Котка в апартамент

  • 3 568
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 493
Преди 4 години загубих моята котка, беше на 17 г.,дойдох да живея в Пловдив, много ми беше мъчно за нея ,държах я в клетката 160 км в скута си,за да я взема с мен.Бях щастлива, само дето се разболя от рак и умря....
Гледали сме я в апартамент,тя не ползваше котешка тоалетна,а си ходеше в банята и действаше над сифона.После почиствах и заливах с подвижния душ.Не ми е миришело.Е,косми,някой друг стол надран имаше, затова й обръщахме много внимание,за да се измори и да не лудува много.Имаше си играчки,легълце, редовно й давах хапчета против паразити и поне един път годишно -ветеринар!
Много любов ми е дала,още не мога да я прежаля, нашето беше любов от пръв поглед!🤪🐱И терасата беше остъклена, защото много се "радваше"на летящите птици!
Успех!

# 16
  • Мнения: 3 213
Сложете мрежа на терасата. Няма как да спрете котката да не ходи там. Ако простирате, ако проветрявате през вратата, ако някой ходи да пуши - котката ще е там. Неспираеми са.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 604
Колкото и да казват, че не мирише, си мирише. Особено ако котето е младо, ще си прояви щуротиите поне 1-2 г. Т.е. пишка навсякъде. Твърди подове и чистене с белина може и да те спасят.

# 18
  • Мнения: 29 589
Всичко си е и до котка. Ако вземете, задължително кастрирана, иначе препикават. Да кажем, че изобщо не мирише, не е вярно. Когато се изходи в тоалетната, мирише, ама то и на хората мирише, нали...? При редовно почистване, т.е. след ползване на котешката тоалетна и смяна/допълване на праха, не мирише. Мен лично повече ме дразни, че като излиза от тоалетната си, разхвърля топченца от праха, които трудно се чистят, тъй като залепват. Банята ни е с тъмни плочки и личи много.
Купила съм един препарат за неутрализиране на миризми от кучета и котки, ако се изпикаят някъде. Още не ми се е налагало да го ползвам.

# 19
  • INFJ
  • Мнения: 9 406
Мисля, че въпросът беше дали в дома ще има някаква постоянна миризма, а не дали мирише, когато котето ака. Да, като ака, ще мирише докато не се почисти, и не, няма постоянна миризма на котка, ако грижата за нея е добра.

Пишкането 1-2 години навсякъде, е абсурд. Научи ли се къде му е тоалетната, ще иска да ходи сам там. Ако се изпишка другаде, обикновено има причина (мръсна тоалетна, болка, стрес).

# 20
  • Мнения: 1 341
Нашата котка не ни е правила никакви бели, сложили сме драскалки във всяка стая и тя точи нокти само там. Нямам нито една надрана мебел, научена е да не ми се качва по масата и плотовете. Нощем затварям вратата към холокухнята, за да не шари там и да не ми рови в цветята.

У нас миризмата се усеща само в банята, където е котешката тоалетна и то ако не е почистена. Мислех да слагам котешка вратичка на вратата на банята, за да не е отворена постоянно. В апартамента не мирише.

# 21
  • Мнения: 614
Мисля, че въпросът беше дали в дома ще има някаква постоянна миризма, а не дали мирише, когато котето ака. Да, като ака, ще мирише докато не се почисти, и не, няма постоянна миризма на котка, ако грижата за нея е добра.

Пишкането 1-2 години навсякъде, е абсурд. Научи ли се къде му е тоалетната, ще иска да ходи сам там. Ако се изпишка другаде, обикновено има причина (мръсна тоалетна, болка, стрес).
Да, точно това беше въпросът. Дали самият апартамент ще придобие дъх на котка, ако се поддържа чисто и се чисти редовно тоалетната, която е поставена на подходящо място! Космите не ме притесняват... Нали за това има ролки, прахосмукачки и тн... А аз и по принцип чистя постоянно, защото и от нашите коси падат косми. Може и да сте прави, че не сме готови! Ще помислим още, няма да избързваме! Благодаря!

# 22
  • Мнения: 8 890
И аз съм в процес на търсене и избиране на котка, детето иска много, и съм се спряла на породата Ragdoll.
Тази порода котки са много мили като поведение, спокойни. И много красиви, породата има към 8 основни разцветки, лапичките в долната част, ушите, опашката, хубави сини очи, а преобладаващата част  коремчето е бяло.
Скрит текст:




# 23
  • Мнения: 795
През годините съм имала 3 котки и 1 куче. Нито един път не е миришело на котка вкъщи и нито една от тях не е имала котешка тоалетна. Ходеха си в банята, над сифона. Почистваше се редовно, разбира се. Котката не мирише, не знам тези, които твърдят че им мирише как стигат до този извод и какви са тези котки…Къпехме ги много рядко, може би 1-2 пъти годишно.
Кучето, от друга страна, си миришеше, колкото и да я къпехме. Апартаментът също миришеше на нея, дори месеци след като почина.
Спокойно си вземете котенце и изобщо не се притеснявайте. Много са чисти, да, правят бели, драскат и т.н., но си заслужава.

