Любители на кучета - 132

  • 22 295
  • 729
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
whitefang, този втория нагръдник го бяха пуснали в Лидл, светлоотразителен и с голям диапазон на разтягане на каишките на смешната цена от 9-12 лв. На Елза й става, а не е от слабите, има и още мегдан за регулиране.

# 511
  • София
  • Мнения: 11 987
Идвам да ви покажа многострадална Геновева


На спа къмпинг сме и се наложи да я изкъпя. Рева като на заколение.

# 512
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
Ох, ще ме умориш, змия! Помислих, че сте претърпели злополука, пък то било баня Laughing  Котка под прикритие е Холи! Стискаме палци за очето!

# 513
  • София
  • Мнения: 8 563
Аааа, моля, моля, и други искаме да знаем къде е този спа къмпинг!

# 514
  • София
  • Мнения: 11 987
Аааа, моля, моля, и други искаме да знаем къде е този спа къмпинг!

https://campingvelingrad.com/

Прекрасно място е

# 515
  • Мнения: 872
Tintina, миналата година не ви/ти събирах снимките и писмения матрЯл , за което малко съжалявам. Ама и ти по- рядко се явяваш с Елза, а ми липсвате! А така ми е готино като те/ви чета Sweat Smile
mavina1380, честито бебе! Не съм чувала за булдог със сини очи.
Морена е много сладка - като ксрамелче е!
Има,
Предразположени към ранна слепота.за съжаление.
А с тази бяла козина,ще са абонирани при вета всяка седмица ....
Особено ако не внимават с какво я хранят и не бягат от сега с 200 от РК.
Това последното не го разбрах ,може ли уточнение?
От относно слепотата не може да ме уплаши това ,че ще гледам сляпо куче ,защото моят мъж е с глаукома ,вече нарушено периферно зрение и в момента е в болнични 30 дни след операция.
Бавно и сигурно ослепяване ,дай Боже да не е скоро!
Но каквото и да стане ще го преодолеем. ☺️

Малко ъпдейт след вземането в къщи за 2 дни и половина.
Вечер скимти по-малко.
Тази вечер доиде до спалнята и се сгуши долу на една възглавничка до главата ми и спа до 5 ч. ,доволна съм.
Имахме една дървена играчка вагонче и вчера и я дадох.
За първи път чух как лае. 😆😆😆
Голямо джафкане беше ,махнах вагончето и сега всичко е наред.
Днес се позанимавах малко с нея като я уча на името и.
Задържа 1-2 сек. зрителен контакт.
Много е умна.
Не я преуморявам ,защото знам че е прекалено мъничка.
Сутринта моят мъж като стана да се занимава с нея в 5 ч. тя му занесла памперсният чаршаф да види той ,че е чуркала там. 😆
Започна да се заиграва самичка и не скимти толкова.
Играе си с играчките и самичка се занимава.
Имам чувството ,че расте с часове.
Когато доиде в къщи минаваше под долната дъска на масата спокойно а сега стърчи отгоре и.
Вече е на 46 дни ако правилно съм изчислила.
Когато я взехме и ни дадоха паспорта и видяхме ,че е родена на 13.12.2022.
Малкият ми син е роден на 13 - та дата.

Има един проблем ,който трябва да решим ,помагайте със съвет.
Когато се изака и си изяжда акото.
Вчера бях дневна 12 часова смяна ,но когато се прибрах и по едно време се изака и докато взема кърпички я гледам ,че започва да яде от акото.

Не ми позволява да кача снимки напоследък.
За да покажа как вече и заемаме пози пред камера. 😆

# 516
  • Мнения: 18 447
Мавина, пробвай да направиш скрийншот на снимката и да качиш него.

Ще трябва да прибирате акото по-бързо от пелената. И Вълчан прибираше от пелената, по някое време спря, ама дали вкъщи или като започнахме да го извеждаме, не си спомням.

 Иначе Белият зъб имаше предвид да спрете Роял Канин възможно най-бързо, докато не сте провокирали алергия.

# 517
  • Мнения: 872
Мавина, пробвай да направиш скрийншот на снимката и да качиш него.

Ще трябва да прибирате акото по-бързо от пелената. И Вълчан прибираше от пелената, по някое време спря, ама дали вкъщи или като започнахме да го извеждаме, не си спомням.

