КОИ СМЕ НИЕ?

  • 153 497
  • 906
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 503
Цитат на: biliana333
Да,Бу,права си Simple Smile Но майката сама преценява.Вярвам че всяка прави опити га кърми,не се хвърля от раз на адаптираното мляко.А,че си пристрастена е ясно Wink  Wink ,но е хубаво човек да отстоява на позициите си-особено ако е за добро!!!!


Малко офф (с извинения Embarassed ): ли4но аз имам опит с майки, които смятат, 4е кърмата не е хранителна Shocked , няма достатъ4но полезни вещества и витамини Shocked  и абсолютно в никакъв слу4ай няма да е достатъ4на само тя на бебето Shocked . И, съответно, хи4 даже и не си правят труда да кърмят, дори 1 ден не са опитали, 1 път!!!
Та наистина, зависи, каква майка ще е модератор. За щастие, тук няма такива майки (като гореописаните). Пък и изкуствено хранещите майки имат други проблеми и въпроси, предполагам, добре е да има форум, в който да ги обсъждат.

# 61
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Кърмих докъм 20 ден на бебока, после ме налегна ужасна депресия, предписаха ми успокоителни и трябваше да спра. Понякога много съжелявам, че не можах да се преборя без лекарства, но.... минало бешело. Иначе имах малко кърма. Скоро прочетох статия за успешно кърмене тук, в този форум и страшно съжелявам, че не я имаше по-рано. Колкото до СЗО и поощряването на кърменето веднага след раждането - нещата по родилните домове съвсем не стоят така, на никой не му пука дали ще кърмиш или не. Жалко, но факт!

# 62
  • Мнения: 3 663
Аз пък не мисля, че има нужда форумът да се дели на две. Според мен мамите, които хранят с изкуствено мляко нямат такава нужда от съвети както кърмещите - все пак те не се борят с плоски или разранени биберони или пък с адаптирани стачки, не се притесняват колко грама точно е изяло бебето, не се чудят дали адаптираното е хранително и прочие. Спокойно можем да си обсъждаме адаптираните млека и тук.
Така или иначе на всяка кърмеща мама може да и се наложи да даде адаптирано мляко по някаква причина и обратното - на мамите хранещи с изкуствено мляко ще им  е полезно да четат съвети за успешно кърмене, защото ако имат следващи бебета точно благодарение на форума ще са по-подготвени Simple Smile Защо тогава трябва да се ровим в различни форуми ?
Захранването така или иначе ще трябва да се обсъжда и в двата форума...
А конфронтации няма да се създават, ако всеки чете внимателно заглавията на темите и отговаря само когато може да помогне, а не да се дават мнения рано ти е за това късно ти е за онова. (освен ако не се иска точно мнение де Simple Smile)))

# 63
  • Мнения: 5 713
Цитат на: mama_p
Цитат на: biliana333
Да,Бу,права си Simple Smile Но майката сама преценява.Вярвам че всяка прави опити га кърми,не се хвърля от раз на адаптираното мляко.А,че си пристрастена е ясно Wink  Wink ,но е хубаво човек да отстоява на позициите си-особено ако е за добро!!!!


Малко офф (с извинения Embarassed ): ли4но аз имам опит с майки, които смятат, 4е кърмата не е хранителна Shocked , няма достатъ4но полезни вещества и витамини Shocked  и абсолютно в никакъв слу4ай няма да е достатъ4на само тя на бебето Shocked . И, съответно, хи4 даже и не си правят труда да кърмят, дори 1 ден не са опитали, 1 път!!!
Та наистина, зависи, каква майка ще е модератор. За щастие, тук няма такива майки (като гореописаните). Пък и изкуствено хранещите майки имат други проблеми и въпроси, предполагам, добре е да има форум, в който да ги обсъждат.

Момичето, с което бях в една стая в болницата през цялото време ми твърдеше, че има нехранителна кърма и продължава да ме ядосва с това. На една друга мама, с която излизаме, даде съвет да си спре кърмата точно заради това като й обясняваше, че затова бебетата са се деряли на времето от рев понеже голяма част от майките кърмели без да знаят, че им е нехранителна кърмата. От самата нея бликаше още в началото кърма, не смогваше да я изцеди, но я спря, защото бебето й отказваше да захапе като й го дадоха. Ами как да захапе като 3 дена са го хранили с биберон??? После в тях не знам какво са правили, но на бърза ръка минаха на адаптирано мляко, а тя си спря кърмата.
Извинявам се за отклонението, но исках да споделя това с вас.

# 64
  • Мнения: 277
Аз също не мисля че трябва да се разделя форума, поради това че проблемите по отношение на храненето било то с ад. мляко или кърма са сходни,  понякога индентични.
Моята история е кърмене + ад. мляко. Първите шест месеца изключително кърма, но с няколко периода на дохранване вечер. След седмият месец ад. мляко +кърма и така до сега. За мен и за такива мами като мен, при които се е получило смесеният тип хранене в някаккъв период ще е по-трудно да бъдат два форума. Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 6 569
Цитат на: boo
Цитат на: biliana333
Аз съм много ЗА форума да се раздели за кърмещи и некърмещи майки!!!!!!Имаше предложение отдавна.Смятам че е редно модреатора да "не е кърмещ Laughing ".Защото така какъвто и проблем да има ,или ще мълчи,или ще каже,помъчи се да кърмиш.Да,но с мъки само не става Close Нека да е компетентна в изкуственото хранене майка!

Когато дойде време, както виждаш, форумът се разделя.
Аз също казах, че модераторът трябва да е изкуствено хранеща майка, но не ми се иска да е другата крайност - ако някоя майка само спомене, че има проблем, да й се отговаря веднага "мини на изкуствено мляко, я виж какви са хубави!", което бездруго се чува често. Без крайности, нали така.


Кви са тия неща за разделени форуми бе  #Crazy  #Crazy  #Crazy - на мен така си ми харесва. Все пак всичко друго, свързано с храненето е еднакво, ако положението за някой е нетърпимо Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  - предлагам соломоновско решение - 2 модератори - кърмещ и некърмещ  Twisted Evil , въпреки че активността на Бу е за 3-ма

# 66
  • Мнения: 458
Toni e na NAN ot 15-q si den, nqmah dostata4no karma, a po kasno tq izob6to sprq.

# 67
  • Мнения: 6 472
Ох толкова време мина от тогава и още не мога да забравя, какъв кошмар беше храненето на щерката. Първо аз имах инфекция, бях на антибиотици и не можех да кърмя. После тя не искаше да яде, после ми намаля кърмата и бебето беше недохранено. После минахме на смесено хранене, а диването отказа да яде адаптирани млека. Пак само на кърма и пак недохранване. Пак адаптирани млека и пак не ще да ги яде. Накрая на 3 1/2 месеца я захранихме с кисело мляко (просто нямах друга алтернатива) и разгеле, нададохме Grinning Продължихме си на кърма и кисело мляко ощо месец, но после кърмата ми съвсем спря. Мисля, че всичките тези проблеми оказаха голямо влияния върху храненето на детето - до ден днешен си е толкова злоядо, че повече няма на къде. А за сухо мляко неще и да чуе - даже и шоколад не яде по тази причина Grinning

# 68
  • Мнения: 99
До края на 2-я месец кърмих Дона, но после влезнахме с нея в болница. Там я кърмих още известно време, но когато я взеха в интензивно отделение кърмата ми почти спря / предполагам, че от стресът/.
Когато след седмица отново бях до нея докторите ми казаха, че вече е на лечебно мляко и така било по-добре за нея.
Аз бях съгласна с тях, защото след всичко изживяно не знаех дали кърмата ми ще помогне на бебка или ще и навреди.

# 69
  • Мнения: 193
Кърмих бебка 1 месец. Още на втората седмица обаче ми стана ясно, че нямам достатъчно кърма - изцеждах 60 гр., а трябваше да и давам по 110гр. Започнах да я дохранвам с Милумил, разбира се след консултация с педиатър. На втория месец ни приеха в болница и за седмица кърмата ми просто спря. Оттогава сме на адаптирано мляко.

# 70
  • София
  • Мнения: 754
Първия месец бяхме само на кърма, после смесено като постоянно се изцеждах, за да стимулирам кърмата, но постепенно тя намаляваше, а вчера не успях нищо да изцедя Sad Май ми спря вече съвсем Cry  Така исках да кърмя повече време, но не се получи Sad
При мен от начало имаше доста кърма, гърдите ми бяха на камък чак. Проблемът идваше от това, че Лори не искаше да суче активно. Все пак аз я изчаквах, хранех я дори по час, час и половина и си мислех, че все пак си изсуква необходимата доза. Една вечер една съседка ме секна, че и при нея са били твърди гърдите, но изцеждала само 30 мл (не след хранене) и да не съм толкова спокойна. Все едно ме урочаса Sad Както си бях спокойна до този момент и започнах да се шашкам имам ли кърма, стига ли и абсолютно се стресирах.
На първата консултация се оказа, че Лори не е наддала въобще, а тя се роди 2,850кг като на изписването бе 2,700. Доктора тогава каза, че не е страшно, но все пак да й дам поне на едно ядене добавка. Също така ми се накара, че съм й давала да суче повече от 20мин. и да съм карала по схемата - кърмене през 2,5 - 3часа и само по 20 мин. Тогава и писах тук във форума за съвет. Реших да не й давам добавката, а да карам само на кърмене и по колкото време си иска, но Лори така и не пожела да суче добре. След една седмица резултата беше плачевен - пак никакво наддаване. Тогава доктора съвсем ме срина като ми каза, че такова нещо в 15 годишната си практика не е виждал и да съм давала добавка. Почувствах се като най-лошата и неграмотна майка Cry
В нас се изцедих преди едно хранене и се оказа, че изцедих само 40мл. Това окончателно ме съсипа - не стига, че детето не сучеше добре, ама и кърмата ми вече не достигаше. Явно от липсата на добра стимулация (цеденето с помпа не ми помогна) от сукане, беше довело до намаляване на кърмата.
Ходихме при този доктор на частно, защото беше до нас и специално за новородени беше така - плаща се първия преглед и после до първия навършен месец прегледите са безплатно. Нали още нямахме акт в началото, а в поликлиниката ни казаха да идем там като вземем акта. Та като отидохме и в поликлиниката 2 дена след последния преглед при доктора, там си ми казаха директно, че детето е недохранено и да давам добавка. Другите връстничета вече гонеха 5-те кг., а Лора още не беше стигнала 3-те  Embarassed  Sad Поради тази причина педиатърката отложи и ваксините през втория месец за по-късно, за да укрепне стабилно. Така се почна с добавката. След това започна да наддава добре, въпреки че имаме още малко за догонване. То имаше и друг проблем, че много връщаше, та се наложи и добавката да е вид А.Р.
Отначало давах добавката с лъжичка, но и това беше проблем, та се наложи да давам с шише и то с мек биберон, защото Лори съвсем отказваше да яде. Въпреки това тя не се отказа да суче от мен, но само в началото, докато е лесно, после не искаше да издърпва до край кърмата. Така въпреки всичките ми усилия кърмата намаля, а сега май вече и спря. Все още имам малко запаси замразена кърма от плодородния период, та докато навърши 3 месеца ще си хапва и кърма поне на едно ядене за деня. Четох в книгата Хранене на бебето, че и 5-10мл. кърма са достатъчни, за да предпазят от инфекции. За това, а и защото все още връща доста след ядене, не дадох наведнъж всичките запаси кърма, а ги разпределих така да е едно ядене през деня кърма, а останалите адаптирно.
Доста дълго се получи, май това е най-дългия постинг в тази тема, но просто исках да си излея всичко. Много ми е мъчно, че така се получи и все имам чувството, че не съм направила нещо, както трябва и за това съм се провалила. Така се радвам като чета как някои майчета кърмят дъъълго дълго време и в същото време ми е мъчно, че аз не успях Sad
Все пак се радвам, че успях и до сега да осигуря, колкото и да е малко кърма и се надявам да съм дала достатъчно антитела на детенце.
Още веднъж се извинявам за дългия постинг Embarassed  

# 71
  • Мнения: 1 464
Кърмих Вероника до 3 месе ца и половина ,започнах да я дохранвам само вечер но преди 2 седмици кърмата ми внезапно спря!Разлях стерилизатора върху лявата си ръка,изгорих се мног жестоко,цяла нощ ревах като малко дете но друго беше по-лошото-на сутринта нямах капка кърма!Казваха ми че щом е спряла от уплаха ще дойде пак,но...3 дни се цедях непрекъснато но така и нищо не дойде.След консултация с педиатъра минахме на Милумил и така сме до сега.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 845
Да си кажа и тука, въпреки,че писах в другата анкетна тема - искам да съм с некърмещите майки. Смятам го за по-полезно. Ако бях некърмеща, пък щях да искам с кърмещите. Ползите от обединението са много, за предимства почти не се сещам.

Si Key, шапка ти свалям!

# 73
да се включа и аз: първите четири дена в родилния дом правихме какво ли с акушерките и педиатрите да накараме малката хубавица да започне да суче, два три пъти в денонощието се получаваше. Дохранваха я с Пре нан. У дома се мъчихме докъм двадесетия ден, купих си помпа, най-вече за да съм сигурна колко изяжда, от двадесетия до към тридесетия ден бяхме на смесено хранене, а след това, тъй като кърмата ми спря въпреки разните чайове които пих, минахме изцяло на Фризолак. Понасяше й добре. Поради някаква глупост решихме да пробваме с Нан, защото нестле ми беше по-известна марка. Тя обаче го повръщаше почти след всяко хранене. след още два дни мъки с Нан се върнахме на Фризолак и досега (4 мес) нямаме проблеми с храненето. Съжалявам, че не можах да я кърмя по-дълго време. не отричам, че процеса не ми беше особено приятен.  Embarassed

# 74
  • Мнения: 288
Кърмих Камен само 5 дни в болницата. Изписаха ми антибиотици и се наложи да го отбия, макар че имах много кърма.
Ирена кърмих  2 месеца, защото "пресъхнах" за броени дни.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт