Парфюмни размисли и страсти - 280 януари 2023 г.

  • 52 891
  • 591
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 298
Момичета, аз пък си взех ей така на сляпо Eternia на Армаф, бях се зарекла повече арабски парфюми не, но пусто сърце не трае Grinning   Прочетох отзиви някъде за него , ровейки се из разни парфюмни сайтове и хоп решавам - взимам го, още повече ,че  не беше скъп. Сравняват го с Poison girl Dior, обаче аз не го познавам него. Имам хипнотичната отрова,но не прилича на нея определено. Много сладък и "вкусен" аромат. При първо пръскане много познато ми се стори и когато се прибрах в нас, разбрах на кого ми прилича от наличните ми парфюми. Носи същия вайб на Kenzo world power , защото и двата парфюма има тонка, а тя ги прави изключително сладки като миризми. Кензото е една идея "по-остър", докато Армаф ми е "по-заоблен " и  ванилен. Харесва ми определено. Тия дни ще го разнося, да го видя откъм трайност как е.

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 10:02 от Lioness77

# 571
  • Мнения: 103
Здравейте!От Nishan имам Vain & Naiv.Нещо друго от марката или на друг бранд/да е extrait/свеж и да става за през деня и да не тежи?

може да пробвате и Hacivat, за мен лично това е по-добрият женски Creed Aventus - сравнявах ги един до друг, Hacivat на мойта кожа почва с ананас и после става жасминов цитрус, като приключва с красиви дървесни нотки, но за много хора клони повече към мъжки аромат, така че задължително проба. За мен е перфектно унисекс.

# 572
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Да напиша няколко думи за новият Mugler Angel Elixir.Revolving Hearts Днес отново съм обляна в него, всъщност вчера също го пробвах първо на китката и палтото , после се върнах и се напръсках цялата.Коса, ръце палто, исках още да вдишвам от тази бяла прелест.За мен този парфюм е напълно различен не само от първият Ейнджъл от 1992., който ненавиждам и е един от най- омразните ми парфюми завинаги, но и от всичко издадено до момента от Мюглер.Уж ухае на нещо леко познато, а всъщност не мога да определя още на какво.Но едно е сигурно, нямам подобни парфюми на него в момента и с най- голямо удоволствие ще го прибавя към другите ми красоти.Четох, отзив за прилики с Воче Вива , но не аз не намирам никакви прилики с него.Не усещам и никаква мухливост за радост.Радвам се, че не прилича изобщо и на първообраза, това е Ейнджъл на новото време.И една нова зараждаща се любов , много хубаво смесен, мек и галещ за модерната жена..Обожавам бели цветя, този е секси белоцветна тупалка гарнирана с розов пипер и ванилия.Много чувствен, ангелски и ултра женствен с бяла секси сърцевина.За мен сега му е студено, мисля си, че в по- топло време ще се разкрие, но и сега го харесвам много.Знам, че ще е много оплюван от заклетите фенове на Ейнджъл, но важното е аз да го харесвам.Blue HeartНе излъчва много силно, но аз си го усещам стабилно в косата часове наред.Следва покупка, тъмно- синята звезда е много красива на живо, а и нямам нито една.Влюбена съм в тази мека красота.Sparkling HeartRevolving HeartsTwo Hearts Пробвах и новата Олимпея Флора, за мен е нещо като нищо и бързо го подминах.Новият Блек Опиум Ле парфюм също не ми хареса, според мен е много различен от първият издаден, тук при мен има много кафе и искрящи бели цветя, нищо особено не е.

