Здравейте лъжат яко в кафенетата

  • 9 898
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 303
Тогава човек влиза, проверява в менюто или пита, и ако не му хареса цената - излиза и проверява следващото кафе? Relaxed

# 61
  • Мнения: 14 889
Муцка, обикновено дълго кафе в керамична чашка с чинийка е три лева и в родния ми град  с 2000 жители. Искаш ли да си обереш сарказма, че наистина не ти се получава?
А Наско вече го коментираха, че или лъже, или има затруднения с осмислянето на живота. Аз залагам, че прави реклама.

# 62
  • Мнения: 6 306
Ами знам ли, може би някъде все още има кафе за 1.50 по кафенетата...
По автоматите сигурно има.
В кварталното ни магазинче на крак кафе с мляко е 3 лв.

Роза, мисля че някакъв силен гняв кипи у теб- ползвай го да си намериш по добра работа, вместо да дълбаеш тук.
Може да не ходя до маями, но някой да ми размахва пръст във форум че ходя на кафе, което той не може да си позволи! Сори!
Ако бях на твое място, нямаше да им плащам и тъпия нет на ония гадове, тъкмо нямаше да има шанс да влизам да се дразня по някви форуми с някви богаташи, дето пият кафе от 3 лева!

Последна редакция: ср, 28 дек 2022, 08:54 от second

# 63
  • Мнения: 18 303
Просто всичко поскъпна. И малко пакетче солети вече е над един лев. Инфлация.

# 64
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 278
На улицата на майкини  има кафеавтомат, който прави отлично кафе за 40 стинки. Ама наистина много, много по- добро от барче в цетъра за 2-3 лв. Забравих да уточня, че съм страшна кафеджийка и съм много капризна на кафе.И като ходя у майкини си пия кафе за 40 стинки, щото е супер. Даже и по две си взимам.

# 65
  • Мнения: 10 837
А то и до нас правят най-якото фрапе за 2.50, ама е най-смотаното квартално барче, което на мен не ми е проблем. Като цяло цената не определя качеството, както казах наскоро пих мега гадния горещ шоколад за 7 лв в мега гъзарското заведение, чието име като се произнася и мед трябва да капе от устата... навсякъде цените се вдигат, навсвкъде ден година храни. Някъде е по-скъпо, защото си плащаш за обстановка, за обслужване, за реноме... Аз нямам проблем да пия кафе в кварталното барче, на други хора ще им е под нивото.

# 66
  • София
  • Мнения: 35 132
Просто всичко поскъпна. И малко пакетче солети вече е над един лев. Инфлация.

Anguished

И аз го обичам кафето от автомат, Bianchi е топ, купувам си на зърна и за офиса.

# 67
  • Мнения: 14 889
Аз от Лидл пия кафе на зърна и го купувам на промо. Крема нещо си, тяхната марка, оня ден взех пакет за 14 лв.
Не е въпросът в цените, а в манталитета. Има едни потници, дето все им трепери под лъжичката някой да не ги извози с пеесе стинки и ще ти донесат от 20 кладенеца вода - я лъжи в менюто, я надписано от сервитьорката, я тоя се самозабравил в надценката, я нещо друго. Ей така изреждат всичко, като не хване дикиш едното - казват другото, като крайната идея е простичкото за ко да им давам пари на тия. Селяндурска история, много често срещана.

# 68
  • SF
  • Мнения: 21 243
Някъде е по-скъпо, защото си плащаш за обстановка, за обслужване, за реноме... Аз нямам проблем да пия кафе в кварталното барче, на други хора ще им е под нивото.

Вдигат се наеми, заплати на персонала, счетоводителите са си вдигнали таксите, доставките...
Поне ходенето по кафета не е жизненоважно и може да се прави избор дали в едното или в другото кафе да ходим или пък да не ходим въобще.
На мене капсулките вкъщи са ми вече по левче и нагоре. И като си направя 2... Simple Smile
В моя град има разнообразие и може да се намери и евтино, и скъпо. Ако търся сметката, малко ще затрия далаверата от спестеното, да пътувам до Люлин, Слатина или Младост, за да пия от евтиното кафе. Срещаме се из центъра или в моловете, за да паркираме, където цените надвишават масовите варненски и доближават парижките. Правим го за кеф. Никой не ни праща насила навън да си пием кафетата.

# 69
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 163
Ми така е като не ходиш подготвен. Следващия път поръчвай с менюто в ръка и не им го връщай докато не си получиш сметката. И се радвай че цените на кафето още не са стигнали чужбинските, за разлика от всичко останало.

# 70
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не съм потник, но не обичам да ме лъжат. Нямам проблем и 10 лева за хубаво кафе да оставя, но ако ме излъжат и с десет стотинки, нищичко отгоре няма да видят от мен, а да седна отново - никога.

# 71
  • Мнения: 3 250
Но все пак трябва да знаеш, че са те излъгали, а това тук не е така.

# 72
  • Мнения: 14 889
Потника всеки го лъже и мами. Даже като му дава безплатно. Затова е потник.

# 73
  • Мнения: 10
Здравейте на всички баровци и баровки.Чета ви коментарите от 3 дни и ме изкарахте че съм потник, скъсан. Не не съм имам малко повече от половината от коментирали те тук. Работя само лятото и връщам до стотинка на хората.Проверих днес кафето всичко е точно и цената е правилна в менюто.

# 74
  • Мнения: 1 247
Здравейте на всички баровци и баровки.Чета ви коментарите от 3 дни и ме изкарахте че съм потник, скъсан. Не не съм имам малко повече от половината от коментирали те тук.

Дай 20 кинта назаем, че са празници.

Общи условия

Активация на акаунт