисля, че беше особено ефикасно, защото само след 3 седмици се разболяваше отново. В началото на октомври се разболя от вирусна пневмония, но новото джипи ни прати в детско и бяхме на инжекции Лендацин-19 броя. След него 5-6 дена Макропен. Тука морят с тоя коктейл. Пет дена след приключване на лекарствата я заведох при лекарка, на която имам абсолютно доверие, да я прегледа. По нейна препоръка сложихме Акт-хиб. Дали от това или по разни други причини, една от които е, че и каката не е носила бацили от у-ще, но нещата взеха да ни се разминават. А на каката направих курс с Бронховаксом и съм доволна. Миналата учебна година всеки месец беше хремава. Малко дълго се получи. Извинете ме, но знам, че в такива моменти човек има нужда, някой препатил да му вдъхне кураж, че нещата ще се оправят  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт