Физическо натоварване и бременност

  • 4 894
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета!
Вчера тренирах горна част и  крака (толкова леки, че чак не мога да се понасям  Twisted Evil) и се уморих много бързо, все едно нещо ме отрязва изведнъж.Освен това и корема почна да ме придърпва. Направо се чувствам като баби понякога, кръвното ми пада много бързо и почвам да се влача по уредите, а за тежестите да не говорим- намалила съм ги на 50 %. Много се надявам мускулите ми след раждането много бързо да си спомнят кой е шефа в крайна сметка  #2gunfire Laughing
Ама стига съм мрънкала  Simple Smile Весели празници ви пожелавам!
И умната с папинга по тоя повод, да няма после о-ле-ле Simple Smile  Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 35 966
Момичета,чета ви и..не можах да се сдържа да не ви пиша.
Спортистка съм от както се помня.Първо тренирах спортна гимнастика,след което се насочих към Фитнес.Тренирах доста усилено.Участвала съм на много европейски и световни по фитнес.Вземала съм какви ли не стимуланти и добавки....без тях не може.Мензиса ми беше абсолютно редовен винаги,и когато решихме с мъжът ми да имаме второ дете-забременях от раз!Сега водя тай-бо по два часа(макар че съм в нач.бременност)и мисля да не спирам.Така,че не се заблуждавайте,че като скачате и карате колело,ще ви се дигне тестостерона...Това е абсурдно.За вдигане на нивата,трябват само прием на СТЕРОИДИ.Ако имате въпроси-питайте.Ще ви помогна колкото мога! newsm10
Съжалявам, но немога да се съглася с теб. Абсурдно е да твърдиш, че си професионален спортист и не вземаш нищо.
Всички около мен са спортисти /професионалисти/ и знам доста трикове.
Зная дори, че ви се дават цели шепи с хапчета - уж само витамини и че има спортисти, които дори незнаят както пият.
Когато сте на лагер не пиете ли витамини? Wink
Всички знаем, че ако се тренира по определена схема, дори и да не се взема стероид, тестостерона се увеличава - това са трикове на спортистите.
Ако няма тестостерон - няма мускули. Двете неща за взаимносвързани.
Дори разбрах, че непрофесионалистите при тренировка качвали повече тестостерон от професионалистите. Говоря  за непрофесионалист - но който знае как се тренира, а не от тези които отиват 10-на пъти и неправят нищо както трябва. От тренировка до тренировка има разлика /от небето - до земята/
При   интензивно натоварване  тялото отделя   кортикостероиди  .Отделяният кортизон действа катаболно и по този начин предотвратява прираста на сила- така, че няма как да стане без анаболи.

ПП.  Зная дори доста безобидни неща, които като се комбинират действат като анаболи. Зная и кои са авторите на тези схеми - и че ние сме едни от най-добрите в това.  Grinning
И защо, ако професионалните спортисти не вземат анаболни стероиди ги преследват за допинг тестове. Wink. Ако си ходила на състезания /от световен мащаб/ - не са ли те посещавали във вас  ненадейно  за допинг- тест ??? Ако си професионален спортист - не любител?!

Моя братовчедка е професионален спортист- художествена гимнастика - при тях е ужас с тези проби , а какво остава при спортната гимнастика.
Не съм съгласна с теб.

Последна редакция: сб, 23 дек 2006, 08:04 от denis_d

# 17
  • Мнения: 7 716
Валентина, не подвеждай момичетата. Взимането на стимуланти е опасно. Имай предвид, че настъпват промени. Освен това си още съвсем в началото на бременноста си и не се знае как ще се развият нещата по-натам.
Човек трябва добре да прецени кои са му приоритетите в живота - здраво дете или красиво тяло?

# 18
  • Мнения: 6 390
....
Съжалявам, но немога да се съглася с теб. Абсурдно е да твърдиш, че си професионален спортист и не вземаш нищо.
Всички около мен са спортисти /професионалисти/ и знам доста трикове.
Зная дори, че ви се дават цели шепи с хапчета - уж само витамини и че има спортисти, които дори незнаят както пият.
Когато сте на лагер не пиете ли витамини? Wink

Всички знаем, че ако се тренира по определена схема, дори и да не се взема стероид, тестостерона се увеличава - това са трикове на спортистите.
Ако няма тестостерон - няма мускули. Двете неща за взаимносвързани.
Дори разбрах, че непрофесионалистите при тренировка качвали повече тестостерон от професионалистите. Говоря  за непрофесионалист - но който знае как се тренира, а не от тези които отиват 10-на пъти и неправят нищо както трябва. От тренировка до тренировка има разлика /от небето - до земята/
При   интензивно натоварване  тялото отделя   кортикостероиди  .Отделяният кортизон действа катаболно и по този начин предотвратява прираста на сила- така, че няма как да стане без анаболи.

ПП.  Зная дори доста безобидни неща, които като се комбинират действат като анаболи. Зная и кои са авторите на тези схеми - и че ние сме едни от най-добрите в това.  Grinning
И защо, ако професионалните спортисти не вземат анаболни стероиди ги преследват за допинг тестове. Wink. Ако си ходила на състезания /от световен мащаб/ - не са ли те посещавали във вас  ненадейно  за допинг- тест ??? Ако си професионален спортист - не любител?!

Моя братовчедка е професионален спортист- художествена гимнастика - при тях е ужас с тези проби , а какво остава при спортната гимнастика.
Не съм съгласна с теб.

