Всичко за всички марки гел лакове - тема 45

  • 23 458
  • 723
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 217
Някой пробвал ли е техниката с мехурчетата?
https://fb.watch/hTLtQSMkkY/

Тази мацка прекалява с актьорското майсторство, но има интересни видеа.

И още един въпрос. Доволни ли сте от черното и бялото на Коди? Покривни ли са и добре ли се изпичат?

Последна редакция: пт, 06 яну 2023, 13:45 от Prime

# 46
  • Мнения: 1 111
Мен основното, което ме отказа да търся салон е хигиената. Никъде не разпечатаха пред мен стерилизирани инструменти.
И второто, което не е без значение е, че се научих да си правя по-добра форма и изравняване от която и да било професионалистка, на която съм попадала.
От любопитство се включих в няколко групи във фейса и там на какви неща съм се нагледала. Най-силно се втрещих от яко накълцани и окървавени кожи на всичките пръсти...
Само една майсторка харесвам и следя, но тя работи в Мадара...
В София също един салон се рекрламира, че предлага руски маникюр, но като им гледам снимките - много си зависи от конкретния майстор, и като попиташ в коментар на кого са ноктите - не отговарят..

# 47
  • Мнения: 1 860
Май голям процент сме почнали да се лакираме не за по-евтино(на мен не ми е като пазарувам като обезумяла), а от такива куриози с "кадърни" маниикюристки. И като не могат не казват "не мога" или "това не го правя", а 10 кладенеца вода вадят как нещо проблемът и грешката са в теб.
Prime, гледала съм я само на клипове тази техника и все се каня да пробвам, но не стигам до там. В някоя стара тема миля съм виждала мацка с такъв маникюр, но е от по-старите теми. Виждала съм и пигмент да втриват и се получава като с котешкото око без магнита в клипа, но не се сещам как става, ако е още мокро от балончетата.

# 48
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 503
Много хубава тема 💐

Аз започнах да се правя понеже ми писна, обадя се седмица предварително, няма часове, еми колко по -рано да се обадя като ходих на 15-16 дни. Отивам с парите си, и ще им се моля за часове. Да не говорим, че масово вече работят супер скъпо, а лаковете Блускай. Еми за мен това е несериозно отношение към клиента. За хигиената изобщо няма да отварям дума, сменила съм над 10 маникюристки, една не видях да ползва нов чифт инструменти или да ги извади стерилизирани. В салоните студено, да пестят ток. Просто са пълна пародия и после реват, че рускините им взели хляба.
Отнема ми едно три часа, но когато искам се правя и не ходя с израстнали нокти (това ми е най-гнусното).

# 49
  • Мнения: 552

snejanks09, гъста или втърдено и с твърда четка? Аз винаги си затварям лаковете като ще пека и далеч от лампата, после пак си отварям и лакирам за сл. пласт. С котешкото око не съм много запозната като консистенция и как точно му е цаката, но само съм чела тук, че е добре да се фиксира пръст по пръст в лампата за няколок сек., за да не се губи ефекта от магнита. Посел си печеш цяллата ръка.

гъсто, и се разтяга като ластик малко, а мисля че беше доста по-течно. А относно магнита, то въобче не ставаше ефект Sad
може ли да ми кажете и защо не ми се получи и отгоре с базата Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 7 560
Самите консумативи са най-ниската част от цената. И така е редно. Плаща се за времето и работата на майстора, за неговата квалификация и умения. Това е услуга и не трябва да се калкулира като стока.

Но професионална работа с китайски материали от Алиекспрес и Алибаба за мен е недопустимо. Както и неспазването на хигиена.

Но имайте предвид, че стерилизацията на инструменти не е задължителна стъпка, а препоръчителна. Само дезинфекцията е задължителна и за нея следи ХЕИ.

# 51
  • Мнения: 1 860
То за калкулацията нна себестойност на услугата, разбира се, че не е само стойност на лакове, но така си обяснявам наличие на джеси и други лакчета от али за 2-3 евра в салоните. Иначе бях попаднала случайно на една рускиня, която много добре обясняваше на майсторите как да си калкулират себестойността на услугата, която включваше  консумативи, наем/стойност на помещение, амортизация на електроуредите, режийни, време, курсовете за квалификация и още фактории, които вече забравих.
Иначе продължвам да сед чудя тук защо ги виждаме - може би те самите не могат да го калкулират и мислят, че така пестят?! Иначе да кажем да си купуват разни фолиа, камъни, дървени пръчки, стикерчета и разни такива консумативи тип еднократна употреба да кажем ще възприема, но лакове и бази-съм не.

# 52
  • Мнения: 2 654
При мен беше съвкупност от фактори и събития: Първо най-любимата ми маникюристка ever, спря за малко работа поради проблеми с наемодателите. Аз бях готова да ида у тях дори, и допълнително да плащам, само и само да ми прави ноктите. Ама не би. После се премести в друг град и спря дейност. Шок и ужас.😀Аз като свикна с някой или нещо и после голям проблем настава. Започнах да търся други, но те имат навика да не вдигат телефона на непознати, защото цитирам “имам записани часове за 6 месеца напред”, ти да видиш, те си имали редовни клиентки, и нямали време за нови. Дооообре. Тези със свободните…не искам да съм груба, ама има защо да са свободни. И така, виках неволята няколко дни.😀 После, знаете приказката.
1 седмица четох стари теми и си записвах важните неща, да придобия някакви базови знания за този така красив, но оказа се сложен химичен процес.🫣 Сгафих с първоначалния избор на консумативи, но бързо поправих грешката и се сдобих с продукти на Коди, и в последствие с ел.пила. Направо се преродих. Уча се всеки ден на нещо ново и ще продължавам. И вие всички тук, сте най-голямата школа, която може да
се посети! Без да преувеличавам! 🌷  Благодаря за всеки съвет, за всяка градивна критика, за похвалите, за всичко!🙏
И да, и на мен масово ми казват:Ооо, ти сега ще спестиш много пари… Аха, ама не.😀😀😀 На пазар за гел-лакове съм като луд с картечница. 🙈

 Най-важното е, че отварям  и затварям “салона си”, когато ми е кеф - денем, нощем, на нова година. Купувам си цветовете, които аз искам, слагам си брокат колкото аз искам, дезинфекцирано ми е, чисто ми е, готино ми е.😎

# 53
  • Мнения: 13
Здравейте! Включвам се за да споделя, че в момента някои от цветните бази на клареса в make up са намалени на 1.25лв

# 54
  • Мнения: 2 654
Здравейте! Включвам се за да споделя, че в момента някои от цветните бази на клареса в make up са намалени на 1.25лв
😮😮😮 Ехааа.

# 55
  • Мнения: 1 860
Метнах едно око и да, голяма част от ръбър базите  са по 1.25. НОмер 6 е на тази цена и на мен много пи допада за френски, за основа на рисунки - по-розова е. Има праймер/бонд за 3 и нещо и масло за кутикуле за около 1,8лв. Аз ползвам маслото им за кутикули - приятно е и има хубав аромат(ванилията). Има и заветния номер 17 за 4-5лв. за желаещите да се сдобият с него.
Да, отврянето и затварянето на "салона" когато си решиш  и имаш желание/време е голям плюс според мен. Не зависиш от часове, да си нареждаш програмата за еди кой си ден предварително, да се изчислява кога се ходи на почивка, пък мнаикюристката кога ще те вземе, а ако не ще издържи ли до края и други такива досадни неща. Или дори и рядко да се случи - имам нужда от корекция и си я правя веднага, ако ми е кеф. Дезинекцията и намаляване на риска да си лепнем нещо въобще и не коментирам  - най-голям плюс е. Въпреки, че мацките които познавам и го бачкат си спазват хигиена.

Последна редакция: пт, 06 яну 2023, 17:41 от karmilla

# 56
  • Мнения: 1 597
Минавам да си похваля трайността на коледния маникюр, предвид факта, че поради гости и събирания вкъщи за период от 2 седмици 3 пъти основно почиствах цялата къща, плюс стъргане на етикети от цял сервиз чинии и дежурното вършене на купища домакинска работа и какво ли не. Дори камъните са непокътнати, което е критерий за мен, понеже последните пъти, в които ходих на маникюр камъните ми падаха буквално на следващия ден (различни салони). Не е перфектният маникюр, естествено, има забележки, но хубавото е, че държи сега поръчах една много красива база на Коди - Pink ice, ще ги подкъся, че са много дълги и ще правя някакъв по-изчистен маникюр. Ако не слагам цвят след базата, а само топ, да бърша ли лепкавия слой, четох, че е по желание..

# 57
  • Мнения: 7 560
Еййй кога ги изкупихте тези бази на Клареса, само 3 цвята останали на 1.25. Взех номер 6 и 11 (прозрачна). Не са ми фаворит, но какво му плащаш за тази цена, ще изненадам с подаръче някоя приятелка.

# 58
  • Мнения: 2 693
Минавам да си похваля трайността на коледния маникюр, предвид факта, че поради гости и събирания вкъщи за период от 2 седмици 3 пъти основно почиствах цялата къща, плюс стъргане на етикети от цял сервиз чинии и дежурното вършене на купища домакинска работа и какво ли не. Дори камъните са непокътнати, което е критерий за мен, понеже последните пъти, в които ходих на маникюр камъните ми падаха буквално на следващия ден (различни салони). Не е перфектният маникюр, естествено, има забележки, но хубавото е, че държи сега поръчах една много красива база на Коди - Pink ice, ще ги подкъся, че са много дълги и ще правя някакъв по-изчистен маникюр. Ако не слагам цвят след базата, а само топ, да бърша ли лепкавия слой, четох, че е по желание..
Аз я имам тази база и е многоо нежна, с нея си правя френския, но и само нея да ползваш седи супер.

# 59
  • Мнения: 1 597
И аз мисля само с нея и малко брокат. А бършеш ли лепкавия й слой или директно топ отгоре?

Общи условия

Активация на акаунт