Извинителни бележки

  • 3 587
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, никога не съм писала в подобни неща но ето че това ми е първият път. Искам да споделя един проблем и да попитам някой дали му се е случвало това.
Аз съм момиче на 15. Имам извинителни бележки които съм взела от личния лекар по уважителни причини имат печат подпис всичко си е както трябва, но класната е решила да звънне на личния лекар за да я попита дори и е изпратила снимки на бележките. (Защото на някой бележки има два печата а на други само един. Почерка се различава, защото когато съм ходила на 2 пъти заместваха личния ми лекар. Нямам си идея как е станало всичко това и защо не са вписани в системата) Лекарката от своя страна казва , че няма такива бележки и че не се регистрирани в системата. Всичко ще се изпрати до инспектората и щели да съдят мама и тати. Не знам какво да направя. Някой може ли да помогне?

# 1
  • Мнения: 4 008
Ако са реални бележки от реален лекар по здравословни причини - отиди при лекаря да видиш какъв е проблемът, покажи му снимките, кажи му кога и за какво си ходила, ако трябва да се свърже със заместващия го лекар.
Ако са фалшиви бележки, които се опитваш да пробуташ за истински с някоя сълзлива история пред учителките и пред нас - ще си понесеш последствията и ще знаеш да не правиш глупости повече.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Твоите родители би трябвало да знаят кога и по какви "уважителни причини" имаш отсъствия от училище, следователно едва ли ще са изненадани от проверката. Личната би трябвало пределно ясно да знае кога и кой я е замествал, така че по тази линия също не би трябвало да има проблем. Защо се притесняваш?

Нещо ми се струва, че правиш шашми с бележки и отсъствия и сега те е шубе, че всичко ще се разбере.

Би трябвало да се сетиш, че класната ще провери. Явно и тя е надушила нещо нередно. А ако всичко е ок, няма за какво да се притесняваш.

Е, какъв точно е проблемът?

# 3
  • Мнения: 6 587
Извинителна бележка по медицински причини  се издава на база амбулаторен лист, който остава при ЛЛ, респективно при заместващия го лекар, но фигерира в системата под името на един от двамата лекари. За да бъде издаден този АЛ, няма как да не се  влезе в системата и бележката да не фигурира( с номер и всичко останало).
И кой изобщо пише изв.бележки на ръка при положение, че всичко вече минава през системата. 
Ако извинителните бележки не са фалшиви, трябва да имат амбулаторен номер, който съвпада с този в системата.
Ако пък са някакви хвърчащи листчета, и някой е фалшифицирал подпис на длъжностно рице( лекар) , то тогава нещата стават по- сериозни.

# 4
  • Мнения: 29 324
И защо, бе, Румянче, ги ползва тези фалшиви бележки? Никой лекар няма да каже, че не са истински, ако са.... Най-малкото ще помни кога си ходила и за какво. Нали има документи, то не е само някой си каза нещо си.

Ако наистина си била болна, отиваш при ЛЛ и обясняваш точно кой и кога ти е издал бележките и разследвате на място. После, като се уточнят нещата и се разбере, че си била болна наистина, обажда се на учителката и на вашите.

Ако не си била болна, отиваш заедно с вашите и се извиняваш на учителката. Поемаш си отговорността за глупостта и да ти е за урок - Всяко действие има последствия!

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Ако бележките са истински няма за какво да се притесняваш.Остави майка ти да се оправи с личния лекар и класната ти.
Стават грешки,да.
И при нас се е случвало личния лекар да се разболее ,да дойде заместник ,сестрата да обърка нещо на компютъра...

Но,ако бележките ти са фалшиви,тогава ще си понесеш последствията,ще има някакво наказание.Не вярвам чак да съдят родителите ти ...
Класната ти е решила да те сплаши..

# 6
  • Мнения: 25 737
Още ли се носят бележки като едно време?Мислех, че всичко е вече електронно.

# 7
  • София
  • Мнения: 23 093
So Lucky*, още се носят бележки, при това и нашата лекарка ги пише на ръка, тоест попълва бланка.

Авторката нямаше да се притеснява, ако всичко е наред и бележките наистина са давани от лекар. Няма никой да съдят, но ще си понесе последствията от забърканата каша.

# 8
  • Мнения: 21 445
Обясни  всичко на майка ти както си е  и тя ще се оправи с класната и  личния лекар.

Никой няма да съди вашите, спокойно.

# 9
  • София
  • Мнения: 335
Само да кажа, че няма такова нещо като амбулаторен лист - ходих да взема за първокласника бележка за училище при педиатъра - точно такава, зелена, хвърчаща и нищо не бе писано в компютъра, камо ли амбулаторен лист. Каза, че няма време да ги завежда болните от грип, чакат 10 човека и това е. И после нямало грипна епидемия... Масово не се водят никъде болните....

# 10
  • Мнения: 6 587
По закон лекарите са длъжни са имат амбулаторен лист, а дали го спазват, е друг въпрос.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Само да кажа, че няма такова нещо като амбулаторен лист - ходих да взема за първокласника бележка за училище при педиатъра - точно такава, зелена, хвърчаща и нищо не бе писано в компютъра, камо ли амбулаторен лист. Каза, че няма време да ги завежда болните от грип, чакат 10 човека и това е. И после нямало грипна епидемия... Масово не се водят никъде болните....

Има такова нещо, друг е въпросът как си движи нещата вашата лекарка.

И хвърчащи бележки, писани на ръка. Нищо чудно, че няма време да си оправи пациентите, кой пише на ръка в днешно време?! Дъщеря ми е 4 клас, на година поне по 2-3 пъти взимам бележка за отсъствие по болест, и лист има, и бележката се принтира на компютър.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 029
И нашата педиатърка дава извинителни бележки, написани на ръка, без амб. лист. Приемат ги.

# 13
  • Мнения: 6
Здравейте искам да, Ви попитам дали имате медицински бележки с печат или да имате докторски печат. Трябват ми понеже учителите на моето дете не съдействат с тъй наречените практики. Има проблем на работното място детето ми е казало на учителите който отговарят за това и те нищо не са направили. Ако някой има бележки или печат много ще се радвам . 🤞

# 14
  • Мнения: 21 445
Защо не му напишеш по домашни причини..

Общи условия

Активация на акаунт