🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LIX 🎬

  • 50 249
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Галифрей
  • Мнения: 4 267
Може и да са не знам. Аз съм гледала анимационният филм от 2003 има го целият с бг аудио в ютуб. Не е детски. Има и филм от 1961 със София Лорен.
Ел Сид е реална историческа личност от 11 век. Истинското му име е Родриго Диас Вивар, испански благордник, военоначалник  в средновековна Испания.
Родриго е син на испански благородник,образован в кралския двор и влюбен в Химена,дъщерята на командира и водач на армията на краля.Щастието му не трае дълго,след смъртта на крал Фернандо. Родриго и неговия приятел Санчо попадат в свят на заговори и конспирации и въпреки храбростта си,загубва всичко което е постигнал. Той губи най-добрия си приятел и любовта на любимата си и е несправедливо заточен в Кастилия.Решен на всяка цена да си върне всичко изгубено - своите приятели,дом и семейство,Ел Сид се впуска в една епична битка,в която ще разчита на помощта на един арабски принц,на верните си приятели и неколцина забавни спътници.

# 721
  • Мнения: 9 247
Марио е филм на който феновете на играта да заведат децата си .Нали знаете как правят  анимационните филми,за да има за всеки по нещо?
Теоретично погледнато, идеята за филм не е лошо,но продължавам да твърдя,че не може да се напише добра история въз основа на игра от тип на jump and run и за това се добавят препратки,за да не се забележи слабия сюжет,защото:
1) Родителя се забавлява докато открива неща свързани с Марио.
2)Детето се забавлява,защото филма е за деца и има пуканки.
Честно казано, това не е лошо шоу.

# 722
  • Мнения: 2 900
Енканто имаше голям хайп заради песента за Бруно (мисля, че дълго време беше на върха на различни музикални класации в САЩ), иначе не е нищо особено. Той даже май не е голям касов хит.
Енканто е поредният ужасен филм на Дисни. В него тази с дългата коса и цветята (не й знам името) прикрива себе си и иска да е перфектна. В следствие на това къщата им се руши и губят силите си. Когато момата решава да прави каквото иска, т.е. открито заявява, че мъж не й трябва, разкарва годеника си и започва да твори някакви абстрактни растения и цапаници- всичко се връща на мястото си и има хепи енд. Аз лично си предпочитам класиките тип “Снежанка и 7- те джуджета”, където принцът се влюбва в принцесата и всички заживяват щастливо до края на дните си.
Чета коментари на американци във Фейсбук, че игралната версия на “Малката русалка” променя историята. И хората питат защо просто Хали си няма своя собствена история, след като всичко е толкова различно. Това ме заинтригува и задължително ще гледам филма, за да видя за какво иде реч.

Последна редакция: вт, 23 май 2023, 05:04 от Mia Rulana

# 723
  • Мнения: 36 666
Но другото момиче (с големите уши) взе годеника, така че компенсира действията на сестрата. Това не беше фокус на историята - идеята беше, че всички са нещастни, защото бабата ги контролира.
Силната сестра беше пред нервна криза, защото всички разчитат твърде много на нея.
Ролята на Мирабел беше да изгради всичко наново и евентуално да се превърне в новия матриарх на семейството, след баба (бабата също няма дарба, чудото със свещта се е случило за нея, но тя не е по-различна от Мирабел).
Сюжетът наистина не е особено интересен, Тайната на Коко беше в пъти по-добър.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 663
Чета, че Fast X е още по-абсурден и от предишните части Grinning Което по принцип е трудно постижимо. Все пак видяхме и кола в космоса. Ще го видя довечера на кино.

Потвърдиха се и две новини. Финалът ще е трилогия, а в следващата част се завръща Скалата. След провала в зародиш на неговия франчайз (Блек Адам), търси бързо възстановяване.

# 725
  • Berlin
  • Мнения: 11 296
Коко с китарата ли беше? Много сладък и приятен филм, да!
За Енканто, както pppqqq е казала, не е заради сестрата, а заради бабата.

# 726
  • Галифрей
  • Мнения: 4 267
Съгласна съм за Енканто.  Кофти филм , тъп сценарий с най-ужасната баба. Цялото семейство беше дразнещо.
Коко е това с китарата, много красив филм два пъти съм ревала на него.

# 727
  • София
  • Мнения: 993
Присъединявам се към разочарованите от Енканто, дори съм го позабравила ... Но Коко - оо, този филм съм го гледала повече от един път, а синът ми също много го харесва и дори наскоро си го гледа пак, а е в тийн възраст. Много добре представя темата за смъртта това филмче ...и не само ..

# 728
  • Berlin
  • Мнения: 11 296
Аз съм така с Кубо.🥺🥺🥺

# 729
  • Галифрей
  • Мнения: 4 267
Аз от филма научих за мексиканският им празник “ Денят на мъртвите” тяхната пишна задушница. Та прабабата Коко е вдъхновена  от истинска жена на 100+ години.
Плаках най-много на сцената където Мигел се връща и пее песента “ Remember  me”  на Коко. 😭🤧❤

# 730
  • Мнения: 5 822
И аз плача всеки път на Коко, а помня, че не исках да го гледам... добре че ме убедиха! И какви чудесни песни само. Енканто и Малката русалка не съм ги гледала, но ми стана интересно какво са променили във втория. Все пак Дисни достатъчно са променили оригиналната приказка, да не би сега тази версия да връща оригинала? Чудя се какво могат да изменят и ако толкова са искали защо просот не са направили филм за друга русалка, която си е черна, а не Ариел. Имах кукла барби русалка като дете и специално ми бяха направили син паркет и син килим в моята стая, за да е все едно морско дъно хаха.

# 731
  • Галифрей
  • Мнения: 4 267
Малката русалка все още не излязла в кината у нас чак на 26 май. Ще ми е любопитно да го видя, колко са променили. Дали става този филм. Може да се променили примерно Ерик става мъж русалка 😂
Единственият мисля филм на Дисни не съм гледала е на Парижката Света Богородица.

# 732
  • Мнения: 36 666
От години американците критикуват Ариел, че била сталкър и че е обратното на еманципирана, защото изоставя всичко, заради мъж.
Едната промяна, която мисля, че е потвърдена, е че Ерик няма да убие Урсула накрая, защото е бял мъж (а белите мъже са токсични и не им е разрешено да са герои). Ариел ще я победи по някакъв начин.

# 733
  • Мнения: 31 326
Чета, че Fast X е още по-абсурден и от предишните части Grinning Което по принцип е трудно постижимо. Все пак видяхме и кола в космоса. Ще го видя довечера на кино.

Потвърдиха се и две новини. Финалът ще е трилогия, а в следващата част се завръща Скалата. След провала в зародиш на неговия франчайз (Блек Адам), търси бързо възстановяване.
На мен ми беше екстра, но аз съм луд фен и на филма, и на Вин Дизел и не ме трогват фантасмагориите.

# 734
  • Berlin
  • Мнения: 11 296
Аз ще гледам Малката русалка от любопитство, а и е филм, който да гледаме всички вкъщи. Актрисата е симпатична, но само да не беше стартирала с тази роля. Четох, че Фландър бил (изглеждал) много зле като истинска риба.

Общи условия

Активация на акаунт