Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 58

  • 20 327
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 33 427
За офис работа е лесно, но има хора, които са си в движение по цял ден. Но пак можеш да хапнеш нещо от кутията, просто няма да е топло. И трябва да се внимава със сезона какво точно се носи, да не се развали.
И аз си нося храна от вкъщи. Много рядко хапвам нещо от заведенията наблизо. Като не знак с какво ми е сготвено, хич не ми е кеф.
Днес ядох фасул, вчера си го направих.

Jo.jo гликираният си е малко висок.

# 736
  • Мнения: 289
В движение ям сурови ядки, кашкавал или сирене най-често. Някакво филе както прави Шарпи също е вариант. Кисело мляко/ айрян/ заквасена сметана - не са ми любим вариант ама и товами се е случвало да ям. Иначе ако е планирано си пълня сурови чушки със сирене, извара и заквасена сметана/ майонеза или нося варени яйца със сирене. Заради малкия много често нося краставица или морков на лентички в буркан с вода и похапвам от тях.

# 737
  • Мнения: 14 967
Да ,съгласна съм с вас и аз  се приготвям така , но ако извънредно сте навън, кое според вас може да е вариант с най- малко вреди?Аа само вървя и четя етикети. Често   усещам ,че ме гледат много накриво в някой по-малки магазини-  минавам  прочитам всичко и си тръгвам....
От малко магазинче може да си вземеш парче кашкавал, или филе, или пакетирани кюфтета, пържола. И те са вредни, но е вариант.
Или пакетче сурови орехи, бадеми.

"Играла " съм го тоз филм в центъра на София, а имах цял час. Ми навсякъде само пици, сладки, никъде едно кебапче няма, егати. Та се намърдах в Лидл, взех си някакви кренвирши, уж с доста месо. Нося си едно пластмасово ножце, ядох ги при клошарите на пейка. Хич не беше приятно, нито полезно, ама като за веднъж-става.

# 738
  • Мнения: 183
Да ,съгласна съм с вас и аз  се приготвям така , но ако извънредно сте навън, кое според вас може да е вариант с най- малко вреди?Аа само вървя и четя етикети. Често   усещам ,че ме гледат много накриво в някой по-малки магазини-  минавам  прочитам всичко и си тръгвам....

Аз ходя на работа и по 8 часа ме няма. Приготвям си храната вкъщи. И си нося всеки ден пластмасовите съдове. Та нямам проблем с храната.
Когато човек иска нещо, просто го прави.

Съгласна съм с вас. Това е най-добрият вариянт.
За съжаление не винаги е постижим .
Но за здравето всички усилия са оправдани.
Или поне така се надяваме .

# 739
  • Мнения: 33 427
Аз гледам да ги избягвам филета, салами, кашкавал и сирене. В действителност ако няма скара някъде, навън е много сложно с храната. То и да отидеш да ядеш манджа или супа, едно 95 % се готвят с ориз, картофи, макарони, фиде.. Сложна работа.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Абе като е инцидентно и е за веднъж може и да се пропусне яденето. Или както хубаво сте споменали суровите ядки.
Иначе  и аз си нося обяд на работа в кутийка. Обикновено малка порция, останала от вечерята или салатка с варени яйца.

# 741
  • Мнения: 685
Тези силни пристъпи на глад, чак да не мога са издържа, не са ми се случвали често.
Зимата иначе имам една кутийка с масълца президент(8 гр) в колата. 2-3 масълца и съм готова. Но съм наясно, че не всеки обича масло, камо ли да го гризе ей така.
Като ходех в офиса винаги си носех храна. Обикновено си приготвям в неделя за 3-4 дена. Държах и един буркан лешников тахан за всеки случай.В петък с колегите ходехме в близко ресторантче да обядваме, където винаги си взимах свински ребра и зелена салата.
Сега пак почнах да си готвя за няколко дни, нищо, че съм си вкъщи с бебето, иначе ежедневно готвя за ММ и децата. Ако трябваше и моите манджи да въртя, щях да вися само на печката.

# 742
  • Мнения: 33 427
Аз не обичам преследяла храна, за това си готвя или всеки ден или през ден.
Довечера зеленчукова крем супа ще правя - тиквичка, праз, стар лук, морков, чушки зелени и червени, чесън.. И ще я пасирам накрая. Слагам и масло, много хубаво става.
За утре вечерта планирам мусака от тиквички да правя и ще си ям ям и събота. Плешка си смлях, та с нея. В заливката слагам 1 лъжица сусамово брашно и си става супер.

Мисля да опитам извара нискомаслена на лидл с ябълка и канела, без никакви подсладители. Може да стане интересно като десерт 🤔. Спирам да пиша постове, че да не отидем на 51 стр.

# 743
  • Мнения: 23 181
Към изварата може сирене рикота, ако е режимно.В много сладкиши се слага в кремове.

# 744
  • Мнения: 42
Happy05, ама стига с това повтаряне на хляб. Няма ръжен, няма неръжен, бял, черен, зелен. Вземи се в ръце. Ако трябва си погледни ОТНОВО кръвната захар, щото на мен ми избоде очите. 9,22 на втори час!!! Хляб=диабет. Това ли искаш?
Това ти го казвам като човек, който преди да мине на режим, изяждаше 7 филии с домашна лютеница. И като човек, който меси пити и тутманици за разни поводи или приятели и не опитва и залък. Подхождаш много несериозно към състоянието си, извинявай ако съм груба, но аз съм "право куме в очи".
И си гладна, защото нямаш достатъчно мазнини в храненията си. Както са ти казали по-горе за закуска изяж 3 бъркани яйца с доволно количество масло. Тва ще те държи поне 5 часа сита. Без филии и производните им!
Ще ви следя тук, междувременно ще се информирам и на други места, естествено ще разговарям с лекаря си. Знам, че трябва да го махна, но няма да стане от днес, за утре. Благодаря  ви за обективното мнение. Аз също съм така-право куме в очи, така и трябва, всичко друго си е вид затаяване на истината! Бая ме стреснах те да ви кажа и апетит нямам два дена🙃

# 745
  • Мнения: 32 151
Да ,съгласна съм с вас и аз  се приготвям така , но ако извънредно сте навън, кое според вас може да е вариант с най- малко вреди?Аа само вървя и четя етикети. Често   усещам ,че ме гледат много накриво в някой по-малки магазини-  минавам  прочитам всичко и си тръгвам....

Аз ходя на работа и по 8 часа ме няма. Приготвям си храната вкъщи. И си нося всеки ден пластмасовите съдове. Та нямам проблем с храната.
Когато човек иска нещо, просто го прави.

Съгласна съм с вас. Това е най-добрият вариянт.
За съжаление не винаги е постижим .
Но за здравето всички усилия са оправдани.
Или поне така се надяваме .
И защо не ти е постижимо?
Къде е проблема?

# 746
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 564
Относно пиенето на безалкохолни без захар и защо си позволявам - мен не ме е страх от диабета и от нито една болест на света  , може би защото  съм се сблъсквала с "най-лошите" и имам седем операции  . Майка ми е диабетичка ,племенникът , брата на мъжа ми   . Тази болест на фона на много други ,лично за мен е .. нищо работа . Но пак  да уточня ,че това е мое мнение.
Нямам намерение да ми спре живота, заряди едни килограми и повишена КЗ . Сега не ям ,за да отслабна ,но стане ли това ,отново ще ям и пия това ,което обичам.
Не ме разбирайте погрешно , аз мислех, че темата е за диети ,не здравословна .
Прощавайте  още веднъж,  ще потърся други диетуващи ,защото уважавам борбата на всяка една от вас и мястото ми не е тук !
Бъдете здрави ,момичета и щастливи  😊😊😊❤

# 747
  • Мнения: 13 252
Хлябът е надценен, кака ви Натка пак навъртя две големи тави с кюфтета Grin
Във фризера са вече, ще метна малко във фраера за вечеря а останалите ще се опаковат и ще имам заготовка. С едно цапане няколко готвения, като за заети домакини.
Намира се начин за всяко нещо, просто не винаги става от раз, то и затова си обменяме идеи и трикове тук.

# 748
  • Мнения: 32 151
Относно пиенето на безалкохолни без захар и защо си позволявам - мен не ме е страх от диабета и от нито една болест на света  , може би защото  съм се сблъсквала с "най-лошите" и имам седем операции  . Майка ми е диабетичка ,племенникът , брата на мъжа ми   . Тази болест на фона на много други ,лично за мен е .. нищо работа . Но пак  да уточня ,че това е мое мнение.
Нямам намерение да ми спре живота, заряди едни килограми и повишена КЗ . Сега не ям ,за да отслабна ,но стане ли това ,отново ще ям и пия това ,което обичам.
Не ме разбирайте погрешно , аз мислех, че темата е за диети ,не здравословна .
Прощавайте  още веднъж,  ще потърся други диетуващи ,защото уважавам борбата на всяка една от вас и мястото ми не е тук !
Бъдете здрави ,момичета и щастливи  😊😊😊❤

Да иска човек да е здрав е нещо нормално.
Аз също знам какво е диабет имам такива роднини и не искам да съм като тях. Не искам да им имам десетките придружаващи заболявания + диабета. Искам да съм здрава и щастлива. Явно се оказа, че не съм обичала толкова храната, колкото обичам себе си.
Всеки си разбира нещата различно.
Не знам защо реши, че темата е за диети. Темата за ИР, което си е заболяване и то не маловажно и обсъждаме режим на живот.
Успех и на теб.

# 749
  • Мнения: 23 181
Както обещах, направих натоварване:


Казвайте сега какво значи.Simple Smile
ТСХ се е качило с близо 1 единица от есента, когато беше 1.97 или нещо такова.Пия 0,25 Еутирокс.

Общи условия

Активация на акаунт