🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LIX 🎬

  • 50 046
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 353
"1923" много ми хареса. Само 4 епизода ли има засега?

P.S. Гледах го по препоръка на приятел, но първоначално се обърках и изгледах 1922 по HBO. Отдавна не бях гледала филм на светната лампа и с едната ръка на екрана, с другата на очите. Ушите почти затворени. Иначе е хубав, кинематографичен филм, ама не го препоръчвам на такива впечатлителни кокошки като мен.

# 211
  • София
  • Мнения: 27 188
Днес изгледах два филма на кино. За първи път ходя в Арена The Mall след ремонта и слагането на новите реклайнери. Това са новите лукс седалки (има ги в 4 зали), които се разтягат и направо можеш да лежиш докато гледаш. Наистина е удобно, факт. НО в залата бе ужасна кочина, а в тоалетните трябва да се влиза с противогаз и ръкавици... Смърди, мръсотия, няма сапун, няма топла вода. Никой и не изпраща залата, всичко е на самотек. И на двата филма се самоизпращахме в тъмницата. Много е западнала работата в Арена, явно следствие на инфлацията. Нямат пари и персонала сигурно е сведен до санитарния минимум, а няма и кой да ги контролира. Жалко.
В Синема Сити нямат тези удобства, звук и картина, но поне е чисто и уютно.

И сега за филмите:

Васил (Vasil) (2022)
https://www.imdb.com/title/tt14081736/

Филмът е испанско-българска копродукция, като в главната роля е Иван Бърнев. Говори се на испански и е със субтитри. Българската реч е малко. Много се зарадвах като видях, Александра Хименес.
Историята уж е вдъхновена от реални събития, но нямам идея дали е така. Действието се развива във Валенсия.
Филмът се води комедия, ама аз не видях много от нея. Драма също не е. Наистина по-скоро си е комедия, то няма какво друго.
Твърде обикновен филм за моя вкус. Не знам точно какво гледах, но нямаше никаква интрига. Скука. Исках да стане едно нещо, а то не стана и това беше цялата интрига...
Като цяло това е филм-приказка, за приятелството и пътищата, които ни свързват.

Искам да дам по-висока оценка, наистина. Но просто ми беше скучен, съжалявам.
Все пак не е лош и се ядва за едно гледане.
-
6


Твърдо приземяване (Plane) (2023)
https://www.imdb.com/title/tt5884796/

Екшън с Джерард Бътлър. Само по себе си това изречение е доста изкушаващо.
Бътлър е пилот на пътнически самолет и стават там едни интересни нещица...
Харесаха ми всички сцени със самолета. Обичам филми със самолети, кораби и подводници.
Няма какво толкова да се пише тук. Здрав екшън, яко клишета и нищо ново.
Спокойно може да се гледа и на малкия екран, макар че киното си е кино и винаги бих препоръчал, който и да е филм, да се гледа на голям екран.

Бива, задоволителен е и става за едно гледане.
-
6

# 212
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 676
"1923" много ми хареса. Само 4 епизода ли има засега?

P.S. Гледах го по препоръка на приятел, но първоначално се обърках и изгледах 1922 по HBO. Отдавна не бях гледала филм на светната лампа и с едната ръка на екрана, с другата на очите. Ушите почти затворени. Иначе е хубав, кинематографичен филм, ама не го препоръчвам на такива впечатлителни кокошки като мен.

Да, сега през февруари трябва да излязат другите 4 серии. Препоръчвам ти и 1883 - пак от същия режисьор и сценарист. И със същото семейство Simple Smile

# 213
  • София
  • Мнения: 27 188
"1923" много ми хареса. Само 4 епизода ли има засега?

P.S. Гледах го по препоръка на приятел, но първоначално се обърках и изгледах 1922 по HBO. Отдавна не бях гледала филм на светната лампа и с едната ръка на екрана, с другата на очите. Ушите почти затворени. Иначе е хубав, кинематографичен филм, ама не го препоръчвам на такива впечатлителни кокошки като мен.

На 5 февруари излиза епизод 5. 🙂
Заповядай в темата за сериала - https://www.bg-mamma.com/?topic=1513729
Там пише всичко за 1923, а има инфо и за другите два сериала от тази Вселена.

# 214
  • Мнения: 2 353
Много ви благодаря!

# 215
  • София
  • Мнения: 488
Излезе трейлърът за Murder Mystery 2. Първата част на мен лично много ми хареса, надявам се втората да не ме разочарова. Адам Сандлър и Дженидър Анистън правят невероятен тандем заедно.

https://www.youtube.com/watch?v=LM2F56uK0fs

# 216
  • Мнения: 2 885
Кино Арена в Пловдив е същата работа и то от преди пандемията. Бяхме на късна прожекция, последната всъщност. Никой не те изпраща, никой не те насочва. Мол Марково тепе  празен, всичко затворено, няма охрана, няма нищо. Много зловещо. Решихме да излезем от входа, през който влязохме. Да, ама той заключен! Запътихме се към централния вход и през цялото време се притеснявах, че са ни заключили. Охрана никъде нямаше.
За сравнение, в Синема сити като бяхме на последна прожекция ни изпрати служител на киното и ни каза, че се излиза само през централния вход. А там стоеше охрана и някак си много плавно, спокойно и от само себе си стана излизането от Мол Пловдив.
Това преди. След пандемията не ходя толкова често на кино, да не кажа хич. Гледам си филмите в домашна обстановка.

Изгледът трейлъра на ММ2. Има такава игра в Роблокс и първо си помислих, че е по нея създаден филмът. Ама май не е.

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 04:56 от Mia Rulana

# 217
  • Мнения: 9 198
Като го спомена - аз още гледам сериала по Трите тела от време на време - мисля да го догледам Simple Smile Обаче си задавам въпроса, ако не бях чела книгата, нямаше ли да ми е трудно да следя действието? Той не е точно по книгата, но се доближава много (има и пропуснати неща).
И поради някаква необяснима причина, се редуват интересна серия, със скучна и досадна серия...
Не съм чела книгата,но го гледам.Всъщност исках да гледам анимето,не игралната версия.Понякога е малко объркващо да проследиш действието.Първите минути на епизод 1 си бяха пълна лудница.Какво става,кога става,кои са тези хора,какво правят….Бях на косъм да го оставя.Добре,че не го направих.
Не съм се радвала скоро така на китайски сериал.Още с навлизане в историята е интересно (има 30 епизода и ще се изненадам ако темпото не падне) изглежда,че върви е бавно,но го приемам като прелюдия на основната история. Сякаш след пети епизод става по-лесно или свикваш.Искам да кажа,че ако някой се колебае да му даде шанс е нужно повече време и явно епизоди.Има неизказани въпроси,някакъв намек,нещо скрито и тепърва ще получа отговорите.Гледам го безплатно в you tobe и съм назад с епизодите. Също ми е трудно да изгледам повече от два наведнъж.
Определено ми допада симбиозата между физиката и междуличностни/социални отношения.
Малко ме дразни дедектива.Незнам защо.Всъщност знам, той е малко груб,първичен и на моменти шумен. Той е пълен антипод на физика.
Някак си музикалната тема ми напомня Дарк.Не цялата,а отделни фрагменти.Може и да е само до усещане.

# 218
  • Мнения: 36 507
И аз от Ю туб; искам да го догледам, обаче не намирам епизодите след 9-ти. Може би ще се появят и просто не са качени.
Скрит текст:
Книгата не започва със самоубийствата на учени, а с китайската революция - убийства, хаос и жестокост. Ясно е, защо това не е част от сериала.

