Януарски книжен клуб - 2023

  • 4 680
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 771
Секс ли? Я, това не го помня

# 76
  • Мнения: 5 289
Секс ли? Я, това не го помня
Еми то така беше вметнато на три реда, че изобщо не разбрах кому беше нужно Rolling Eyes

# 77
  • Мнения: 5 184
Дообре, могат да се качат директно с пост. Пак съм бляла някъде... Ще ги кача по-късно през деня, като се добера до лаптоп Simple Smile

# 78
  • Мнения: 542
Inferya, честито! Blue Heart
Радвам се, че книгата за февруари е "Списъкът". Имам я на хартия и вече мога и да я започна.
За другите 2 се радвам, че ще ни ги подариш. За пореден път ме спасяваш с книги в електронен вариант.
В "Приказка" и за мен този така наречен "секс" в 2-3 реда можеше и да бъде спестен. Според мен с нищо не обогати историята, но писателско решение, какво да се прави.
Иначе ви черпя виртуално по случай рождения ми ден. Желая на себе си и вас здраве, късмет, усмивки и повече позитивни емоции!
Скрит текст:

Хубав ден!

# 79
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 771
Честит рожден ден, Ел!

# 80
  • Мнения: 198
Честит Рожден ден, Elle Ganovska!

Много здраве, щастие и книжни приключения

# 81
  • Мнения: 189
Animal Hatching ChickFlowers HibiscusInferiya, честито! Да сте здрави и много да се радвате на компанията си цялото семейство Simple SmileGift Heart

Elle Ganovska, честит рожден ден! Flowers BouquetПожелавам ти здраве, щастие и много обич! Sparkling Heart

За книгата... Отлагах писането, щото ми беше неудобно от мнението ми, а и защото си мислех, че може би проблемът е в мен. Ама, виждам, че не е така и че не съм сама в критиката си.

Явно като си Стивън Кинг може да си позволиш такъв семпъл текст, зле написан, безинтересна история, липса на интрига и пак минава номерът. От самото начало ми беше тегаво - твърде много думи за съвсем обикновени неща, напълно излишно. После като се запознаха с дядото и кучето, ми стана по-интересно, но забелязах, че въпреки това ми беше много лесно да оставя книгата. Сюжетът ме подсети за една друга негова книга - Талисманът, писана заедно с Питър Строб. И там едно момче ходи в друг свят, с намерение да спаси майка си. Хубаво, интригуващо, доста плашещо, но странно лесно спирах да чета и много трудно се навивах пак да взема книгата, въпреки че исках да знам какво ще стане. Предполагам, че самият стил на писане ме е отказвал.

Но да се върна на Приказка. Първо ми досаждаха прекалените обяснения, чиято цел така и не разбрах. А после след като се разкри тайната на навеса, моят интерес съвсем се изгуби. Например това с хлебарките беше много тъпо, според мен. Такова напрежение и вълнение - шум, драскане, кучето реагира, всички треперим, каубойски колан, голяма конспирация, човекът загина от усилието, а се оказа, че са напълно безобидни и изобщо не се стремят да завладеят и променят нашата обстановка. Това ми се стори като долно подвеждане от страна на автора, направо обидно. После името на принцеса Лея... Е, изписването на латиница било различно... Хайде сега, толкова ли сме загубени. Нямаше други имена ли?
Няколко от вас са писали, че е можело да съкрати голяма част - напълно съм съгласна. Също сте писали, че изглежда като нещо дето му е даден срок да го напише, че да не го забравим - и с това съм съгласна.

Като се замислих, аз съм чела повече фентъзи-та от Кинг, отколкото ужаси. Всъщност от ужасите само Гробище за домашни любимци четох. Иначе Очите на дракона беше толкова хубава книга! Ама сега се колебая - може пък да съм я чела в някакъв специален период от живота и затова да съм я харесала... За Приказка имах хубави очаквания, дори това, че има критики към нея, ме ентусиазира да чета. Пък то какво излезе... Излезе, че писателката на Хартиеният дворец пише по-добре от Кинг, а момичето с гръмовния глас е по-интригуващ характер от Чарли.

И все пак се радвам, че четох тази книга. Също, че този месец имаме повече участници в дискусията.

# 82
  • Мнения: 322
Според мен сцената със секса е за мотивация на младежите, които четат книгата, че ако са смели и добри винаги ще получат секс 😁

Шегувам се, де и на мен ми се стори странно защо беше уточнението, че не може с едната и после дойде другата мадама и му се предложи.

Както и да е, според мен книгата е подходяща за 14-20 годишни и заради това има толкова разочаровани читатели Simple Smile

# 83
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 212
12-14 годишни според мен. Wink 20 годишните ще се смеят с глас.

# 84
  • Мнения: 5 184
https://dox.abv.bg/download?id=a6188c02fb# - Линк за сваляне "Момичетата от мочурището"

https://dox.abv.bg/download?id=30bbfcf693# - Линк за сваляне "Списъкът"

https://dox.abv.bg/download?id=c968201679# - Линк за сваляне "The hunting party"

Ще са активни две седмици Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 1 654
Изгълтах The Guest List (Списъкът) за ден и половина, чудесен свеж трилър. Ще изчакам февруарската тема за обсъждането, продължавам със следващата от Lucy Foley, дотук пределено ми допадат стилът и езикът й.

# 86
  • Мнения: 5 184
Много яко Simple Smile Ако успея следващата седмица мога да потърся и други нейни. Бях зачитала първата ѝ, не помня как се казваше, но хич не ми допадна. Да закрепя още малко кърменето и ще започна да чета и аз или поне да слушам Simple Smile

Да оставим анархия-формàта? Мисля, че е най-комфортно за всички Simple Smile

# 87
  • Мнения: 201
Приказка е смесица от няколко жанра. Прекрасна е книгата, друг свят. Не разбирам защо не ви е харесала. Това е приказка за пораснали деца.

# 88
  • Мнения: 10 346
Защото предполагам феновете на Кинг очакват друг вид творба. Не съм чела достатъчно Кинг, но знам че го  отъждествят повече с друг жанр. Затова ще се въздържа от коментар за “Приказка”, нямам достатъчно богата база за сравнение.
Имам отново идея за книга - за някой от следващите месеци, във връзка с предложението да са общодостъпни- има такава на Кейт Мортън, “Забравената градина”. Хубава книга е, дори бих я препрочела.

# 89
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 771
И аз мога да се включа. Нзех си 4 нейни Blush

Общи условия

Активация на акаунт