# 573
  • Мнения: 5 228
Да напиша няколко думи за новият Mugler Angel Elixir.Revolving Hearts
Скрит текст:
Днес отново съм обляна в него, всъщност вчера също го пробвах първо на китката и палтото , после се върнах и се напръсках цялата.Коса, ръце палто, исках още да вдишвам от тази бяла прелест.За мен този парфюм е напълно различен не само от първият Ейнджъл от 1992., който ненавиждам и е един от най- омразните ми парфюми завинаги, но и от всичко издадено до момента от Мюглер.Уж ухае на нещо леко познато, а всъщност не мога да определя още на какво.Но едно е сигурно, нямам подобни парфюми на него в момента и с най- голямо удоволствие ще го прибавя към другите ми красоти.Четох, отзив за прилики с Воче Вива , но не аз не намирам никакви прилики с него.Не усещам и никаква мухливост за радост.Радвам се, че не прилича изобщо и на първообраза, това е Ейнджъл на новото време.И една нова зараждаща се любов , много хубаво смесен, мек и галещ за модерната жена..Обожавам бели цветя, този е секси белоцветна тупалка гарнирана с розов пипер и ванилия.Много чувствен, ангелски и ултра женствен с бяла секси сърцевина.За мен сега му е студено, мисля си, че в по- топло време ще се разкрие, но и сега го харесвам много.Знам, че ще е много оплюван от заклетите фенове на Ейнджъл, но важното е аз да го харесвам.Blue HeartНе излъчва много силно, но аз си го усещам стабилно в косата часове наред.Следва покупка, тъмно- синята звезда е много красива на живо, а и нямам нито една.Влюбена съм в тази мека красота.Sparkling HeartRevolving HeartsTwo Hearts Пробвах и новата Олимпея Флора, за мен е нещо като нищо и бързо го подминах.Новият Блек Опиум Ле парфюм също не ми хареса, според мен е много различен от първият издаден, тук при мен има много кафе и искрящи бели цветя, нищо особено не е.
Звучи чудесно, ще се купува.

# 574
  • Мнения: 37
Днес получих тази красота:
https://parfium.bg/etat-libre-d-orange-500-years-uniseks-parfyum … -bez-opakovka-edp

Взех го на сляпо, заради невероятната цена. Разкошен е. Определено зимен. Навява асоциации за чаша уиски с лед пред горящата камина в замъка ми. Още нямам замък, но първата стъпка е направена - имам парфюма.

# 575
  • София
  • Мнения: 1 973
Eyia - Много благодаря за споделения отзив! 500 Years Etat Libre d'Orange звучи страхотен и точно от моята кръвна група Animal Heart Eyes Cat
Парфюм за деня: Montale Ristretto Intense Café Cupid

# 576
  • Мнения: 569
Някой има ли впечатления от Loewe Paula`s Ibiza?

# 577
  • Мнения: 47
Аз съвсем наскоро се запознах с Frustration на Etat Libre D'Orange и съм приятно изненадана. Като гледах пирамидата, не вярвах, че ще ми допадне. Обаче пръснах на кожа и... ром, ванилия, кестени и пушек в страшно фин бленд. Е, не е като за замък, а по-скоро като за бар (от хубавите).
Единствената причина да не взема (засега) пълна бутилка е че е по-скоро зимен аромат според мен. Така че ще дебна оферти наесен.

# 578
  • Мнения: 3 457
Новия Angel ще го пробвам задължително, само да стигна до парфюмерия.

След като Isabey La Route d'Emeraude ми стана любим вечерен парфюм, почнах да следя сайта на Isabey и о изненада - в дисковъри сета е включен новия им аромат Avant et Apres
Интересно ще да е - бели цветя, морски бряг (с все солта и йодните пари), монои и т.н. А може и да е пълен ужас за носа ми 🙃

# 579
  • Мнения: 471
Включвам се набързо да споделя мнението си за PR Olympea Flora , току виж било полезно на някои.

Като цяло ако не обичате роза - това не е вашият парфюм.
Роза, сладост и пачули.
В началото е доста силничък, но бързо утихва.Много е свеж - идеален за пролет и лято.
Като пръснах и подуших си представих зелена градина , пълна с розови свежи рози.
Няма нищо общо с предните от серията.
Като трайност не вярвам да изкара много, час по-късно го усещам доста слаб.

