Любители на кучета - 132

  • 22 286
  • 729
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 622
𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮 Кучето на каква възраст е ? Чувала съм за Беар тест, обаче не знам къде може да се направи.Зависи и от кой град сте.Питай в клиниката където го водите дали го правят, а ако не поне да ви кажат.

# 526
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Навърши 8 години. За жалост, не сме в България. Но тукашният ветеринар в последните две години предизвика някои съмнения у нас и почнахме да ставаме скептични към съветите му. А кучето го купихме от тях (клиниката) и от тогава не сме го сменяли; той го е поел от ден първи.
Остава да намерим добър ветеринар, когато се приберем за ваканция в България. Ако някой може да ми препоръча такъв в Пловдив, ще съм благодарна.

# 527
  • Мнения: 2 622
Е то не е чак толкова възрастно, но пак зависи и породата.Не е първа младост, но пък къде е тя още...Четох, че в клиника Ситивет имат апарат за теста.Вече не знам колко са добри, момичетата от Пловдив може да се включат.Забелязали ли сте примерно като му говорите дали накланя глава на някоя страна, или някакво странно поведение?

# 528
  • Мнения: 1 646
_лаленце_, ние ползвахме Есеншъл и бяхме сравнително доволни. Доста по-добре е от Роял Канин, няма зърно и други подобни култури. Тази, която вземахме ние беше с няколко вида риба и други зеленчуци(без пиле). Решихме в някакъв момент да я сменим, понеже на изхода количеството беше по-голямо и да пробваме нещо друго.
По въпроса дали е ок да сменяш храната на толкова малко кученце, не зная.

Пазителката на фурната

# 529
  • Мнения: 871
Кучовците ви спят ли през нощта?
Моята спи доста през деня ,но се и уморява много.
Преди малко аз ,моят мъж ,малкия си играхме с нея.
Сега пак спи.
Вечер доста будува.
Дали като порасне ,ще се промени режимът и?

# 530
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Mavina1380, френският булдог по принцип не се слави с голяма активност. Нашият е на 1 година и 4 месеца. По цял ден спи, когато ни няма. Вечер е активен за няколко часа и пак ляга. Само чака някой да се опъне на дивана или леглото и се присламчва и заспива доволен.

# 531
  • Мнения: 871
Mavina1380, френският булдог по принцип не се слави с голяма активност. Нашият е на 1 година и 4 месеца. По цял ден спи, когато ни няма. Вечер е активен за няколко часа и пак ляга. Само чака някой да се опъне на дивана или леглото и се присламчва и заспива доволен.
Благодаря!
А аз си мислех ,че защото е бебе и за това спи през деня а вечер будува.
Става много рано към 5 ч трябва да яде. Поне днес така беше.
Ще видим утре как ще е.
Не иска да пие вода.
И това ни притеснява.
Като уточнявам ,че гранулата и я накисвам с вода да омекне и тогава я храня.
Самостоятелно вода не пие изобщо.

# 532
  • в голямото село
  • Мнения: 497
Когато беше бебе и той ставаше рано и ни будеше. Сега спи докато не стана аз. Дори през седмицата рано сутрин излиза с големи мъки и насила:grinning: А за водата не знам, може би защото накисваш гранулата. Аз не съм го правила и вода пиеше мнооогоо. Пиеше и пишкаше целодневно.

# 533
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Е то не е чак толкова възрастно, но пак зависи и породата.Не е първа младост, но пък къде е тя още...Четох, че в клиника Ситивет имат апарат за теста.Вече не знам колко са добри, момичетата от Пловдив може да се включат.Забелязали ли сте примерно като му говорите дали накланя глава на някоя страна, или някакво странно поведение?
Просто на моменти не реагира, никак. Няколко пъти му казвам името, никаква реакция. Докато не го бутна, не помръдва. Най-осезаемо е, когато спи, дори тогава трябва да го побутна два-три пъти, за да реагира. Това е отскоро, по-рано не беше така. Знам, че ушите са слабото място на тяхната порода - кокер е. В миналото два пъти сме лекували инфекция, но сега ушите са чисти. И се чудя аз ли прекалено се вживявам, или наистина има някакъв проблем.

# 534
  • София
  • Мнения: 13 654
Янче, проверете го, но имай предвид, че може рязко да е развил избирателна глухота. 
Моят, може да му крещя в ухото и да не реагира, но отварянето на хладилника чува през три стаи.

# 535
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Ре, де да беше така... щях да се радвам. Въобще не отразява отварянето на хладилника - ни преди, ни сега. Simple Smile
Така или иначе сме решили да се консултираме в България, когато се приберем. Не само заради това, а и въобще - за цялостното му здравословно състояние.

# 536
  • Мнения: 871
YanaDG ,дано всичко е наред с куч! Кокерчовци са много красиви!
Като порода винаги съм искала да имам или кокер или френски булдог.
Макар ,че ако съм в къща много харесвам питбулите ,Кане Корсо.

Вчера като си легнахме малката видя ,че няма никой в хола и се домъкна в спалнята и си легна на импровизираното легълце долу до нощното шкафче до главата ми и заспа веднага.
Вече не скимти и се заиграва самичка.
Днес пи доволно водичка и сама ходи до купичката.
Все още няма никакъв интерес към останалата част на апартамента и за сега стои в хола и от време на време в спалнята ,но по скоро вечер ,защото остава сама в хола.
Тази вечер се наспах доволно.
Ето и синеочка.

# 537
  • Мнения: 2 165
.

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 00:36 от Поточе

# 538
  • Мнения: 3
Здравейте ! Имам нужда от съвет - кучето ми е с алопеция вече година , за жалост живеем в чужбина и тук ветеринарите вдигат ръце и казват , че при тази порода е често срещано явление ( померан) правихме най- различни изследвания , освен , че има алергии към храни ( царевица, свинско, картофи ), други заболявания не се откриха . В България го водих и излезе хроничен гастрит , доктора ми даде лекарство за газовете и оставаме на лечебната храна , както сме си вече много време .
Нямахме време да пуснем проба за гъбички , но съмненията са , че оттам идва проблема с козината и ми казаха да взема Имаверол и да го къпя с това . Грумърката , при която го водя на озонотерапия , когато сме си в България ми каза задължително да взема Имаверол и да пробваме с него, но не успях да го купя преди полета( всичко стана вечерта преди полета точно )
Не съм сигурна дали може да се изпрати по колет , тъй като лекарства са забранени да се изпращат . От друга страна не знам дали това важи и за животните и дали Имаверола се води лекарство  . Къде мога да проверя дали би имало проблем да се изпратят две опаковки от Б-я до Германия  ?
Благодаря Много и хубав следобед

# 539
  • Мнения: 10 598
Имаверол би трябвало да има по аптеките в Германия, както има и тербинафин (и други противогъбични мазила). Има и противогъбични шампоани, като Низорал, например. Не са някакви български лекарства това.

Общи условия

Активация на акаунт