кога се обърна бебето ви от гръб на корем

  • 5 294
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
И ние чакаме този момент..

# 16
  • Мнения: 27 524
На 8 месеца  Mr. Green
И от вчера пълзи на 4 крака, а не се влачи по корем  Mr. Green
До прохождането сме далече  Mr. Green

Я, споко  Hug

# 17
  • Мнения: 63
Ралица запо4на да се обръща 5 месец и аз също се притеснявах 4е даниела е на седем и не прави опити даже ,но от няколко дни запо4на да се обръща.Аз мисля 4е не и е много хубаво по корем защото докато се обърне и запо4ва да се сърди и хаиде пак по гръб.Сега се притеснявам 4е не може да стъпва на кра4ета.За обръщането бях 4ела тук за беб4е което се обърнало 9 месец така 4е не се притеснявай.

# 18
  • Мнения: 1 992
Точно на 6 месеца се обърна. И аз се притеснявах, ама се обърна. Днес даже и падна от спалнята Embarassed Никога не е обичала и все още не обича по корем.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 356
На 5 месеца и половина, и то като заминахме за провинцията, там сменихме матрака, сложихме я на голямата спалня с твърд матрак, почна да се върти като пумпал. Ние не сме показател, защото късно почна да се изправя, и ходихме на гимнастика. А сега търчи и не спира. Но не се притеснявай, все още, особено ако детето се заглежда по играчки, следи ги с очи, играе си с тях. Ако имаш съмнение, посетете специалист физиотерапевт, ще ви направи профилактичен преглед, ще ви покаже как да стимулирате бебето и какви упражненеия да правите, подходящи за възрастта.

# 20
  • Мнения: 1 029
Нашата педиатърка каза, че в 4-ти месец трябва вече да може да се обраща сама от гръб по корем, а в 5-ти обратно.  А бебето ми е вече на повече от 5 месеца и изобщо не го прави  Rolling Eyes Бях започнала да се притеснявам, но сега като чета темата виждам, че при всеки е индивидуално и няма място за притеснение  Peace

# 21
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Благодаря, на всички които са ми отговорили. Ще продължаваме да чакаме момента.
А относно съветите да се консултирам със специалист (невролог или детски физиотерапевт)- в Бургас няма!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 356
E kak няма, Бургас не е малък град  Shocked

# 23
  • Мнения: 2 910
Дъщеря ми се обърна в 3м. от гръб на корем и оттогава спи само по корем.
Не мисля, че трябва да се притесняваш, всяко детенце си е индивидуално Peace

# 24
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
след средата на шести месец и оттогава не спира

# 25
  • Мнения: 2 039
Моят бебок се обърна от корем по гръб през 3-тия мвсец и от тогава-нъц Crossing Arms,не ще!А от гръб по корем още не се е престрашил  Joy,но аз не се тревожа,всяко детенце си е различно.Само дето като го оставя вертикално на леглото,го намирам хоризонтално  ooooh! Grinning

# 26
  • в джунглата
  • Мнения: 916
E kak няма, Бургас не е малък град  Shocked

Уви така е, но лекари никакви няма или са некомпетентни, но за тези специалисти които спомнах съм сигурна че ги няма.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 356
Щом е така, ще препоръчам на всички една книжка с упражнения:

"Пълноценно двигателно развитие на бебето. Ръководство с практически упражнения", Доротея Пантелеева.

Много е полезна, струва 4 лв, и повечето от упражненията, които ни правиха, когато ходихме на гимнастика за прохождане ги има там. Може би ако я знаех по-рано нямаше да ни се наложи да ходим на рехабилитация.  Thinking

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 907
Обърна се на 4.5 месеца. Не мисля, че това че не се обръща на 5м. трябва да те трвожи. Някои бебете го правят по - късно, нали и те си имат характер  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 026
Не помня точно, но мисля че беше около 4 месец! Не се притеснявай-при всяко дете си е индивидуално!

Общи условия

Активация на акаунт