# 219
  • Мнения: 9 198
Доколкото съм чела анимето е започвало както в книгата,но се е наложило да го преработят.Три години им отне,за да стане както Партията иска.

Мисля,че вече има и 10-ти епизод,може и 11,а днес ще излъчват 18-ти.Безплатно ще ги пускат по-късно,ако си платиш за ВИП акаунт ще може да ги гледаш веднага.Ама да си призная не обичам да плащам за нещо,което мога да получа безплатно. Blush Blush Blush
Тук примерно ги има всички,но аз имам нужда да гледам и нещо друго.

# 220
  • Мнения: 36 507
И аз не обичам да плащам за безплатни неща Simple Smile
Благодаря за линка, запазих си го.

# 221
  • София
  • Мнения: 1 365
Вчера гледах страхотен филм: Най-добрата оферта https://m.imdb.com/title/tt1924396/ .
Очаквах, че идеята е друга, а то... Оказа се дори още по-добра. Няма да кажа нищо повече, за да не разкрия нещо случайно. Завиждам на тези, които ще го гледат за пръв път.

# 222
  • София
  • Мнения: 27 188
Най-великият шоумен (The Greatest Showman) (2017)
https://www.imdb.com/title/tt1485796/

Прекрасен мюзикъл! Със закъснение го гледах, но никога не е късно.
Филмът е направен с много сърце и размах.
Препоръчвам!
-
8 / 7


De uskyldige (The Innocents) (2021)
https://www.imdb.com/title/tt4028464/

Филмът е копродукция между много европейски страни, но в основата си е норвежки и се говори на норвежки.
Предупреждавам, че е тежък. Някакъв микс между тежка драма, фентъзи и хорър/мистерия.
Разказва се за жестокостта на децата и какво би направило едно лошо дете ако има някаква власт или суперсила...
Препоръчвам!
-
7 / 8


Father Stu (2022)
https://www.imdb.com/title/tt14439896/

С Марк Уолбърг и Мел Гибсън. Филмът е по истински събития.
Имам проблем с начина по който бе адаптирана историята за отец Стю, а и винаги съм имал проблем с Марки Марк и актьорстването му. Виж на Мел Гибсън смелото сърце много се зарадвах.
Бива, но не гарантирам, че ще се хареса на всеки...
-
6




Аватар 2 вече е на 4 място в световния боксофис за всички времена! 😊
Не е далеч от Титаник, но според мен трудно би го стигнал, защото филма вече прави по 20 млн. на седмица, а отстоянието е около 70 млн. Ще видим, със сигурност ще е много близо...
В България пък, мега хитът на Камерън мина 6 млн. лв. Голям удар за Форум Филм!





😮😀😁

# 223
  • Мнения: 36 507
Видях реклама на Астерикс в Китай. По принцип няма такъв комикс - не и от старите, знам, че в по-ново време се опитаха да издават политкоректни продължения, но нямам представа до къде са стигнали с тях.
Ще го гледам, но очаквам да е разочарование. Филмите за Астерикс и без това не са кой знае какво - последният, който гледах (за Британия) е по комикс, който е ужасно смешен, а филмът не е.
И бутането на Обеликс в светлините на прожекторите мен лично ме дразни.

# 224
  • София
  • Мнения: 1 654

Аватар 2 вече е на 4 място в световния боксофис за всички времена! 😊
Не е далеч от Титаник, но според мен трудно би го стигнал, защото филма вече прави по 20 млн. на седмица, а отстоянието е около 70 млн. Ще видим, със сигурност ще е много близо...
В България пък, мега хитът на Камерън мина 6 млн. лв. Голям удар за Форум Филм!
Любопитно, че по брой продадени билети няма филм в топ 10 на домашна сцена от 21-ви век. Преди явно доста повече се е ходело на кино. Отнесени от вихъра (1939) няма стигане с 202 млн продадени билета. За сравнение първата част на Аватар е с едва 97 млн.

Общи условия

Активация на акаунт