Не мога да се съглася с твойте твърдения  Wink
Всеки ги е чувал тези истории  Grinning обаче са с голяма давност
Цели шепи с хапчета доооооста години вече не се дават 
Това се правеше преди да излязат на мода допинг тестовете  Wink демек преди 20.тина години
Именно и заради /доброто старо време/ сега преследват яко за допинг

Lali
аз не прочетох Валентина да агитира за взимане на стимуланти, още повече за бременни Peace

Карина
ти не каза с какъв спорт се занимаваш, но спокойно си тренирай докато не разбереш че си бременна  Wink след това се консултирай с твоя генеколог -според състоянието ти ще ти каже дали може още и по колко  Wink
Мисля че излишно се притесняваш на този проектов за сега етап  Wink

# 19
  • Мнения: 6 390
Общо взето ако тренирате редовно преди да забременеете - каквото и да е физическо натоварване, и упражненията и движенията не са нещо ново, т.е. бъдещата майка е свикнала с това,  стига да се вслушва в тялото си, да тренира умерено, да прави почивки и да пие повече течности и всичко ще е ок Wink

Спортът даже е препоръчителен по време на бременност стига да не е силов, да няма рязки движения и най-вече в кръста  Wink
Идеален спорт за бременни е плуването
http://www.roditeli.info/family/statia/pluvane/

аааа и ето какво намерих:
http://www.rozali.com/fitnes.php?l=a&p=15

Ако преди бременността сте се занимавали активно със спорт, то първото тримесечие може да съхраните схемата на тренировки, намалявайки интензивността на натоварване с 25-50%. През второто тримесечие се изключват упражнения с рязка смяна на положението на тялото, бягане, подсоци, напади, степ-аеробика.

Успех на всички спортистки  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 35 966
Тук нещо оплескахме нещата  Wink
Моят диалог е само с Valenta70;Според нея само със спорт /без стероиди/ неможе да се вдигне тестостерона. Аз твърдя обратното - че спорта може да увеличи андрогените /тестостерона/.
И да поясня, че от тренировка до тренировка има голямо значение.Говорим за ИСТИНСКА тренировка, а не ,махане' с гирички 3 кг. и каране на велоергометър с 25 км/ч. 
А бременните да си спортуват ... Grinning

  Eli_cz За професионалните спортисти -  днес спортистите дори не се хранят с нормална храна , а всичко им е химия.Предпрочитат например протеин на прах/чист/ - вместо месо/защото и месото е протеин но има и липиди  и т.н... Наистина ли вярваш в това което казваш?...ако си спомняш още постиженията на Бен Джонсън и мненията, че това вече отдавна не са човешки постижения, а резултат от развитието на биохимията /клиничната биохимия/, фармакологията и т.н . 
Виждаш ли телата на спортистите?- мислиш ли, че това се получава само със спорт.
Напротив - сега пият много повече Grinning
 

# 21
  • Мнения: 73
Момичета,тук голяма тема отворихте!Ама не ми се обяснява на дълго и широко,а и ми е едно празнично...Не агитирам никоя за приема на стероиди!Това е безумие!Обясних само,че преди година съм вземала някои неща,но до там.От тогава само тренирам-много сериозно без нищо.Е,само аминокиселини и то след тренировка за възтановяване.Говоря сериозно трениране като клякам с 70 кг,лег с 50-54 и тн.Искам да ви кажа,че при тая силова тренировка мензиса ми е бил абсолютно редовени ако ми видите графиката-като по учебник.В обобщение искам да дам съвет на всички любителки на фитнеса-тренирайте докато можете и имате желание!
Честита Коледа и Весела Нова Година!Нека вашите желания,бъдат мои пожелания!

# 22
  • Мнения: 7 716
Ти си едно изключение. Това, че си забременяла, не означава, че всеки в твоята ситуация ще забременее и задържи лесно. А най-рискови при физическо натоварване са спонтанните аборти 3-4-5 седмица, като често жената, ако не се наблюдава и не разбира, че е имало бременност. А пък ако си мислиш, че аминокиселините са полезни нямам думи просто.

# 23
  • Мнения: 73
Lali,я по спокойно бе мила!С тия нерви и заядлив тон не става. StopСега когато реших да имам второ дете спрях и аминокиселините и тежкият спорт.Водя само тай-бо и съм много добре.Ти не четеш добре моите изказвания и отново се заяждаш. LaughingИмам много колежки които са били проф.спортистки и са забременяли лесно и са износили и родили прекрасни деца,а има момичета които никога не са тренирали и имат много проблеми.Всичко е много индивидуално.Поздрави!

# 24
  • Мнения: 6 390
Демата май леко се изроди  Confused
Наистина, човек като прочете някой от изказванията ще вземе да си помисли, че професионалните спортисти нямат деца  Rolling Eyes
Не прочетох агитации за вземане на аминокиселини, стероиди и подобни, всеки си чете само това което му се иска да прочете май...
Също така е неуместно да се твърди че заради спорта ще загуби бебето - спонтанен аборт в първите няколко седмици- това се случва достатъчно често и на жени който никога не се занимавали със спорт.
Здрав дух в здраво тяло - това е най-доборото Wink

# 25
  • Мнения: 123
Момичета, тая темичка беше уж безобидна, пък доста гореща е станала последните дни  Laughing
Дайте да вземем да потренираме малко и да спрем с безсмислената полемика, все пак не сме маниячки-идиотки, които ще си жертват най-ценното особено след толкова чакане и ще пият гадости... Говорим за умерени натоварвания от един момент нататък, временно,...пък после- газ до дупка!  Laughing Така че, по-спокойно и нека всяка да си намери индивидуалната тежест и натоварване, с които се чувства добре и комфортно...и да хапваме повечко месце, че си е хубаво  Laughing
Весело посрещане на Новата Година, нека има много смях и веселие!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт