Термин Септември 2023

  • 42 708
  • 729
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 251
Здравейте!
Аз минах първия си преглед. Докторът каза има сакче, но е още много рано. След 2 седмици каза да отида отново.

Даде ми няколко съвета и препоръки:
1. Според него не е препоръчително да се прави секс до 5 месец - заради свиванията на матката по време на оргазъм.
2. Също каза, че бадеми не трябва да се ядат по време на бременност заради токсин, който съдържат. Но фъстъци може - аз бях чела обратното.
3. Препоръча ми фитнеса да го огранича до кардио, защото силовите тренивки могат да са опасни.
4.Както и да нося маски на обществени места, да огранича контактите с хора и да пия Биозин мама и фолиева киселина.
5.Информира ме също, че едно кафе и една чаша вино на ден са допустими (аз по принцип не пия, така че това не е от значение за мен).
6. Също ми даде съвет, ако искам и мога, да изляза в болничен от по - рано - много от жените излизали още в 3м.

Интересно ми е какви съвети и препоръки ви дадоха вашите лекари при установяване на бременността Simple Smile

На този етап не съм сигурна, че ще продължа с този АГ. Ще потърся мнения за Александър Кобаков и Константин Ташков.

При миналата бременност, която за съжаление се оказа кухо яйце, бях ходила също при д-р Николов, тъй като исках второ мнение, а при моята АГ нямаше свободни часове. Честно казано останах доста доволна, изчакахме до колкото е възможно, за да се появи ембрион, а не прибързваше със заключения. Доста време ми отдели по време на прегледа и ми обясни много неща. И при мен препоръча избягване на секс заради ранния етап от бременността и фактът, че още не се е закрепило и оформило всичко. Честно казано бих го посетила отново, ако моята АГ няма часове или искам второ мнение.

Зеленоочка и MarleySky, и аз се записвам плахо в темата, с първи положителен тест от вчера, но с много бледа втора чертичка. Последният ми цикъл беше на 16.12 и дефакто още нямам закъснение, тъй като ми е на 30-31 дена. Още не съм правила кръвен тест, искам поне 16ти да мине и тогава, защото вече имам 2 спонтанни аборта от биохимична бременност (имах закъснение, положителен тест, обявихме на най-близките и 2 дена по-късно стана аборта) и друга бременност от едно кухо яйце, както споменах по-горе. Тогава избързах с прегледите и бях общо взето всяка седмица при АГ, даже и при двама в една седмица. А по чхг-то разбрахме, че нещо не е наред, защото от 6 г.с. спря да нараства правилно и вече и на ехографа се виждаше, че сакчето не нараства, а даже беше почнало да се смалява.
Та след половин година почивка от всякакви опити и време да се възстановя психически и физически, сега пак видях 2те чертички. Предвид преживяното не мога да се зарадвам напълно, поне докато не минат първите 3 рискови месеца.
По принцип правих и изследванията за тромбофилия на своя глава, естествено излязоха някакви мутации и съответно посетих хематолог (проф. Паскалева) - общо взето тя ме успокои, че нямам нужда от никаква терапия, като нямам мутации в лайден и протромбин. Пия си метилирана фолиева киселина и метилиран б12.

Имам записан преглед за АГ за 24.01 от преди, та стискам палци всичко да се развива добре дотогава. Малко преди това ще направя тест за чхг-то и прогестерона, че предният път последният беше нисък и пиех и дуфастон. Съжалявам за фермана 😅

# 76
  • Мнения: 51
Здравейте!
Аз минах първия си преглед. Докторът каза има сакче, но е още много рано. След 2 седмици каза да отида отново.

Даде ми няколко съвета и препоръки:
1. Според него не е препоръчително да се прави секс до 5 месец - заради свиванията на матката по време на оргазъм.
2. Също каза, че бадеми не трябва да се ядат по време на бременност заради токсин, който съдържат. Но фъстъци може - аз бях чела обратното.
3. Препоръча ми фитнеса да го огранича до кардио, защото силовите тренивки могат да са опасни.
4.Както и да нося маски на обществени места, да огранича контактите с хора и да пия Биозин мама и фолиева киселина.
5.Информира ме също, че едно кафе и една чаша вино на ден са допустими (аз по принцип не пия, така че това не е от значение за мен).
6. Също ми даде съвет, ако искам и мога, да изляза в болничен от по - рано - много от жените излизали още в 3м.

Интересно ми е какви съвети и препоръки ви дадоха вашите лекари при установяване на бременността Simple Smile

На този етап не съм сигурна, че ще продължа с този АГ. Ще потърся мнения за Александър Кобаков и Константин Ташков.

При миналата бременност, която за съжаление се оказа кухо яйце, бях ходила също при д-р Николов, тъй като исках второ мнение, а при моята АГ нямаше свободни часове. Честно казано останах доста доволна, изчакахме до колкото е възможно, за да се появи ембрион, а не прибързваше със заключения. Доста време ми отдели по време на прегледа и ми обясни много неща. И при мен препоръча избягване на секс заради ранния етап от бременността и фактът, че още не се е закрепило и оформило всичко. Честно казано бих го посетила отново, ако моята АГ няма часове или искам второ мнение.

Зеленоочка и MarleySky, и аз се записвам плахо в темата, с първи положителен тест от вчера, но с много бледа втора чертичка. Последният ми цикъл беше на 16.12 и дефакто още нямам закъснение, тъй като ми е на 30-31 дена. Още не съм правила кръвен тест, искам поне 16ти да мине и тогава, защото вече имам 2 спонтанни аборта от биохимична бременност (имах закъснение, положителен тест, обявихме на най-близките и 2 дена по-късно стана аборта) и друга бременност от едно кухо яйце, както споменах по-горе. Тогава избързах с прегледите и бях общо взето всяка седмица при АГ, даже и при двама в една седмица. А по чхг-то разбрахме, че нещо не е наред, защото от 6 г.с. спря да нараства правилно и вече и на ехографа се виждаше, че сакчето не нараства, а даже беше почнало да се смалява.
Та след половин година почивка от всякакви опити и време да се възстановя психически и физически, сега пак видях 2те чертички. Предвид преживяното не мога да се зарадвам напълно, поне докато не минат първите 3 рискови месеца.
По принцип правих и изследванията за тромбофилия на своя глава, естествено излязоха някакви мутации и съответно посетих хематолог (проф. Паскалева) - общо взето тя ме успокои, че нямам нужда от никаква терапия, като нямам мутации в лайден и протромбин. Пия си метилирана фолиева киселина и метилиран б12.

Имам записан преглед за АГ за 24.01 от преди, та стискам палци всичко да се развива добре дотогава. Малко преди това ще направя тест за чхг-то и прогестерона, че предният път последният беше нисък и пиех и дуфастон. Съжалявам за фермана 😅
Тихичко ,честито . Този път всичко ще е наред .😊🍀

# 77
  • Мнения: 28
Здравейте, присъединявам се към вас като бъдеща мама, очакваща първото си бебче. Вълнението и притеснението са ми огромни. Според онлайн калкулатора термина ми е 02.09.2023г. На прегледа се видя сакче с ембрион и чухме най - хубавия и чакан звук - сърдечна дейност. Това, което ме притесни обаче, е наличието на хематом. Според АГ е възможно изкървяване. Приемам прогестеронов препарат, което на АГ му се стори достатъчно. Наистина много много се надявам при следваща ни среща този хематом да се е свил.

# 78
  • Мнения: 53
Здравейте!
Аз минах първия си преглед. Докторът каза има сакче, но е още много рано. След 2 седмици каза да отида отново.

Даде ми няколко съвета и препоръки:
1. Според него не е препоръчително да се прави секс до 5 месец - заради свиванията на матката по време на оргазъм.
2. Също каза, че бадеми не трябва да се ядат по време на бременност заради токсин, който съдържат. Но фъстъци може - аз бях чела обратното.
3. Препоръча ми фитнеса да го огранича до кардио, защото силовите тренивки могат да са опасни.
4.Както и да нося маски на обществени места, да огранича контактите с хора и да пия Биозин мама и фолиева киселина.
5.Информира ме също, че едно кафе и една чаша вино на ден са допустими (аз по принцип не пия, така че това не е от значение за мен).
6. Също ми даде съвет, ако искам и мога, да изляза в болничен от по - рано - много от жените излизали още в 3м.

Интересно ми е какви съвети и препоръки ви дадоха вашите лекари при установяване на бременността Simple Smile

На този етап не съм сигурна, че ще продължа с този АГ. Ще потърся мнения за Александър Кобаков и Константин Ташков.

