чушки на 10 месечно бебе

  • 4 947
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 429
Да, благодаря ти за съвета danidji, ще пробвам картоф и чушка. А за люспите - мисля, че сгреших, че нарязах чушката и така я сварих. Можеше първо да я сваря, и после да й махна люспите. Но ще знам за следващия път.

# 16
  • Мнения: X
 Немога да повярвам че на 10 месеца не е яла цитруси...сирене...хляб....и все такива неща които...абе ти как и правиш попарка тогава? Без сирене?И без хлябче?  Мойто дете до 1 годинка нямаше нещо дето да не е яло. Мисля че дори и по-ранното захранване ако е правилно - не би трябвало да има проблем. При нас няма. Мамите с които контактувам- също. А чушка съм давала още на 4.5 месеца когато започнах да захранвам със зеленчуковите пюрета. Нямаше никакъв проблем.

# 17
  • на село
  • Мнения: 1 028
Немога да повярвам че на 10 месеца не е яла цитруси...сирене...хляб....и все такива неща които...абе ти как и правиш попарка тогава? Без сирене?И без хлябче?  Мойто дете до 1 годинка нямаше нещо дето да не е яло. Мисля че дори и по-ранното захранване ако е правилно - не би трябвало да има проблем. При нас няма. Мамите с които контактувам- също. А чушка съм давала още на 4.5 месеца когато започнах да захранвам със зеленчуковите пюрета. Нямаше никакъв проблем.

Зависи кога е захранено детенцето. Моята дъщеря едва преди седмица и дадох да си опита мандаринка / до колкото знам не се препоръчват цитруси преди годинката, дори по старите схеми за захранване/. А попара не обича.

# 18
  • Мнения: 3 447
Немога да повярвам че на 10 месеца не е яла цитруси...сирене...хляб....и все такива неща които...абе ти как и правиш попарка тогава? Без сирене?И без хлябче? 
Абе и свекърва ми не можеше да повярва, че на 8 месеца детето ми не яде карначета, ама ей на... Пък и темата май не е за това, нали  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 568
По принцип морковите, ряпата и цвеклото могат да съдържат нитрати.
Бебешкият черен дроб е незрял и може да се получи отравяне.

# 20
Давала съм чушки и на двете си деца в домашно приготвени пюрета. Все пак никак не е маловажно,че те са много витаминозни; особено червените съдържат много витамин "С". Приготвяла съм пюретата като варя чушката разцепена на 2-3 парчета заедно с другите зеленчуци. След сваряване се обелва и месестата част се намачква с вилицата. До ден днешен така я приготвям и в супите. Никога не слагам кожата. Предполагам, че от там е проблема.  Simple Smile
 ДОБЪР АПЕТИТ!

# 21
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да, благодаря ти за съвета danidji, ще пробвам картоф и чушка. А за люспите - мисля, че сгреших, че нарязах чушката и така я сварих. Можеше първо да я сваря, и после да й махна люспите. Но ще знам за следващия път.
Аааа,аз май не съм разбрала,че пюрето е било с люспите SickСъс сигурност детето е било зле заради тях,което пък от друга страна е успокояващо,че не е алергично към чушките Hug
Значи,нарежи чушката на едри парчета,свари я заедно с картофа и като е готово,обери от люспата само месото на чушката и пасираш така картофа и месенцето от чушката.Сигурна съм,че няма да има проблем.
Аз например и на домата махам семенцата,че знам ли как ще му подействат newsm78
Ням астрашно детенце ще му хареса и няма да има проблеми.Като дадеш ,пиши как го е понесло  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 382
Явно е станало така заради люспите. Като се свари падат много лесно. Успех !

# 23
  • Мнения: 429
Хапка си чушки с картофи без проблем! Вината е моя  Embarassed Нарязах я сурова на ситно, после смелих сварените зеленчуци /това първия път/ - но .. люпсите явно пречат и ситно смляни. Благодаря ви, момичета Peace Желая ви весели празници  Heart Eyes

# 24
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Радвам се ,че вече няма проблем детенце HugИ вече да знаеш за люспите и семенцата.Много дразнят стомахчето. Peace

Общи условия

Активация на акаунт