КАУФЛАНД - тема 63 Новогодишна

  • 45 693
  • 779
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 25 292
Незнам по коя телевизия ми се мерна репортаж, че цените ги увеличават заради еврото. За да може после като ги обърнат в евро да не са на загуба. Нещо такова беше. Но ясно казаха, че тепърва ще расте цената на всичко.
Това са пълни глупости. Левът е вързан за еврото от 25 години. Какви загуби при обръщане, какви пет лева... Спекула със страховете и неинформираността на хората.

# 751
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 859
Как е сиренето Елена 1 кг? Същото ли е на вкус като това 800 гр, което беше или са го развалили?

Сиренето Елена в кутия е все така хубаво, но най-хубавото е, че новата кутия вече е направена така, че лесно да си извадиш сирене, без да се раздробява.

# 752
  • Мнения: 2 392
Незнам по коя телевизия ми се мерна репортаж, че цените ги увеличават заради еврото. За да може после като ги обърнат в евро да не са на загуба. Нещо такова беше. Но ясно казаха, че тепърва ще расте цената на всичко.
Това са пълни глупости. Левът е вързан за еврото от 25 години. Какви загуби при обръщане, какви пет лева... Спекула със страховете и неинформираността на хората.
Айде сменете темата и влезте в Лидъл. Мен ме плюхте като ви казах някой истини. Тук пропаганда почна но никой не се противи. Да ви разкажа някой истини дето никой не иска да се чуват.

# 753
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Тази риба защо е с толкова ниска цена? Замразени като цяло са им кофти, не че тези от витрина не са размразени де

# 754
  • Мнения: 1 164
Как е сиренето Елена 1 кг? Същото ли е на вкус като това 800 гр, което беше или са го развалили?

Сиренето Елена в кутия е все така хубаво, но най-хубавото е, че новата кутия вече е направена така, че лесно да си извадиш сирене, без да се раздробява.
Супер, ще се пробва. Само цената вече не ми харесва, но явно трябва да свикваме.

# 755
  • Мнения: 27 733
Рибата сабя е от риболовна зона FAO 47 /Испания/- поне опаковката, която огледах. Сега не мога да проверя дали тази зона беше ок...
Взех кламери от "ученическите" рафтове, 120 броя , 79 ст.- а при артикулите "само 1,99 лв" имаше 100 броя кламери за 1,99 лв...😉

Последна редакция: чт, 09 фев 2023, 20:11 от dolce miele

# 756
  • Мнения: 587
Как е сиренето Елена 1 кг? Същото ли е на вкус като това 800 гр, което беше или са го развалили?

Сиренето Елена в кутия е все така хубаво, но най-хубавото е, че новата кутия вече е направена така, че лесно да си извадиш сирене, без да се раздробява.
Супер, ще се пробва. Само цената вече не ми харесва, но явно трябва да свикваме.
Не да свикваме, а да спрем да купуваме! Докато не спрем да купуваме в стремежа си да изпреварим поскъпването, няма да спре покачването на цените!

# 757
  • Мнения: 304
Аз за вкъщи редовно купувам Фибела Уейв, тъй като дъщеря ми много го харесва, а и има едни сирийчета съседи, които понякога се качват и ни носят разни сладкиши арабски, които майката прави, ние даваме наши си… та като дойдат им дава по едно мляко (те са 5 дечица малки)…
Ами днес исках да заредя по 2 от всеки вкус, станали са 2.79 редовна цена… отказах се да взимам. И насипните меса са се вдигнали с едно 20%… млякото на К 3.5% от 2.49 вече при нас е 2.99, а това 1.5% - 2.79… купих масло 2 пакетчета на Верея по 1.75 - 4.99 брой. Пусти вафли обикновени от 80ст нагоре…
Иначе купих от червените етикети кутия с Барни за 1.30, някакъв Сос за бургери  и мюсли.
И оставих 90лв…

# 758
  • Мнения: 6 807
1.65 е била Фибелата на 2.01.23г.  Месец по-късно както казваш, candy corn, 2.79 лв Fearful

# 759
  • София
  • Мнения: 5 288
Не да свикваме, а да спрем да купуваме! Докато не спрем да купуваме в стремежа си да изпреварим поскъпването, няма да спре покачването на цените!
Чудесен съвет! Де да имаше и смисъл в него когато става дума за храна.
Ти за вечеря днес дъждовна вода ли събра?

# 760
  • Мнения: 27 733
Млякото UHT 3,5% ли е 2,99 лв?😬🤪 Вчера вечерта в нашия филиал цената беше 2,49 лв /поне на етикета това пишеше/...🤨

# 761
  • Мнения: 1 140
Аз тази седмица съм на 100лв. пазар само за един човек, а какво остава ако говорим за тричленно семейство - 1200лв. на месец САМО за храна. Ненормална работа…
Дано някой си свърши работата в тази държава или да си събираме куфарите и да ходим в друга където няма геноцид срещу народа!

# 762
  • Мнения: 3 749
Сега се връщам от Кауфланд - две кутии мляко взех, по 2,49 е, все още. Но явно увеличението предстои.
Кашкавалът на Арла от витрината на самообслужване преди месец-два беше 17,99, сега го взех на 19,99.
Както правилно забелязахте, това вече не е спекула, а геноцид.

# 763
  • Русе
  • Мнения: 408
Тепърва:frowning:
Че на къде повече..... Rage
Тези мерки са прах в очите а.к.а. вратá y пóле. Както по-добре ви звучи.
Незнам по коя телевизия ми се мерна репортаж, че цените ги увеличават заради еврото. За да може после като ги обърнат в евро да не са на загуба. Нещо такова беше. Но ясно казаха, че тепърва ще расте цената на всичко.

# 764
  • Мнения: 1 579
Не да свикваме, а да спрем да купуваме! Докато не спрем да купуваме в стремежа си да изпреварим поскъпването, няма да спре покачването на цените!
Чудесен съвет! Де да имаше и смисъл в него когато става дума за храна.
Ти за вечеря днес дъждовна вода ли събра?
Аз лично направих чушки бюрек с доматен сос - чушките от долапа, вйцето и сиренето от кварталния, галета от Лидл, брашно на промоция, био домати на кубчета от Кауфланд (все още са 1,50лв. кутийката и са по-евтини от к-класик доматите на кубчета). Чесън и магданоз от зеленчуковия...
Вчера също готвих с продукти от кварталния... Утре също...
Просто ми е по-евтино и се оказа, че е по-внусно, а предполагам и качествено, защото е от малък производител, който разчита на качеството, за да трупа оборот.
Преди купувах от веригите, когато цените им бяха конкурентни, но вече просто няма смисъл.
Цените отдавна са ни като евровите.
Сега остава и заплатите да станат като евровите...

Общи условия

Активация на акаунт