При миналата бременност, която за съжаление се оказа кухо яйце, бях ходила също при д-р Николов, тъй като исках второ мнение, а при моята АГ нямаше свободни часове. Честно казано останах доста доволна, изчакахме до колкото е възможно, за да се появи ембрион, а не прибързваше със заключения. Доста време ми отдели по време на прегледа и ми обясни много неща. И при мен препоръча избягване на секс заради ранния етап от бременността и фактът, че още не се е закрепило и оформило всичко. Честно казано бих го посетила отново, ако моята АГ няма часове или искам второ мнение.

Зеленоочка и MarleySky, и аз се записвам плахо в темата, с първи положителен тест от вчера, но с много бледа втора чертичка. Последният ми цикъл беше на 16.12 и дефакто още нямам закъснение, тъй като ми е на 30-31 дена. Още не съм правила кръвен тест, искам поне 16ти да мине и тогава, защото вече имам 2 спонтанни аборта от биохимична бременност (имах закъснение, положителен тест, обявихме на най-близките и 2 дена по-късно стана аборта) и друга бременност от едно кухо яйце, както споменах по-горе. Тогава избързах с прегледите и бях общо взето всяка седмица при АГ, даже и при двама в една седмица. А по чхг-то разбрахме, че нещо не е наред, защото от 6 г.с. спря да нараства правилно и вече и на ехографа се виждаше, че сакчето не нараства, а даже беше почнало да се смалява.
Та след половин година почивка от всякакви опити и време да се възстановя психически и физически, сега пак видях 2те чертички. Предвид преживяното не мога да се зарадвам напълно, поне докато не минат първите 3 рискови месеца.
По принцип правих и изследванията за тромбофилия на своя глава, естествено излязоха някакви мутации и съответно посетих хематолог (проф. Паскалева) - общо взето тя ме успокои, че нямам нужда от никаква терапия, като нямам мутации в лайден и протромбин. Пия си метилирана фолиева киселина и метилиран б12.

Имам записан преглед за АГ за 24.01 от преди, та стискам палци всичко да се развива добре дотогава. Малко преди това ще направя тест за чхг-то и прогестерона, че предният път последният беше нисък и пиех и дуфастон. Съжалявам за фермана 😅

Здравей! Simple Smile
Тихичко честито за двете чертички! За съжаление перфектно те разбирам. Октомври бях с биохимична, тогава ни беше 2ри опит бебеправене и бях много щастлива, че толкова бързо се е случило. Хванах бременността 2 дни преди да ми дойде цикъла тогава с положителен тест, но чертичката беше много бледа. На 12.10 пуснах кръвен и резултата беше 30 (тогава ми беше за пръв път и си мислех, че 30 е супер). На 13.10 трябваше да ми дойде, но не ми дойде. Още на 15.10 се събудих с болка и кафяво зацапване. Тогава разбрах, че нещо става. Два дни по-късно вече чхг ми беше паднало на 17 и нямаше смисъл. Този месец, уринарния тест беше твърдо положителен още 5 дни преди МЦ. Кръвния тест беше 201, а 72ч по-късно - 720. АГ ми каза идваш направо на 16ти за ултразвук и си слагай утрогестан. Послушах я и за момента (стискайте палчета), всичко е наред! За прогестерона, ще ти кажа, че не съм запозната как трябва да нараства, но на 06.1 ми беше 34, а на 09.01 ми беше 39. АГ каза че е добре и да не се притеснявам. Малко разпънах локума, но исках да обясня, че след подобна случка като твоята, аз също не смеех да се зарадвам. И до момента не съм спокойна, докато не мине прегледа, но все пак трябва да мислим позитивно! Вярвам, че този път ще е успешен за всички нас! Чакам с нетърпение да пишеш след прегледа отново! Heart

# 79
  • Мнения: 1 324
Здравейте, аз от днес започнах с Клексана. Абе боли си 😄... но няма как. Ще слагам и утрогестан 2х1. Ще приемам и натаспин. Аз трябва да съм 4 седмица. Моля се всичко да е наред. Вас болят ли ви гърдите.. мен от време на време не ме болят и се плаша..

