За пореден път мама дрешките брои, кога ли ЯНУАРЧЕ ще се появи Тема 5

  • 35 062
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 260
Здравейте , знаете ли дали е вярно, че продуктите, които съдържат Simeticone водят до запек? Четох нещо такова и се притеснявам  да не  докарам и това на моята бебонка.

Да не кажа голяма дума, но засега ми се струва , че комбинацията  Colief+Infacol работи. Поне го няма този непрекъснатият истеричен плач, дано наистина помагат , а не е моменто.

# 676
  • Мнения: 1 295
Да. Докарват.

# 677
  • Мнения: 265
Aleksche

Мисля, че четох пост от теб, че даваш кърмата в отделно ядене, след като я събираш на порции в хладилника. Така Ли е?
Аз процедирах така по съвет на една от акушерките за около седмица и това беше най- отвратителният период за мен..коликите бяха много силни, отделно запека..
Аз не давам никакви капки, нито лекарства.. педиатрите и акушерките ми повтарят, че коликите са естествен процес от развитието и са най- силни 6-9 седмица, след което изчезват сами..

# 678
  • Мнения: 678
Аз не давам нищо друго освен биогайа, то и нея се чудя защо му я давам, но както и да е. Просто съм се подготвила, че рано или късно ще минат коликите. С голямото дете смених няколко вида капки и освен запек, друго не постигнах.

# 679
  • Мнения: 38
Serenapotta И на мен акушерките ми казват абсолютно също. Но когато виждам, че Калина има дискомфорт и е по-кисела и давам Инфакол, но не на всяко хранене. Бях чела някъде, че всички медикаменти за колики са за спокойствие на родителите, а не че помагали толкова.

Здравейте,

Не съм ви чела от много време, изобщо не ми остава време. Моята Калина е на 1 месец и все още суче по 40 мин до 1 час. Някой път храненията почти се сливат. Опитвах се да записвам всичко в приложение, за да проследя режима, но не ми се получава. Първо дете ми е и имам чувството, че всичко е толкова хаотично и че никога няма да се подреди. Много ме е срам, имам и чувство на вина, но си представях, че кърменето ще е нещо прекрасно за двете ни, но се оказа, нещо изключително трудно за мен. Често си мисля, как да и дам шише, как и кога да я отбия. Кърмили приятелки ми казват да не се отказвам и че нещата ще се променят, та затова чакам да дойде този момент. Освен това тя за първия месец наддаде само 500гр и това допълнително ме навежда на мисълта, че все е гладна и не и стига и затова суче толкова дълго. Това са моите кърмачески неволи. Реших, че ще има и други жени като мен, които изпитват трудност и нежелание за кърмене, да знам, че не съм само аз.

# 680
  • Мнения: 1 295
Не си само ти. И честно казано да не кърмиш до 1ви клас, детето ти да не е ексклузивно кърмено, да не ти харесва кърмето са съвсем нормални неща. 💁
Аз съм на мнение, че не всяко нещо е на всяка цена и за бебето е важно майка му да се чувства добре. Не се чувствам добре да кърма от гърда, правя го с изцедена кърма. В един момент много ми тежеше вече усещах, ще и тялото ми е изтощено и просто постепенно спрях. Сега изкарва колкото има още на замразена кърма и край.
Та моя съвет е прави това, което те кара да се чувстваш добре независимо кой какво ти говори. Ти знаеш кое е най - доброто за теб и твоето бебе.

# 681
  • Мнения: 197
Здравейте, вашите бебчета повръщат ли и колко често? На няколко пъти вече малката повръща и ме е страх в късните часове да я оставя в кошарката след като я нахраня. Не знам дали е нормално толкова често да повръщат( на 20 дни е)...

# 682
  • Мнения: 260
Aleksche

Мисля, че четох пост от теб, че даваш кърмата в отделно ядене, след като я събираш на порции в хладилника. Така Ли е?
Аз процедирах така по съвет на една от акушерките за около седмица и това беше най- отвратителният период за мен..коликите бяха много силни, отделно запека..
Аз не давам никакви капки, нито лекарства.. педиатрите и акушерките ми повтарят, че коликите са естествен процес от развитието и са най- силни 6-9 седмица, след което изчезват сами..

Serenapotta, да точно така, събирам храна и давам, когато се събере достатъчно.

Mary, аз се чувствам ужасно виновна, че кърменето не ми се получи и затова помпам мляко като луда  по цял ден. Някак си си мился,  поне като не кърмя, да не я лишавам от полезните вещества уж.... Доколко се получава не знам,  но по цял ден помпам кърма като луда. ММ ми само с помпата на мен ме вижда вече, направо съм 'прекрасна' гледка сигурно:(. Почвам да се усещам, че вместо да обръщам внимание на бебето гледам кога и как да помпам мляко:(
Направо не ми се мисли колко ужасно изтощително е  по цял ден да кърмиш и бебто да е в ръцете ти нон стоп...Не се обвинявай за нищо, ти правиш всичко  най-добро за малката ти принцеса. И аз мисля като nananana,  че е важно ти да се чувстваш добре . Трябва да се грижим за себе си ,че да имаме сили да се грижим за мъниците.

# 683
  • Мнения: 265
И аз бях на два пъти на прага да спра напълно..така и не ми се получи кърменето, а и цеденето не върви..докато мога обаче ще продължавам (т е докато тръгна от април на работа). Все пак кърмата си е кърма.
Но и аз не цедя вече на всяка цена..спрях нощем, защото получавах пристъпи на студ след това, а изкарвах по 5 или 0 от нощното цедене..
За мен спирането не е опция, защото бебето ми се запича..