 Иначе Белият зъб имаше предвид да спрете Роял Канин възможно най-бързо, докато не сте провокирали алергия.
Каква храна да и давам? Има Хилс ,която чувам ,че е хубава.
Ветеринарната даде някаква 400 гр. ,ама как се казва идея нямам ,трябва да питам.
Гранулките не са триъгълни като на Роял Канин а са кръгли.
Мирише малко по-различно от тази на Роял.
Но идея нямам как се казва.
Със скрийншот се получи ,благодаря! ☺️

# 518
  • София
  • Мнения: 7 806
Сладурче е кученцето ти, mavina1380, да ти е живо и здраво!
Нали ти е ясно, че няма как някой да даде мнение за гранулките, които са ти дали, само по описанието - едни такива малки, кръглички... Smile  Питай доктора за марката и дневната дажба.
Според мен "правилната храна" за конкретно куче се нацелва по метода на пробите и грешките, но някои грешки е добре да се избягват от самото начало.
Съвсем скромен съвет - питай избрания от теб и заслужаващ доверие ветеринар за всичко, коего те вълнува и следвай указанията му. В нет-а колкото хора - толкова мнения, така че ако решиш да слушаш всеки съвет - много рискуваш за сбъркаш. А докато кученцето расте - чети, събирай информация, така че да имаш след време свое мнение по въпросите, които ще възникват пред теб и да можеш да отсееш полезната информация от плявата. Както всичко на този свят, и отглеждането на куче си е своеобразна "наука" и "царски път" в нея няма - учи се от началото, от първия ден на кученцето в дома ти, та до края...
Моята хубостница я взех на 3 месеца, захранена с Royal Canin Puppy, но плавно смених храната с друга "бебешка", сега вече е на храна за възрастни - яде Taste of the Wild и съм доволна.

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 13:15 от NumLock

# 519
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте в този студен ден.
Както писах по горе въпрос за храната,ветеринаря ми каза,че Роял канин не била за предпочитана за малки кученца макар много хора да я дават.Даде ми съвет да я смени като смеся с новата по малко.
Мори е на два месеца и няколко дена дали е удачно да я сменям сега,в тази възраст?
И още един въпрос,предложи ми две храни,които били доста изчистени Есеншъл и Алфа спирит пуфи >
Съвет търся по скоро.
Благодаря ви

# 520
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
Храна, независимо от възрастта, се сменя плавно. За марките храна не мога да бъда полезна.

# 521
  • Мнения: 872
NumLock ,благодаря много!
То малко така се получи като пенсионер в аптека моето. ☺️😆😆😆
Ще попитам ветеринарната как се казва храната.
Смесих с Роял Канин за да не стане рязка смяна.
И ще давам вече от тази ,която даде ветеринарната.
Госпожицата спа 5 часа непробудно и едвам я вдигнах да се наяде.
Изчурка се на чаршафчето и получи лакомство.
Както и когато и кажа името и ме погледне в очите ,получава лакомство.
Знам ,че е прекалено малка и за това го правя няколко пъти и спирам.

# 522
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Какви изследвания се правят и въобще дали е възможно да се обследва, ако се съмнявам за намален слух на кучето? Всеки ветеринар ли може да го направи, или трябва да търся специализиран кабинет?

# 523
  • Мнения: 2 907
mtz честита рожденничка! 🤗
vivinka конкретно решение на проблема с агресията няма. Трябва работа по общо послушание за да може да контролирате реакциите му. И внимавай от тук насетне да не го наранят, защото не е куче което може да нанесе щети, но щом напада по-големи кучета може да пострада сериозно.

# 524
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Sivi, благодаря за отговора. Уж работим върху команди "чакай" и "до мен" , изпълнява когато с отпуснат повод. Според мен не сме ги овладели напълно, защото му нямам доверие. Прави ми впечатление, че напада, когато е на каишка. Може би така се чувства и по- сигурен. Това ни е първо куче и възпитанието е на база усет и четене на информация в нета. Със сигурност си трябва още работа. Не знам до колко е вярно всеобщото мнение, което получавам от други собственици на кучета, че така се опитват да доминират, че сега хормоните му бушуват и след това ще се успокои.

Общи условия

Активация на акаунт