# 80
  • Мнения: 277
svetlozara98, нормално е понякога напрежението да утихва и дори да изчезва на моменти.
Аз съм в 7 г.с и вече почти не ме болят, само зърната са постоянно настръхнали.
Този път всичко ще е наред с теб, мила и ще се радваш на пухкаво септемврийче на термин. 💜

# 81
  • Мнения: 606
За хематома зависи къде е застанал, сигурно и ще те следят по-често. Може да не пречи на сакчето, дано мине всичко наред 🙏🏼
Аз съм с киста пък и да видим какво ще стане.
Никога до сега не са ми казвали нищо за секса, с баткото имах контракции към 6м и тогава ми казаха да не правя, но аз нямах и желание. Може инфекции да предизвика също така, бактерия.
Знам, че след 12г.с. Може да се излезе болничен (ако работата ти е свързана с вдигане на тежко, работиш с химикали, боли - от самото начало). С баткото излязох в 7м, но по настояване на шефа ми, аз не исках. Сега се върнах на работа преди 2м и бих поработила още малко, въпреки ме баткото е на ясла и носи бацили, ще видим, може би през април-май. Не съм мислила, рано ми е. Витамини за бременни и аз си пия и фолиева.


Редактирам: за кафето и виното - опасността в началото е в дехидратацията, която води до загуба, ако се пие достатъчно вода няма проблем (ако не се прекалява де). Аз съм с ниско кръвно и моята аг (както и една друга при която ходих преди) ми бяха казали, че даже може и кола, особено лятото. По-добре 1 чаша кола отколко да пропадаш

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 20:39 от Cve7i

# 82
  • Мнения: 51
Здравейте, аз от днес започнах с Клексана. Абе боли си 😄... но няма как. Ще слагам и утрогестан 2х1. Ще приемам и натаспин. Аз трябва да съм 4 седмица. Моля се всичко да е наред. Вас болят ли ви гърдите.. мен от време на време не ме болят и се плаша..
Имам почти цяла опаковка натаспин , искаш ли да ти я подаря на мен не  ми е нужна вече
Виолета Балинова

 Виле, излезе ли резултата от чхг?

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 20:30 от Darina931

# 83
  • Мнения: 3
Включвам се и аз ❤ супер щастлива да съм в тази групичка.
На 27г съм родом от Ямбол, живея в Лондон. Имам син на 2г8м и днес видях двете чертички.
Термин 17.09.2023 според приложението.

Имаме ли фейсбук група? Бихте ли желали да си направим такава, ако все още не сме? Simple Smile

Хубава вечер 🍀

# 84
  • Мнения: 1 324
Здравейте, някоя от вас поставя ли утрогестан вагинално? Снощи започнах, но като че ли получих някаква алергична реакция.. Сърбеж, съответно минах през банята и вече на чиста кожа всичко беше наред. Но се чудя дали само на мен ми се е случило. Днес мисля да си го изпия..

# 85
  • Мнения: 328
Не би трябвало да има сърбеж. С миналата бременност съм поставала многократно, не съм имала проблем. Но пък имах сърбеж от други вагинални овули и АГ веднага ги смени.

# 86
  • Мнения: 6


Какво мислите? Първото ЧХГ беше в сряда 130.. в понеделник си запазих час за ендокринолог дали няма да е късно...  Отделно днес съм с хрема и температура пих парацетамакс и трахизан за гърлото дано да няма проблем.

# 87
  • Мнения: 64
Здравейте, някоя от вас поставя ли утрогестан вагинално? Снощи започнах, но като че ли получих някаква алергична реакция.. Сърбеж, съответно минах през банята и вече на чиста кожа всичко беше наред. Но се чудя дали само на мен ми се е случило. Днес мисля да си го изпия..

Аз слагам утрогестан 2×2 и пия дуфастон 3×1 . Нямам проблем с утрогестана .

# 88
  • Мнения: 193
Момичета, вчера беше първият ми преглед. В 5+3 г.с съм, но понеже правихме стимулация преди да забременея, две фоликулчета са станали на кисти. АГ -то каза, че до 12 г.с трябва да изчезнат от само себе си. Някоя от вас сблъсквала ли се е с този проблем?

# 89
  • Мнения: 251
От 3-4 дена (общо взето от първия положителен тест) имам някакви крампи в корема, не са толкова болезнени както при цикъл, доста по-леки са, но имам чувството, че ме съпътстват през почти целия ден. Гърдите са чувствителни от време на време, но специално този дискомфорт в долната част на корема малко ме притеснява. Има ли някой друг с такива симптоми? (още е супер рано при мен, 3+5, затова се чудих дали не са имплантационни крампи) На 18.01 (2 дена след официално закъснение) мисля да направя тест на ЧХГ-то и на прогестерона и на 20.01 пак, за да видя как се движат нещата.

Общи условия

Активация на акаунт