# 580
  • Мнения: 31 175
И аз днес отново пробвах новия Ангел. Ще пиша после как е при мен.

Angel Elixir Mugler е ново модерно издание на парфюма, което няма нищо общо със стария Ангел. Отнето е пачулито и няма карамел. Това е съвсем различен парфюм, който е поставен във флакон звезда, за да се възползва от славата му и за да не се инвестира в ново име и идеи.
Силно белоцветен парфюм, започващ с така модерния, от години, розов пипер в големи дози. Мощни бели сладки цветя изпълват цялото пространство на кожата и сетивата и се издигат в силен шлейф. Прилика с всички модерни белоцветни парфюми.
Сила и сладост, но без никакъв мухъл и дори докосване на Ейнджъл. Няма да познаете, че това е парфюм под същото име, ако ви напръскат тайно.
Постепенно цветята утихват и идва ванилията. Тук в средата има прилики с Глория на Кашарел, но без неговата феноменална вишна. Ако харесвате Глория, пробвайте този Ангел, но без да търсите дубликат, а просто усещания.
Сладък, секси парфюм. Тези, които пишат, че не харесват модерните белоцветни парфюми да бягат далеч.
Да не докосват въобще големите луди фенове на Ангела. Онзи супер сладкият, мухлив, с вода от река Йордан. И дано си имат повече от него и от старите му издания, защото иначе ще ги налегне тъга.
От цветята силно се усещат жасмин, неиндолов, портокалов цвят и иланг. Ванилията е мека, но излъчваща.
Добро излъчване и средна трайност около 5 часа, като след два, във ваниловата част се прибира по- близо до кожата. Това няма да се хареса на много хора, сигурна съм и ще има "нетраен е, нетраен".
Звездата е тъмно синя, в България засега са заредени само 25 и 100 мл. на изключително високи за мен цени, като има и 100 мл. рефил на по-поносима цена. Стотицата е чудовище и не може да се държи и пръска с една ръка, неудобна е.
Парфюмът ще е хит за абитуриентските балове и за скъп подарък за млади мацки. Ще щуреят по него.
Аз го харесах, но обичам сладки белоцветни парфюми. Засега не бих му платила цената на 25 мл., нататък не знам.

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 18:45 от densi

# 581
  • София
  • Мнения: 220
Днес и аз успях да пробвам новия Ангел. Нито познавам добре първообраза, нито пък съм някакъв фен на фланкърите, та сравнения няма да правя. Тествах от чисто любопитство заради белоцветния профил. В началото почти се насълзих от някакъв пластмасов (за мен) акорд. Не знам на какво се дължи, може би илангът създава такова усещане. Сладостта е една такава, каквато я усещам в Тиарето на Монтал - точно пластмасарска, а пък него хич не го харесвам. Все едно де, категорично не е от моите. Поне не си увеличих списъкът с желани Grinning , та ми олекна

# 582
  • Мнения: 120
Здравейте, парфюмни гурута. В дупка съм и имам нужда от съвет,насърчаване,идеи...
Напоследък нищо не ме впечатлява откъм аромати, а много ми се иска да увелича колекцията, пък и 'знанията' с нещо красиво,шлейфово,запомнящото се...

Харесвам мускус (NR), ванилия, ирис, хелиотроп, мъх, грейпфрут, портокал,лавандула от скоро и тубероза (но не тази в Narcotic V, а сладката от My Way ), Sandalwood.. повечето ми парфюми са гурме/пудрени като се замисля.

Не харесвам тиаре/кокос, локумени рози и силно пачули, както и зелени нотки.. тонката / черешата и иланг понякога ми миришат на "баба".

Бюджет до 250лв.
Ще се радвам, ако споделите дали нещо ви идва наум или пък...просто вашият УАУ аромат.

# 583
  • Мнения: 379
Привет ! Търся аромат на Mancera, който би могъл да се хареса на мъж, който носи Lalique encre noire, chopard black intense Malaki, Dior homme parfum.., Dolce and Gabbana K..

# 584
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Saharian Wind Mancera, разкошен, различен, мъжкарски и много хубаво направен. После да се похвалите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт