Какво разбират бебетата?

  • 1 830
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Разбират малките мушмороци и още как, а и много добре знаят какво искат( моя малкия като не му е угодено нещо започва да " цика".

# 16
  • Мнения: 568
Да, явно към 6м са си вече човечета и разбират думички.
Аз също забелязах, че беба реагира правилно на къде е тати, къде е котето и т.н.
Правят логически връзки, а са още такива смешни топчовци.

# 17
  • Мнения: 8 242
Разбират бебоците още като се родят.. Въпроса е НИЕ колко ги разбираме  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 6 461
Всичко разбират бебчетата Peace .
Направо по някога съм се изпълвала.Едни такива мънички ,горкички,все още непроходили.......а толкова хитри Mr. Green

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз имам чувството ,че синът ми разбира вече,само като му покажа шишето с млякото си отваря устата и започва да се смее.  Misc Baby Bottle

# 20
  • Мнения: 3 500

Най-голямата грешка е да се мисли, че след като не говори, нищо не разбира.
Абсолютно! Много добре казано  newsm10

# 21
  • Мнения: 2 956
Много неща разбират,нищо че са малки.Хитри са GrinningУсещат,преценят,а като порастнат...съвсем.Не напразно хората се шегуват,че днес бебетата се раждали със средно образование Laughing
Щом някои,например,успяват да манипулират майките си да ги носят на ръце,и то от толкова малки,представи си.(добре че нямахме такъв проблем)

Peace Абсолютно съм съгласна

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Абсолютно съм убедена, че маймуните му с маймуни разбират всичко от първия ден! Само се правят на бебета...  Mr. Green
newsm48 smile3521

# 23
  • Мнения: 259
Абсолютно погрешно е да смятаме, че децата са умален вариант на възрастните   umnikuu

Напротив - те са създания със собствен нрав, нужди и темперамент.

Мисля, че разбират /ако не всичко/, то поне повечето неща около тях... lovekiss

# 24
  • Мнения: 1 910
Моят син толкова плачеше, че по едно време си мислех, че само от рев разбира...  Wink
Забелязахме обаче, че намира някои неща за смешни, когато беше на 4 месеца. МАй тогава вече взех да го приемам не като част от мен, а като отделен човек... Grinning

# 25
  • Мнения: 1 584
При един преглед (на 4м) моята бебка се разплака на мига, в който педката влезе в стаята. Тя реши, че се плаши вече от чужди хора обаче аз и обясних, че минута преди това е излязла помощничката й (мери и тегли бебето, игра си с него и тн към 15 мин) и не е плакала изобщо. Тогава педката заяви - Аааа тя помни, че съм я боцкала значи!

# 26
  • София
  • Мнения: 688
и Яна мрази да й взимам играчките, особено ако това е някой особено вреден предмет, който е докопала, докато не я гледам  - започва да реве много жаловито с една такава обърната надолу устничка, като че ли не знам какво й правя  Mr. Green.
а на въпроси "къде е тати", "ще храним ли рибките" и др. подобни реагира от няколко седмици  Grinning
както казва майка ми, детето си знае какво трябва да направи, за да оцелее - ако не ревеше, когато е гладно, ще се юрнеш ли в три сутринта да го храниш?

# 27
  • Мнения: 8 917
Отнасям се с гери като с равна още от първият ден - моето мнение е, че разбират всичко, когато има е показано/казано по подходящ начин Peace

# 28
  • Мнения: 2 616
Ние не сме се родили още, обаче вече си комуникираме ефективно, особено когато на мама й се спи, а той му се играе и рита та не му пука. Когато му обясня спокойно, че наистина съм уморена и трябва да поспя, уверявам ви, че ме разбира и се успокоява. Вярвам, че децата разбират и знаят много повече, отколкото ние си мислим. Обаче пък аз вярвам в прераждания, карми и спомени от минали животи, така че може и да си внушавам, знам ли.

# 29
  • Мнения: 1 382
Малки лисички са те, разбират, и то от доста неща, много са забавни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт