Мнение за резултати от изследване на показатели на щитовидна жлеза.

  • 666
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99


Моля за вашето мнение!  Завишено тсх, въпреки, че приемам Еутирокс 25мг.

# 1
  • Мнения: 5 127
Това се коментира с назначилия лечението. Колко е било тсх преди приема?

# 2
  • Мнения: 46 488
Дозата на Еутирокса не е постоянна. Правят се регулярно изследвания и лекарят я коригира според резултатите.

# 3
  • Мнения: 99
Тсх беше 8, след това падна на 2 ,след това 5.
Ще го коментирам с ендокринолог,  но ми се искаше да споделите и ваше мнение,  за ниските стойности на  тат и мат - нормално ли е,  за цялата картина ,фз,ф4.Благодаря!

# 4
  • Мнения: 5 127
https://www.bg-mamma.com/?topic=1473112.255#msg45772111
Можеш да попиташ и прочетеш тук, има си специална тема.

# 5
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Всичко е почти нормално, просто не ви стига дозата на хормона. Ще Ви я увеличат малко и всичко ще влезе в норма! През студените месеци е нормално тялото да има нужда от по-висока доза! Можете да изследвате вит Д и ако имате дефицит да го запъкните, тъй като има отношение към работата на щитовидната жлеза!

# 6
  • Мнения: 2
Здравейте.  Бих искала да попитам нещо- с Премахната напълно Щитовидна Жлеза съм от 2 години и половина . Преди 2 седмици претърпях поредната лимфни дирекция(да вметна само , че бях в 1 ви Стадий, без разсейки).  Минах Йод-Аблация. Поради Високи стойности на Тиреоглобулин,  преди известна време ми премахнаха още няколко лимфни възела.  Излезна ми Онкорешението- Този път има и Химио и Проследяване с Йод и Сцинтиграфия. TSH ми е 13 , като при мен въобще не трябва да го има или да е до 1, както и Тиреоглобулина.  На 250 MG Лтироксин съм ... Нямам разсейки. Защо според Вас TSH ми е толкова високо и този Тиреоглобулин... ? И имам назначена Химио, при положение , че са махнали възлите ?

Общи условия

Активация на акаунт