Случи ми се нещо странно XXVII

  • 94 132
  • 831
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 51
О аз имам много такива истории и затова седя далеч вече от окултното.

Една нощ се разсънвам и нещо черно, като животно скочи от стената на леглото ми. Видях го и освен това усетих как се нагъва леглото под неговата тежест. Беше с размер като на по-голяма котка или пък средно към малко куче. До леглото имах пълна чаша догоре с вода.

Въпреки шока от това, което виждах повече ми се е спяло явно, защото без да искам не реагирах, а кротко си се унесох и заспах. След няколко часа сутринта се събуждам и в чашата няма и капка. Колкото и да е било топло в стаята не е Сахара, че да се изпари до капка за толкова малко време. Може и всичко да е било халюцинации, но просто не очаквах чак и натиск на леглото да се усеща. Не знам и как и защо едно същество от друг свят ще изпие цяла голяма чаша с вода.

В тази спалня след това се случваха и други неща - всички пластмасови торбички започваха да дращят отвътре, все едно има мишки в тях. Погледна в пликовете, а вътре нищо, нито мишки, нито мравки. То си беше сериозно дращене, както когато дращи котка, с тази разлика, че по пликовете визуално не ставаха дупки (то и това оставаше!).

Сякаш нещо от отвъдното дращеше т нокти (грифоните нали имат нокти) и нямаше достатъчно сила да направи друго освен да ме плаши със шум, даже и не прегъваше торбичките. Но звукът си беше много силен. Появи се през нощта, но един ден дори през деня дращеше. А най-странното е как стая без никакви дупки, течение или отворени прозорци в тези моменти ставаше лед студена. Надувах парното до последно и пак беше студено. След опушване с тамян изведнъж стана адска жега отново. По едно време започнаха да ми идват мисли, че някой е починал в тази стая. И не знам защо си представих, че някой се е обесил в дрешника. Това беше апартамент даван на студенти в чужбина и съм чувал истории, че някои студенти трудно преживяват в чужбина и том където бях не е прецедент да има самоубийства, по-специално на китайски студенти като че ли най-често (тогава не знаех за това). Добре, че бях под наем и се изнесох. Ето затова колкото и да обичам стари сгради и вещи като дизайн предпочитам чисто нови репродукции в ретро дизайн. Никога не знаеш дали античния часовник или стара картина не носи лош късмет.Confounded

След това на друго място през нощта ми се е случвало да виждам нишки като опънати въжета в стаята или светещи нишки и точки в пространството. Нито мърдат, нито нищо, просто висят опънати от край до край.

И последно като бях дете една нощ се събудих и ревах за дядо, че е много стар и ще умре. На следващия ден си беше добре, но след седмици започна да се държи странно.... След няколко месеца почина наистина, но казват, че е имал проблеми месеци преди това и може би съм усетил, че му става нещо. Простих си, но съжалявам, че не казах нищо на никого. Но бях дете и не съм знаел какво е предчувствие. Смятах, че е просто нормален страх, защото той е стар... Това е ужас да предусетиш нещо лошо. Пък в същото време за себе си и за по-дребни, но все пак важни неща - нищо. Не мога да усетя дали например едно работно място ще е гадно или благоприятно, даже често това, което уж повече ме влече не е за мен и обратното.

Едит: Някой намирал ли е отрязан кози крак увит в канап? Преди време намерихме у нас, хвърлихме го в река без да го питаме, но първоначално спря бизнеса, после се оправиха нещата финансово, но от тогава стават много повече скандали вкъщи от колкото преди. Ако хвана кой е подхвърлил това не знам какво ще му направя, но ще е труден за обрисуване. Neutral Face

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 00:28 от tomei

# 76
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
Какви са тези глупости?
Дано не ги чете някой лековерен...

# 77
  • София
  • Мнения: 929
От любопитство влязох в интернет да проверя що е то бинаурален звук и това е най-отвратителното и гадно нещо, което съм чувала досега. А съм музикант, имам добър слух. Това са дисонантни звучения, които напрягат човек. Не знам защо си мислите, че нещо хубаво би излязло от това. Все едно сатанинска музика.

# 78
  • Мнения: 317
Идвам да споделя нещо, върху което разсъждавам напоследък. Скоро минавах по улица, по която не съм минавала 10 години сигурно и виждам една сграда, която съм убедена, че се намира другаде. Дори не знам как да го обясня. Става въпрос за наскоро построена зала. Даже си спомням как преди време като работех в центъра на града, си мислех как ще ми е удобно да ходя там на някакъв спорт. И ето това е странното, всъщност тази сграда хич не е близо до предишната ми месторабота, а аз съм убедена, че съм я виждала там. Няма друга подобна сграда, за да съм се объркала.