# 24
  • Мнения: 650
Ами поне аз не усещам, ако се чисти редовно. Има ли нещо пропуснато, миризма се усеща само около тоалетната. Моят котарак е кастриран, като достигна полова зрялост се пробва да маркира, но след кастрацията върши работа само където си трябва. При нормални условия повечето котки са така, ако пикаят другаде е показател за проблем - стрес, болест. Иначе самото животно се чисти постоянно, миризма няма - моят мирише както и това, на което лежи Grinning , понякога на прах за пране например. Не виждам смисъл да го къпя, изглежда си чист и пухкав и няма защо да му причинявам стрес.
Относно разсипващата се около тоалетната постелка - има едни килимчета, наистина обират почти всичко, което извади котката и не позволяват да се разпилява:

Скрит текст:

# 25
  • Мнения: 8 890
През годините съм имала 3 котки и 1 куче. Нито един път не е миришело на котка вкъщи и нито една от тях не е имала котешка тоалетна. Ходеха си в банята, над сифона. Почистваше се редовно, разбира се. Котката не мирише, не знам тези, които твърдят че им мирише как стигат до този извод и какви са тези котки…Къпехме ги много рядко, може би 1-2 пъти годишно.
Кучето, от друга страна, си миришеше, колкото и да я къпехме. Апартаментът също миришеше на нея, дори месеци след като почина.
Спокойно си вземете котенце и изобщо не се притеснявайте. Много са чисти, да, правят бели, драскат и т.н., но си заслужава.
как го научи на сифона

# 26
  • Мнения: 795
През годините съм имала 3 котки и 1 куче. Нито един път не е миришело на котка вкъщи и нито една от тях не е имала котешка тоалетна. Ходеха си в банята, над сифона. Почистваше се редовно, разбира се. Котката не мирише, не знам тези, които твърдят че им мирише как стигат до този извод и какви са тези котки…Къпехме ги много рядко, може би 1-2 пъти годишно.
Кучето, от друга страна, си миришеше, колкото и да я къпехме. Апартаментът също миришеше на нея, дори месеци след като почина.
Спокойно си вземете котенце и изобщо не се притеснявайте. Много са чисти, да, правят бели, драскат и т.н., но си заслужава.
как го научи на сифона
Беше си занимавка, но наистина през час -два долу горе ги носех до там и все някой от пътите им се пишкаше. Когато го направят вече няколко пъти си свикват. А интересното е, че първата и втората котка така ги учехме, а третата общо взето сама се научи, защото явно усещаше къде са ходели другите, въпреки че беше минало време и беше многократно чистено.
С каквото и да пръскате или да подлагате на мястото, където искате да им е тоалетна, нямате гаранция за успех без вашето постоянство, просто трябват няколко дни търпение.

# 27
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Аз съм щастливка, че моята котка си върши нуждите на сифона във ваната. Няколко пъти дневно сипвам Аче и това е. Миризми няма никакви.
Обаче генералният проблем е с космите. След 2-3 месеца се започва космопадът и така до началото на зимата.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 853
Не мирише. Формулата е затворена тоалетна, соева постелка на Weelitter или Stefo (някои са силно ароматизирани на череша, диня, праскова и т. н.), и кастрация. Бучките от соевата тоалетна се изхвърлят в човешката тоалетна всеки ден с лопатка и готово.

# 29
  • Мнения: 4 785
И аз съм в процес на търсене и избиране на котка, детето иска много, и съм се спряла на породата Ragdoll.
Тази порода котки са много мили като поведение, спокойни. И много красиви, породата има към 8 основни разцветки, лапичките в долната част, ушите, опашката, хубави сини очи, а преобладаващата част  коремчето е бяло.
Скрит текст:





Най-добрата ми приятелка има такава от една година. По принцип са мили и спокойни, особено като я сравнявам с нашия бритиш лонгхеър, с когото съжителствахме 20 години, но въпросната писана си точи ноктенцата по мебелите и се катери по пердетата.

Синът ми също искаше котка, след като британката почина, но след кратък размисъл реших, че в току-що изремонтираната из основи къща е доста рисковано да вземем котка. Затова взехме малтийска болонка. Такова сме гледали 15 години и мога да направя сравнение с котката.

Общи условия

Активация на акаунт