В училище контролни, класни се натрупват, а ОСМОКЛАСНИЦИ искат да празнуват

  • 35 990
  • 768
  •   1
Отговори
# 705
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 788
Такаааа...
Ra прегръдка, радвам се, че писа мисля те....
Начи шкафове подреждам, в  състояние на духа наречено "специална лудост "
Вчера прекрасната беше на очен (сама, щот майка и рАботи, разширяваха и зениците) и за по-малко от година е "качила" 0,5 диоптър.., цяла вечер мрънка, че вижда размазано...
Тони дано да се оправя бързо девойката.

# 706
  • Мнения: 2 174
Благодаря ви момичета. Ма наистина пак е с гърлобол, и глухо подсмъркване. Някво дет седи пред нея, от ня6олко дни ходело на училище кашлящо, и тази седмица не спирало да се върти, все назад се обръщало за да види дали еди кой си е седнал зад мойто диване, и кашляло, кашляло, и диването баж сега се зарази. Дано сега с трахизана, топли манджи и ако си направи чай, да се оправи. Знам, че ако иди кашляща там, веднага ще измрънка колко и е зле, пак ще трябва да отсъства, а тази седмица и е важна. Не само тази де, но е по - важна на този етап. Луда работа, аман от такива дет ходят болни, имам де жа вю, ай ша му са и не ви ди. Сякаш сме в ДГ. За последните 4 - ри месеца, това и е 4 - ти или 5 - ти път. Бюджета на нула, а сметките чакат ли чакат. Аман вече.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 189
Ра2, всички се радваме, че пак пишеш в темата, всеки по своему я прави пъстра и при отсъствие на някой, особено като теб, се губи част от духа и картинката, дето заедно създаваме, пожелавам ти да ти се пише и да пишеш!
Блу - Дон Кихот е хубав театър, моята много го хареса. Онзи ден бяха на Ревизор, от училище, преди това Бай Ганьо.
Тони - оздравяване!
Вампирче- протоколът по информатика гледай Simple Smile , английският всички го назнайват пляс минус няколко точки.
Днес наборката ходи на олимпиада по БЕЛ, дето е с мижав интерес тая година, на кой ли му е до български в 8 клас, след НВО  - та била е четене с разбиране, върху лавините като научен текст, Лавина - книга и филм, интересо са го подбрали. Да видим как е без учене, само на обща култура.
Намери уроци по китара, пак почна да си подрънква и да си мечтае за група.

# 708
  • София
  • Мнения: 320
Ра, 🤗. Няма да се даваш! На мозъка му трябва повече време, да свикне с новата реалност на виждащото око, но ти си лекар, няма какво да обяснявам, ще се случи, знаеш.
И моята Елена открива театъра и балета. До опера още не е стигнала, но явно я влече към изкуството.
Беше по-затворена и трудно си показваше носа навън, а пандемията и беше добро оправдание. Сега след училище не бърза да се прибира, а съботно-неделно все на някакви срещи ходи. Радвай се мамо, ми вика, станала съм социална 🙂.
За пръв път беше на гости с преспиване, при това при нова приятелка, от новия клас. Чух се с майката преди това, че не я познавам. На другата родителска среща ще трябва да се запознаем.
Синьо-зелено е в Школо, но с математиката още е трудно, а няма и оценка от втория срок, за да видя там до къде е. Продължава уроците и се надявам да достигнем добър (разбирайте 4) за втория срок. Ако може дългосрочно да стигне до 5, ще е супер! Не помня дали се похвалих, но и вторият срок е със стипендия, точно 5.50 е успеха, с една петица и една тройка (по математика, естествено, уф).
И с голямата кака да се похваля (че там няма отчетна 🙂), бях споменала, че учи логопедия, сега е трета година. От 2 месеца ходи в кабинета на една логопедка, да наблюдава сеанси. Един вид учи занаят. Очевидно е впечатлила с нещо жената и сега и гласува доверие, да се занимава с едно детенце на 6 г. с проблемно "р" . Перспективата е, да продължи да помага и с други дечица. Много е щастлива и доволна. Така , след като завърши догодина няма да е начинаещи, а ще има опит. Според нея от колегите и в университета, едва ли някой друг ще я работи тази работа, като завършат. Ужасно е това. Не разбирам мотивацията да учиш нещо, което не смяташ да работиш. Истината е, че и аз завърших история и никога не съм работила по професията, но така се случи тогава. Докато учих обаче, не съм мислила за друго поприще. Завърших 90-те години, а заплащането на учителите и музейните работници беше отчайващо. Наложи се да се ориентирам към работа за пари 😐
Ето, че и аз се разписах малко повече 😂😂😂

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 16 518
Ра,почивай си повече! Бързо възстановяване ти желая!
На болните дечица,също!

Математиката е трудна на целия клас. Госпожата се тревожи,как ще усвоят материала. Имат големи пропуски от ОУ и сега е трудно.

# 710
  • Мнения: 2 174
Бора, каквато и да е общата култура, все ще изкара добър резултат. Не го мисли, да си почива сега, следващата не се знае кво шъ стане.