# 79
  • Мнения: 4 152
Всъщност бинауралните "ритми" са си много хубаво нещо, но това би го оценил само човек с мигрена, като мен. Те и затова основно се слушат, не ей така Simple Smile Не е музика.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 26 683
Вчера влезнах в кварталната Църква да запаля свещ за починали близки.
Мислено си казвах молитвата и стойката на която се слагат свещите се заклати.
Помислих,че или ми се завива свят или леко заметресение има...нищо такова нямаше,...бях сама вътре,не ставаше течение отникъде 🤔

# 81
  • София
  • Мнения: 929
Всъщност бинауралните "ритми" са си много хубаво нещо, но това би го оценил само човек с мигрена, като мен. Те и затова основно се слушат, не ей така Simple Smile Не е музика.

Възможно е. Аз послушах само няколко секунди. Още щом тръгна записа, ме стена силна болка в гърдите, сякаш се задушавам.

# 82
  • София
  • Мнения: 9 825
Някой по-горе обясни, че трябва да се слушат на слушалки тези ритми, защото има отделни звуци за всяко от двете уши.
Мен също ме напрегнаха, но аз си ги пуснах без слушалки, защото още не бях прочела, че трябва да е на слушалки. Не съм пробвала със слушалки и не мога да кажа има ли разлика.

# 83
  • Мнения: 1 236
Здравейте!
Редовно ми се случва като говоря с мъжа ми по телефона и започвам да се прозявам, ама много силно, чак сълзи ми излизат. На живо не, само по телефона.
Ходила съм на баячка, българка и тя се прозяваше, докато ми баеше, каза че ме чисти така от уроки.
Сега се чудя аз ли чистя мъжа ми или той мен, защото след това се успокоявам.

# 84
  • София
  • Мнения: 929
От известно време любопитствам на тема извънземни, космос, духове и т. н. Задоволявам любопитството си като гледам видеа в ютуб и после ме е страх да остана на тъмно. Преди две-три вечери пак така гледах няколко видеа в леглото, преди да заспя. И когато спрях телефона и затворих очи, без да съм заспала, усетих силна вибрация на челото, придружена с допир. Сякаш ръка ме докосна и усетих допира ѝ, но заедно с това имаше и вибрация. Беше за секунда, но ме стресна още повече.

# 85
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 637
Sugar baby, недей да гледаш такива видеа късно вечер, казвам ти го от опит.

# 86
  • София
  • Мнения: 929
Sugar baby, недей да гледаш такива видеа късно вечер, казвам ти го от опит.

Да, права си, но през деня все тичам по задачи. Можеш ли да споделиш какво си преживяла, стига да искаш, разбира се.

# 87
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 637
Не, че е нещо конкретно, но се знае, че такива видеа могат да окажат влияние върху качеството на съня или да предизвикат някакви полусънни халюцинации и безпокойства. Зависи разбира се и от фактори като възраст, ежедневен стрес и др, които могат допълнително да засилят тези усещания като твоите.
Аз не, че не се изкушавам от време навреме, но с времето вече избягвам да гледам да речем страшни филми даже и в по-ранна вечер, гледам събота и неделя през деня, когато имам време 🙂 Не знам ти на колко години, но аз наистина с опита разбрах неща, които на 20 и няколко ми се струваха... тъпи. Пази си емоционалното здраве и не гледай такива неща преди лягане 👌

# 88
  • София
  • Мнения: 929
Не, че е нещо конкретно, но се знае, че такива видеа могат да окажат влияние върху качеството на съня или да предизвикат някакви полусънни халюцинации и безпокойства. Зависи разбира се и от фактори като възраст, ежедневен стрес и др, които могат допълнително да засилят тези усещания като твоите.
Аз не, че не се изкушавам от време навреме, но с времето вече избягвам да гледам да речем страшни филми даже и в по-ранна вечер, гледам събота и неделя през деня, когато имам време 🙂 Не знам ти на колко години, но аз наистина с опита разбрах неща, които на 20 и няколко ми се струваха... тъпи. Пази си емоционалното здраве и не гледай такива неща преди лягане 👌

Благодаря! Ще послушам съвета ти! 💓

# 89
  • Мнения: 790
Не знам ти на колко години, но аз наистина с опита разбрах неща, които на 20 и няколко ми се струваха... тъпи.

Какво имаш предвид, какво си разбрала?
Питам, защото с възрастта вече не мога да понасям страшни филми. Сега ми действат твърде силно на нервите и не знам защо. Даже се изненадах на себе си как реагирах на последния страшен филм.

Общи условия

Активация на акаунт