Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 58

  • 20 554
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 13 873
Ами не е баш нормално да ядеш толкова често, ако целта ти е да свалиш инсулина. Така ядат малките дечица. Да пораснат, нали. А пък на нас не ни е баш време да растем... че на тая възраст вече само настрани растем, не че нещо Grinning

# 691
  • Мнения: 959
Мамси, пълнозърнеста палачинка, хляб, ябълка и круша са все въглехидрати. Не споменаваш за мазнини. Нужни са повечко зехтин, маслини, авокадо. Месото също може да е по-благичко. Замени плодовете със зеленчуци, добави мазнини и може да се получат нещата. А и е нужно да се адаптираш все пак.

# 692
  • Мнения: 242
Адаптирам се все още да, надявам се и от там да е този постоянен глад. Аз нямам кг за сваляне, не търся и това, по - скоро намаляване на инсулина. В салатите слагам зехтин, утре за закуска съм си взела авокадо. Но ще е с филия пълнозърнест хляб и крема сирене

# 693
  • Мнения: 42
А инсулин имаш ли ?
Каква диета ти препоръча ?
Интересно ми е в Германия как се гледа на такива резултати.
Щом си при нас, ако се вземеш в ръце и спазваш стиктен режим , умерен спорт и добавки, очаквай все по- добри резултати, но с голям времеви хоризонт.
Не става хич бързо.

Аз чета Елора и и се възхищавам на дисциплината . Хем отдавна и инсулин, и гликиран са и в идеални граници и как не се разкапачва .
То и другите ветерани са така .
Аз си броя кога ще минат поне 3 години, откакто съм на режим, но още много има.

Да ви кажа, като четох тука за сладкиши и бонбони, и се присетих да хапна 30 гр. шоколад, че купувам по навик и стоят и се множат. И 85 про беше, линд, доста плочка във врялото кафе топках и смуках мняяяммм. На първи час кз ми беше 4,8.
Сега се засуетих дали инсулинът не скача зверски, но няма как да проверя.

Нищо никога не съм приемала. Диета спазвах само докато бях бременна, спомням си че не ядях ориз, картофи, бял хляб, газирано, сладко…Никога не съм била дебела 50-60 кг. Сега съм 72. Сега се бях поуспокоила и си похапвах, сладко не обичам, но от белия хляб не се отказвам🙃. Незнам… пак ще правя изследвания. Ще започна да се ограничавам и това е, ама как?!

# 694
  • Мнения: 32 523
От 1 седмица минах на стриктен режим без въглехидрати и сладко. Оле ужас ми е, постоянно ми се яде нещо. Аз сладко попринцип не ям, не ми се и яде, обаче нищо не ме засища така през деня, ама постоянно ми е гладно.
Сутрин хапвам яйчена палачинка, филийка пълнозърнест хляб, днес направих пълнозърнеста палачинка. След 1 час вече бях гладна, изядох 1 ябълка. Наобях пилешко със салата. Падна ми кръвното. След 3 часа вече умирах, отново пълнозърнеста палачинка, след това круша и малко орехи. Това до 17 ч, след това не чувствах вече толкова силен глад и в 19и30 хапнах нормално пилешко със салата и една чушка с яйце и сирене.
Мол ви кажете ми, нормално ли е толкова да ми се яде след спиране на въглехидрати и то предимно до 15 ч постоянен глад. Преди да ги спра, никога не съм яла толкова на често. Бъркам ли в нещо или е от спирането им.

Това не е стриктен режим без въглехидрати, а обратното. Гладна си, защото се тъпчеш с въглехидрати и не, не сваляш инсулина, а го вдигаш.
Хайде първо да се научиш що е то въглехидрат.
Оправи си храненето. За тази цел ти трябва много четене и разбиране.
Когато прочетеш изцяло първия пост, барабар с линкове, клипчета и филми, може да разбереш огромната си грешка.
Успех.

# 695
  • Мнения: 33 436
Какво значи как? Имайте малко повече воля. Ето на предната страница се говори за диабета. Ми да, ужасяващо е, защото напада цялото ти тяло и го съсипва с годините. Ако мислите, че хляба, сладкото и боклуците са по-важни от здравето ви, хапвайте си. В крайна сметка всеки си има глава на раменете. Да, в никакъв случай не е лесно, ужасно е, но е наложително да се ограничат яко въглехидратите до нормализиране на показателите.
Аз се ужасявам и от гестационен диабет, защото още нямам деца. Не бих рискувала да бъдат увредени по някакъв начин, защото аз си хапвам и изпитвам моментни удоволствия.

# 696
  • Мнения: 13 873
Е, сега... За съжаление станахме доста в тая тема. Немалка част от нас сме на режим от много време. Живи и здрави сме си, при това добре нахранени, бодри и прочие. И на също немалка част от нас показателите са си ни в норми вече, вместо да сме още болни и/или да сме на медикаменти за целта.
Изобщо не е толкова трагично без хляб/картофи/ориз/захар и подобни, колкото може да ви изглежда. Трагично е само ако вие си изберете да го правите на трагедия. За това вече няма как да помогнем, там сте вие.
За всичко останало сме насреща, след като почетете и ви възникнат въпроси.
Материали за четене поне има бол, не знам дали си давате сметка какво богатство от информация има в началото на темата и колко години и хора е отнело да се събере, за да ви е в ръцете сега.

# 697
  • Мнения: 959
Хепи, и а бях 50 кила, ама с втората бременност - гестационен диабет и 72 кила след раждането. Никой, озовал с такова по време на бременност, няма право да се отпуска! Има и по-вкусни неща от хляба. А и една малка душичка ще има нужда от теб още дълги години. Какво искаш? Да си жизнена и здрава, за да играеш с детето си и да го преведеш през света или да има болна майка, която накрая ще мъкне по болници?
Аз съм избрала и в момента съм 59 кила, имам още за сваляне, но отпусна ли се, пак почвам да качвам.

# 698
  • Мнения: 685
Мамси, хапни 3 яйца с масло и половин авокадо за закуска, и да видим кога ще огладнееш.
Не че нещо, но храненето ти не е режима, който следваме тук.

# 699
  • Мнения: 32 523
Тя докато не стопли как работи организма и какво предизвиква вечния глад -  няма да се оправи.
Мързелът не прощава. Също и незнанието.

Едно време инфо нямаше. Затова сме спазвали глупави режими. Но сме чели книги.
И сега има информация. Доста книги, филми, но не. То го мързи да чете бре.
Ами всеки според знанията си.

# 700
  • Мнения: 42
Хепи, и а бях 50 кила, ама с втората бременност - гестационен диабет и 72 кила след раждането. Никой, озовал с такова по време на бременност, няма право да се отпуска! Има и по-вкусни неща от хляба. А и една малка душичка ще има нужда от теб още дълги години. Какво искаш? Да си жизнена и здрава, за да играеш с детето си и да го преведеш през света или да има болна майка, която накрая ще мъкне по болници?
Аз съм избрала и в момента съм 59 кила, имам още за сваляне, но отпусна ли се, пак почвам да качвам.

Права си, все това си повтарям, трябва да се стегна, отивам да купувам ръжен хляб😒 Ще на правя пак изследвания, ще видим какво ще излезе. Междувременно ще разуча повече за Кето. Ще се съветвам с вас, не ми се смейте, ако понякога задавам тъпи въпроси😝

# 701
  • Мнения: 959
Нее, Хепи...махни го тоя хляб, той прави проблеми..Няма как да си на кето или нисковъглехидратно и да ядеш хляб. Ако толкова държиш на него, разучи Зоната на Бари Сиърс.

# 702
  • Мнения: 190
Здравейте, Отдавна ви чета , но днес се престраших да се представя- на 48 години , от 13 години Хашимото, от  5-6години с ИР след много опити инвитро и натрупани кг . От година съм на режим без брашно, алкохол ,захар, картофи и ориз. Резултати подобрени , но все още с Глюкофаж. Свалих над 20 кг. Последните 5 месеца задържам едни и същи кг без сваляне. Сега започнах и спорт . Чувствам се добре, но забелязах ,че при интезивен спорт ми става направо лошо . Според вас на каква липса , може да се дължи?

# 703
  • Мнения: 685
Зависи какво разбираш под интензивен спорт.
Както и как се храниш, дали спиш достатъчно, как ти е кортизола и т.н.
ИР(когато все още е висок инсулина) и интензивен спорт(спининг, хиит) не е добра комбинация.
При висок инсулин се препоръчва лис кардио и тренировки с тежести.
Елора прави хиит, но тя е с нормален инсулин вече.
На 48 години, след много стимулации може и да сте в перименопауза, което може да е причината за ИР.
Напишете пример ден ядене и как тренирате.

# 704
  • Мнения: 4 639
Happy05, ама стига с това повтаряне на хляб. Няма ръжен, няма неръжен, бял, черен, зелен. Вземи се в ръце. Ако трябва си погледни ОТНОВО кръвната захар, щото на мен ми избоде очите. 9,22 на втори час!!! Хляб=диабет. Това ли искаш?
Това ти го казвам като човек, който преди да мине на режим, изяждаше 7 филии с домашна лютеница. И като човек, който меси пити и тутманици за разни поводи или приятели и не опитва и залък. Подхождаш много несериозно към състоянието си, извинявай ако съм груба, но аз съм "право куме в очи".
И си гладна, защото нямаш достатъчно мазнини в храненията си. Както са ти казали по-горе за закуска изяж 3 бъркани яйца с доволно количество масло. Тва ще те държи поне 5 часа сита. Без филии и производните им!

Общи условия

Активация на акаунт