Ками, от тъй са жалваш, диването и то не е много на ти с Мат., затова съ бутат взаимно.
Все пак, важното е, че е додрапала за стипендията.
А за каката, дано да работи като логопед, има си нужда и от това народонаселението. Вярно, че на много места, и много професии не са добре платени, но ако си организира добре нещата, и има възможност и желание, може да почне и втора работа. Поне не се отчайва, пък и опит трупа в момента, което е бонус за нея докато завърши.

Карзче, как няма да им е трудно на децата. То до ОУ имаше ли кадърни учители по Мат., тук масово се оплаквахме от тях. Ако е имало някой читав, то от как почна пандемията, изтрещяха. И точно нашия набор, горките деца, го отнесоха, със всичките негативи. Нас още ни държи влага от предишната, толкова пропуски, които сегашната и да се пробва да запълни, ще и бъде трудно, колкото и да се напъва голям зор ще види. А напоследък и съучениците и са станали калпазани, откак почна втория срок ептен съ разпуснаха. Затова и ги мести. Да се надяваме и молим, по натам да се стегнат и да понаучат поне малко от пропуските които имат.

Утре сутрин като се събуди, ша съ разбере дали ша е на уч - ще, или ша съ ходи до ЛЛ за бележка. В момента е с една хрема само, а тя е кисела кът лимон, кот дъ кажеш, все съ сопка, па кът са присети почва да съ гушка. Откачена работа, тъй си сменя мнението, кът носни кърпички, сякаш аз виновна, че е тъй. Дано бързо съ оправи, да си иде на уч - ще, поне да съм рахат.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 16 518
Ние точно в 5 клас имахме ужасна госпожа по математика. Нищо не им обясняваше на децата. Даже и тя не беше наясно с материала. Що ядове имахме с нея,целия клас. Но се надигнахме и я изгонихме. Обачр вече беше късно. ОУ,кофти учителка,сега им е трудно на децата. Много пропуснат материал имат.
Наборката не я ядосвай,Тони. Настинка+тийнски хормони=нерви

# 712
  • Мнения: 2 174
Ааа, аз си мълча, а то нервничи. И хубаво да кажа, па съ сопва. Затуй гледам мноу дъ не плямпам. Ся съ ядосваше на носа си, че кът не мое кихне я боляло. Ма ша съ преживее и туй.
То най - важното като изпуснат, става - иди гони Михаля. Ма да са ни живи и здрави, математици нема дъ станат, за обща култура да поназнайват, все е по - добре от нищо.

# 713
  • Майничка
  • Мнения: 12 665
Привет!
Радвам се да "видя" позачезналите, сила, здраве и спокойствие ви желая!🍀
Признавам си, липсват ми заниманията с математика от последните 3 години, направо ми мухлясва мозъка само с единия език, че и за него не ме бръснат като фактор.😄
Мрънкам си, де, добре че не ме ангажира с него, че толкова писане и умора ми се събира, едва добутвам до 21ч. Тотално съм обърнала режима, от бивша сова, сега лягам с кокошките и ставам с петлите, че работата сама не иска да се свърши.

# 714
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 778
Момичета имам нужда от малко помощ. Набора трябва да пише някакви теми по Философия, че учителят не харесвал как са написани в учебника. Ровейки се в нета открихме разминавания в материала. Та на въпроса за помощта. Може ли някой да ми снима и изпрати на лично уроците за "Личностното развитие -когнитивно и морално", "Личностното развитие - социално-психологически подход" и "Подходи за изследване на човека" от учебник различен от този на издателство Педагог.

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 16 518
Нина,сега погледнах нашият учебник,но сме на Педагог 6.

# 716
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 778
Имам вече изпратени.
Благодаря на отзовалите се

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
ra, бързо възстановяване ти желая!
Наборката също ходи вчера на областния кръг по български ей така, с общата си култура. Няма никакви очаквания. Не знаех, че темата за 8, 9 и 10 клас е една и съща.
Жалко, че няма да може да си види точките от олимпиадата по английски. Не е класирана за националния, пък тя беше много доволна от това, което е писала, особено от последната задача. Здраве да е. Много ѝ харесват часовете по английски тази година. Госпожата им дава интересни задачи, говорят, разсъждават, обсъждат филми, музика, поезия. Дори имат задача до края на учебната година да представят филм. На групи, като разпределят задачите - сценарии, режисура, актьорска игра, оператор и т.н. Не знам доколко ще им се получи, но все пак работят и мърдат мозъчни клетки Simple Smile

# 718
  • Мнения: 2 174
Гери, ако случайно видя някъде някой да предлага такъв тип робот, дет да е на сносна цена, да върши всичко дет трябва ти да свършиш, ша ти съ обадя.

Ханна, бравос, много е хубаво това задание, много се радвам и за детето, че поне тази година има учителка която си я харесва.


Мойто диване одеве говори с класната, каза и, че няма да е на училище, разбраха се за две нещица. Утре ще е на лекар, а като знам кво е мрънкало и тя, напрао ми иде да я натиря, добре е, че няма да ида с нея, иначе сигур пак шъ са нервя с нашата лична. Дано по - бързо да се оправи диването, пък докторицата да си гледа в нейната паница. Днес надвечер ептен го закъсва. Много я дразни носа, щот кат не може да кихне, почва много да я боли, чак плака по едно време. Кви са тия вируси, кво е туй нещо. Е...ло си м...та отвсякъде.

# 719
  • Мнения: 2 385
Пропуснала съм 48 страници...

Общи условия

Активация на акаунт