Почистване на паркет

  • 414
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, имам следния проблем. Преди празничното пътуване забравих торба с боклук на паркета. Когато се прибрах, отдолу имаше петно,  което пробвах да изчистя,  но не се получава. Какво мога да направя?
Паркетът е дървен и лакиран.

# 1
  • Мнения: 40 850
Или замърсяването е върху лака, или е пропило в дървото. В първия случай пробвай с чистене. Боклукът цапа с биологични работи и би трябвало да се оправи с Доместос. Карай внимателно първо с разреден, после ако не стане намажи с неразреден, ама само за кратко. не рискуваш много, защото ако не стане следва шкурене и лакиране. Може да се направи и частично върху засегнатите паркетини само, а другите да се облепят с лепенка по фугите. Няма гаранция, че няма да си личи обаче, защото лакът може да не е същият, а и дървото ще е по-светло евентуално. Но с времето ще се заличи.

# 2
  • Мнения: 21
Благодаря! За съжаление ще се стигне до шкурене. За първи път съм с естествен паркет. С какво го поддържате по принцип? Има ли някакъв специален препарат за почистване?

# 3
  • Мнения: 40 850
С нормален препарат за паркет на Медикс. Слагам малко във водата като го мия. Харесва ми, че не остават облаци като изсъхне, за разлика от по-скъпи препарати. Иначе няма какво да му се поддържа на паркет, ако е добре лакиран. Пазиш го да не се драска и толкоз.
https://pingo.bg/product/1952/preparat-medix-universal-za-parket-i-laminat-15-l

Общи условия

Активация на акаунт