# 684
  • Мнения: 678
Здравейте, вашите бебчета повръщат ли и колко често? На няколко пъти вече малката повръща и ме е страх в късните часове да я оставя в кошарката след като я нахраня. Не знам дали е нормално толкова често да повръщат( на 20 дни е)...
Повлъща и то не малко. Дори се наложи да му сменим АМ с антирефлуксно. С него пак повръща, но многоо по-малко. Най-често повръща като почне да се напъва и гърчи от колики. В общи линии за нормално се приема, че някой бебета са с по-силен рефлукс. Педиатърката не е особено притеснена и ми каза само, че ще отмине с времето.

# 685
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Малчо повръща. Няма зависимост кога и как. Но съм за забелязала, че когато се напъла за газове тогава повръща. Опитах да го оригна, да кърмя за определено време, леко повдигнат, като му се повръща си повръща. Личната каза, че няма нищо притеснително. Аз си се притеснявам, да не би да св завърти и да се задави, но майчини вълнения....
Момичета не се притеснявайте за кърмето. Не лишавате от нищо децата. Има кърмени, не кърмени, хранени с кисело мляко в пропорция здрави прави хора са станали. Повече вредите с притесненията, които със сигурност предавате на бебчовците. Дали бебенцата са кърмени или не, дали е родени естесвено или със секцио все са наши и си ги обичаме.
И при двете деца на косъм да се откажа, но с подкрепа на мъжът ми не се отказах.
О да с баткото е имало моменти да сме като скачени съдове. Беше лятото и се разхождах вкъщи като африканска туземка. И пак си ревеше, да той не спираше да реве. И сега е пораснало момче, толкова добър и любвеобилен. Минава, тогава не вярвах, но минава. Сега малчо е маалко по добре. Има ги моментите когато разваляме разваленият режим. Но знам че понякога бебечетата им е цукващо. Разбирам го когато не преглъща, а ме ползва за биберон. Единствено ме спира понякога и изчаквам времето за ядене, защото е повърнал. При малчо много често прибягваме до бял шум, ах защо с баткото не беше навлязъл белият шум, а ми замина хубавият сешоар.

# 686
  • Мнения: 310
Моето бебе е на 50 дни и още си повръща. Преди седмица се случи на няколко пъти, от напъни да му излиза мляко от носа и започваше да се дави. Беше ужасна гледка, защото не може да си поеме въздух. Дано повече не се повтаря, но винаги съм на щрек. Педиатъра каза, след храна да стои поне 30 мин в право положение, да не го слагам да ляга. Изписа сироп Гастротус бейби. Но като цяло бебче е много нервен, постоянно плаче, през нощта си яде на 3 часа, не пропуска, трудно заспива и някакси няма дълбок сън. Все си казвам, че няма да е все така , но започвам да се отчайвам. Тази нощ се задави, ей така от нищото,  все едно има сополки. Цял ден е на ръце, дори сега. Нося го с едната ръка, с другата  пиша...

# 687
  • Мнения: 24
Напълно ви разбирам за кърменето, изключително изтощително ми е на моменти. Моят мъник е на 5 седмици и кърмя средно от 6 до 8 часа на денонощие. През нощта е най-тегаво, ето снощи беше спал 4.5 часа от последното ядене и като се събуди яде почти час и половина - заспива, суче, пак заспива и като го махна от гърда протестира и айде наново. Чакам с нетърпение момента, в който почват да ядат по-бързо. Бях чела че е след 3 месец. Засега стискам зъби и това е. Но не се цедя, това вече ще ми дойде в повече...

За връщането на храна - забелязала съм, че връща основно като се напъва да пръцка и когато съм го държала твърде кратко изправен след хранене. Наложила съм си през нощта минимум 10 мин прав да го държа,а през деня стигам и до 30 мин и е значително по-добре.

Като споменахте за сукането като залъгалка, вие давате ли биберони на бебетата? На мен хич не ми се иска и отлагам този момент, но свекърва ми и мъжът ми вече на няколко пъти ми казват, че трябвало да давам биберон и няма как да мина без него. Като бебе на мен не са ми давали биберон и затова ми е странно как едва ли не задължително всички слагат биберони. Какъв е вашият опит?

# 688
  • Мнения: 678
Не мисля, че биберона е абсолютно задължителен.
Голямото ми дете не го искаше дълго време, аз няколко пъти се пробвах да му го дам, за да заспива по-бързо, че беше ужас някакъв. По-настоятелна бях обаче като започна да си смуче пръстите, та даже и целия юмрук си пъхаше в устата. Това беше около 4 месец, явно зъбите го мъчеха много вече. Да го е ползвал няколко месеца и бързо го махнахме.
Сега на бебето пак го дадох, за да не си яде ръцете, започна още на втората седмица да го прави. Планирам обаче и на него да му го махна до към 6-7 месец (ако стане 🙂)

# 689
  • Мнения: 24
Подкрепям употребата му като противодействие на смученето на пръстите определено. И аз това се замислям, че ако започне да го прави биберонът е по-малкото зло. Засега си яде ръцете и си смуче пръстите само когато е гладен. Дано не зачестят тези прояви...

Не мисля, че биберона е абсолютно задължителен.
Голямото ми дете не го искаше дълго време, аз няколко пъти се пробвах да му го дам, за да заспива по-бързо, че беше ужас някакъв. По-настоятелна бях обаче като започна да си смуче пръстите, та даже и целия юмрук си пъхаше в устата. Това беше около 4 месец, явно зъбите го мъчеха много вече. Да го е ползвал няколко месеца и бързо го махнахме.
Сега на бебето пак го дадох, за да не си яде ръцете, започна още на втората седмица да го прави. Планирам обаче и на него да му го махна до към 6-7 месец (ако стане 🙂)

Общи условия

Активация на акаунт