На море в Гърция 2023

  • 67 744
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 830
Ние бяхме отседнали в Кери (Лимни Кери). Страхотен залив с 4-5 прекрасни ресторантчета (може и повече да бяха), магазини, пекарни, чудесен плаж. Не е пренаселено, не е най-туристическото място, което търсихме всъщност. Оттам обикаляхме целия остров без проблем.

# 676
  • Сф
  • Мнения: 10 780
Момичета, малко извън темата за море и аз, но да препоръчате хотел в Солун с паркинг и в центъра или поне на 20-30 мин. пеша от центъра?
Срам и резил - толкова обичам Гърция, ходила съм често в Солун, но обикновенно пътьом. Сега съм решила да поправя този пропуск!
Благодаря предварително.
Аз съм била в този, паркинга пак се уговаря, бяхме без кола. Май е 8,9 евро . Също близо до центъра и всичко. Но отдавна бях също като съфорумката. Шумно е разбира се Simple Smile
https://capsishotels.gr/el/

# 677
  • София
  • Мнения: 1 741
la_chiquita_linda, в тази тема мнение #619, в скрития текст съм разказвала подробно за нашата семейна почивка на Закинтос. Може да ти е полезно за избор на място за спане.

# 678
  • Мнения: 1 092
Здравейте!
Знам,че е поредния такъв въпрос,но предложете място за почивка подходящо за деца. Да не се налага да обикаляме с кола и да е близко до плажа.
Последно бяхме във Вурвуру. Идеално ми пасваше разположението. Всичко на две крачки- плаж, ресторант и на плажа ресторант с хубава кухня. Единствено водата и плажа не ми допаднаха.Та търся нещо подобно.
Гледах Афитос, Йерисос, Ставрос.,които май са доста по-оживени от Вурвуру.

# 679
  • Мнения: 31
Здравейте!
Знам,че е поредния такъв въпрос,но предложете място за почивка подходящо за деца. Да не се налага да обикаляме с кола и да е близко до плажа.
Последно бяхме във Вурвуру. Идеално ми пасваше разположението. Всичко на две крачки- плаж, ресторант и на плажа ресторант с хубава кухня. Единствено водата и плажа не ми допаднаха.Та търся нещо подобно.
Гледах Афитос, Йерисос, Ставрос.,които май са доста по-оживени от Вурвуру.

Ако сте били във Вурвуру може да пробвате новата част на Сарти, която е извън центъра. Има няколко таверни и хотели, всички в максимален радиус от 150м от плажа (говоря за хотелите, таверните са си направо до плажа).

Миналата година бяхме в Афитос, оживено си е. Красиво е, има много опции за разходки и може да се намерят и хубави таверни, но плажовете не са нищо особено, даже бих казала, че са посредствени. Скъпо е за консумация, ивицата почти не съществува. Водата за сметка на това беше хубава, но на единия от плажовете беше с огромни камъни.

# 680
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Побеля ми косата с тези резервации 🤦‍♀️
Имам още един въпрос.
Харесах си един апартамент и го откривам в два сайта с голяма разлика в цената, случвало ли ви се е такова нещо? Говоря за към 100€ разлика 🙄 проверих сайта, читав е уж, има го и тук споменаван.

# 681
  • София
  • Мнения: 15 287
Няма да се приеме за реклама. Simple Smile Кажете кои са сайтовете.

Аз съм виждала няколко пъти едни и същи апартаменти в booking и в airbnb на различни цени. Понякога разликата идва и от това, че в booking кмисионът за сайта се заплаща от собственика, а в airbnb - от туриста. В airbnb почти винаги добавят и такса за почистване и - ето ти едни стотина евро разлика (поне).

# 682
  • Мнения: 226
Няма да се приеме за реклама. Simple Smile Кажете кои са сайтовете.

Аз съм виждала няколко пъти едни и същи апартаменти в booking и в airbnb на различни цени. Понякога разликата идва и от това, че в booking кмисионът за сайта се заплаща от собственика, а в airbnb - от туриста. В airbnb почти винаги добавят и такса за почистване и - ето ти едни стотина евро разлика (поне).


Комисионната винаги излиза от джоба на туриста. Веднага давам пример. Резервирах студио за юли на цена 80Е. Същото в Букинг е на цена 106Е. Е, кой плаща тази разлика от 26Е, собственика или туриста?

# 683
  • София
  • Мнения: 15 287
Веднага давам друг пример. През букинг резервирах нощувки - mobile price only, Genius 3 съм по програмата им за лоялност, с безплатна анулация и с включена закуска, апартамент с 1 спалня за 46 евро на нощ. В сайта на хотела за същите дати за 51 евро предлагат студио без анулация. Не мога да кажа каква би била цената на апартаментите - в сайта им излиза, че са изчерпани, но всякак трябва да е по-висока от тази на студиото.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 741
Здравейте! Аз не издържах да съм без планове за гръцка почивка това лято и вече имам резервация за началото на септември за една селска къща на няколко километра над Парга. Досега не сме били в района и може би му е дошло времето. Да си призная повлия ми и новият сериал Maestro in Blue, който приключих вчера и заради който цяла седмица нямах нормален сън Simple Smile (защото стоях до късно да гледам). Определено ми достави удоволствие, особено красивите гледки от Паксос. Актьорите също бяха страхотни, нищо общо с гръцките сериали, на които съм попадала по техните телевизии. А и имаше много и хубава музика във филма, което също много ми хареса.
Сега ще си имам занимание да чета и проучвам района, който импулсивно избрах. Със сигурност единият ден ще посветим на разходка с лодка до Паксос и Антипаксос, така че приемам съвети по въпроса.
От години си мечтая за почивка в малка къщичка с дворче, даже два пъти правих резервация, но после ги отменях по различни причини. Дано този път се получи!

# 685
  • Мнения: 5 392
И ние тази година се бяхме насочили към Парга, аз се разколебавам, съпругът ми е навит много.
Пътят ме плаши, с електричка сме, а мрежата от бързи зарядни станции в Гърция е много зле.

# 686
  • Мнения: 2 774
В Паралия Катерини има ли нещо интересно да гледаме? Само вечерите ще са ни свободни, нощувките са ни там.

# 687
  • Мнения: 3 649
Привет. Ние сме с резервация за Тасос, обаче вече гледам за есента
Крит съм набелязала за края на септември с надежда, че водата ще е все още топла
Или Споради за началото на Септември.
Кога е по-добре да се посети Крит според вас в началото или края на септември?

Последна редакция: нд, 02 апр 2023, 16:28 от anbibian

# 688
  • Мнения: 3 164
Здравейте! От много време ви чета и дойде време да почерпя знание от извора.

С група приятели искаме сме в търсене на локация, която да не е много популярна (разбирайте, че бягаме от тълпи, търсим спокойно и по-близко до автентично гръцко, а не туристическо преживяване). Планът ни включва период от 2 седмици в началото на юни (ако не сме закъснели с намирането на хубаво място, разбира се) и идеята е да го разделим между статична почивка на едно място и обикаляне на острови в близост. Признавам си, че мен лично ме тегли към Скиатос, Скопелос, Алонисос, но не знам как да подходим с изходна и крайна точка и коя локация да използваме за основна.

Ще съм много благодарна, ако имате време да споделите насоки.

# 689
  • Мнения: 5 392
В Паралия Катерини има ли нещо интересно да гледаме? Само вечерите ще са ни свободни, нощувките са ни там.
Сергии и циг@ни9 като на слънчака.

Общи условия

Активация на акаунт