Спиране на противозачатъчни. Депресия. Здравословни проблеми

  • 289
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Проблема ми започна още с настъпването на първата менструация (получих я на 12години, сега съм на 19). До 16тата си година нямах нормална менструация, а напротив - аменорея. Липса на цикъл за повече от 5, 7, 10 месеца, година.. Сиреч за тези 4 години повече от 4 менструации не съм имала. С майка ми отидохме на лекар. Правех множество изследвания на хормони, най-различни прегледи и какво ли не. Отбелязвам че имах ужасни болки в яйчниците въпреки липсата на цикъл. В този период още нямах кисти, нито поликистоза, но след много и различни лечения от ендокринолози, които оправяха ту един хормон (за сметка на друг, който се разбутваше от нормата), ту на друг (за сметка на останалите) .. получих и поликистоза.. и на хормонална основа и забелязана на ехограф (когато вече навърших 18). Спряхме леченията с Дуфастон, както и всичките билкови препарати, които пих в големи количества от 15 до 17/18 годишна възраст.
Приемам Ясмин от година и половина почти (трябва да го спра февруари за почивка).
В началото всичко беше добре, но в последните месеци съм с ужасна депресия, която до скоро дължах на лични проблеми и кризи.. но осъзнавам, че съм в дупка, от където ми е крайно трудно да изляза. Семейство ми и приятеля ми ме подкрепят и правят всичко за мен, но нищо не помага. Не се чувствам никак освен тъжна, не мога да стоя на едно място, плача, ядосвам се, тревожа се, треперя, получавам паник атаки в един момент, в друг съм апатична и с празен поглед (хората, които ме познават коментират, че сякаш душата и животът ми ги няма ).
Ще ми се да преувеличавах, но уви.. колкото и да се залъгвам, колкото и да се преструвам и да се мъча да мисля позитивно, не се чувствам така.. не мога да работя нормално, да уча, да се грижа за себе си.. за 3 години свалих над 10 килограма. Преди тренирах и си бях слаба, сега съм скелет без никакъв живец и енергия (а се храня редовно, здравословно колкото мога и без да се ограничавам от нищо)..
Днес след като 3ти час плача на работа и не мога да спра си казах, че ще спра гадните хапчета и ще се мъча както мога с поликистозата..
Искам да ви попитам имате ли подобен опит? Случвало ли ви се е ?
Знаете ли дали мога да спра хапчетата при условие, че ми остават още 2 месеца прием?
Празници са, джипито ми затваря телефона, майка ми не е сигурна, а аз не мога да чакам повече.. не мога да се тровя, нямам сили за още.. искам да си върна усмивката и нормалния живот час по-скоро..
Благодаря Ви предварително. Извинявам се за дългия пост. Най-вероятно не на всеки му се чете такава ревлива и дълга история.
Весело изкарване на новата година!

# 1
  • Мнения: 11 337
Според мен си изпиваш опаковката, з ада не ти дойде по-рано и ги спираш.
Работата е там, че няма отшумят толкова лесно страничните ефекти.
Посети хомеопат да корегирате цикъла.

Разгледай групата на Рей Пиит за нормализиране на хормоните.

Моя опит - депресията въобще не отмина след спиране на хапчетата. Стигнах до анорексия. Наложи се посещение на лекар и лечение ... дълго....

# 2
  • Мнения: 3 250
Щитовидна жлеза?

# 3
  • Мнения: 2 495
Oтидете пред кабинета на ЛЛ, надявам се да можете да разговаряте с него. Друга възможност е да посетите на свободен прием специалиста, който е изписал тази терапия. Друга идея е да се консултирате и с психиатър .

# 4
  • Мнения: 7
след празниците ще отида отново на преглед, последния път (преди почти година) беше добре.. но скоро ще разбера как е положението сега

Благодаря и на останалите коментирали.. много се надявам да не се стигне до психиатър, но ще си покаже..
Блистера го приключих преди два дни, ще се опитам отново да се свържа с ЛЛ и да ми даде съвет.. по всяка вероятност повече няма и да си купувам хапчетата

Общи условия

Активация на акаунт